Споделена история от Здраве

Не ми е идвал цикълът от 2 месеца.. на 15 съм..
На 15 съм по принцип си имам редовен цикъл, но от 2 месеца вече не ми е идвало. Притеснявам се.. не съм имала контакт с момче никога. На първия месец като не ми дойде мислех че просто ми закъснява и може да прескочи един месец, но и на втория не ми дойде. Много се притеснявам и не знам какво да правя. Ако и другия месец не ми дойде сигурно ще отида на доктор. На някой случвало ли му се е? Трябва ли да се притеснявам? Моля Ви, споделете някакъв съвет или опит.. Благодаря Ви, предварително! :)

Коментари

1.   Няма защо да чакаш отивай на доктор, но имай предвид, че всички в наши дни е много комерсиализирано за това не се връзвай на всичко което ти кажат, ако си от голям град и можеш да си го позволиш отиди поне на двама доктори които да не се познават. Сега се сещам за нещо което не трябва да те плаши но е по-добре да го знаеш понякога се появяват функционални кисти за това ако ти кажат че имаш такава да знаеш, че това не се оперира, тези кисти се появяват и изчезват, оперират се само другите кисти които не са функционални, но това е работа на лекарите отивай не чакай.

2.   Спокойно мила, няма нищо страшно. Онзи ден ходих на доктор, заради същото, и ми каза, че в периода от 2-3 години ще се нормализира. Нормално е, не се притеснявай.. Понякога прескача по един месец, друг по два и така докато се стабилизира. Няма страшно!

F`.

3.   В първите 2-3 години цикълът все още не се регулира добре, а и по принцип стресът и настинките оказват влияние. Спокс :), надали е нещо сериозно. Но ако много те тревожи, отиди на гинеколог, че да ти е по-спокойно и да не стоиш на нокти ;)

П. П. Рязка загуба или качване на тегло също оказва влияние.

4.   Да, на мен ми е случвало много пъти. Вероятно е хормонално. Въпреки, че не си била с момче, за което те поздравявам, не е зле да отидеш на лекар. Да не би да имаш стрес, или да си на диета? При драстични диети при подрастващ организъм, цикълът може да спре.
Сара

5.   Не се притеснявай! Нормално е в началото цикъла да ти е нередовен

6.   Здравейте на 14 години съм, почти 15 и се притеснявам защото цикълът ми не е идвал от 2 месеца случва се за втори път след това се възстанови, но от юли пак ми спря. Искам да попитам това нормално ли е?

7.   Консултирайте се с гинеколог!

8.   Не се безпокой :) Аз бях на 13 години като ми дойде.. дойде ми юли месец беше редовен.. след това септември месец като ми свърши ми дойде чак март месец.. о. О.. Бях девствена тогава естествено.. Ходих и на лекар каза че е нормално така че не се притеснявай.. но за по голяма сигурност отиди на лекар : ) )

9.   И на мен ми се е случвало да не ми идва дори по повече от 2 месеца.(4-5) Аз не съм ходила на лекар, сега всичко е нормално. Ако много се притесняваш отиди на лекар.

10.   спокойно на мен вече не ми е идвало 5, 6 месеца и нищо ми няма

11.   и аз съм така много благодаря за съветите :)

12.   Аз съм на 14 и 2-ва месеца не ми идва цикала и много се притеснявам, какво да правяа незнам.

моля даите ми савети. много благодаря

17.   Значи аз съм на 13 и миналата година не ми идваше 7 м. Не се притеснявай ще ти дойде

18.   винаги първите 2-3 години е така на мене ми дойде на 12
март месец за първи път после юни месец и накрая декември
2 години така ми беше но после се оправи по принцип съм много дебела при мене за това се бави
ако искаш иди на лекар няма лошо да те прегледат тогава ест. че бях дествена както и сега сега съм на 15
майка ми е привързана към задоволителния живот
но не и аз
така според мене тря отидеш на лекар споко няма нищо страшно :)

19.   на 12 съм
на мен ми дойде през август два месеца ми прескочи след това ноември ми дойде така че спокойно

20.   Здравейте!Искам да кажа и за моя проблем на 21 съм и от края на 2014 имам нередовен цикъл.За последен път бях с момче на 23 декември,закъсня ми и си направих тест беше отрицателен ,но пак не ми дойде най накрая се принудих и отидох на гинеколог,всичко беше наред предписа ми хапчета за предизвикване( беше януари месец) дойде ми на 23 януари и се успокоих,но от тогава не ми е идвало.Моля ви ако някой е имал като моя проблем да ми помогне много се притеснявам.Благодаря

21.   Хапчетата трябва да ги пиеш, докато ти се нормализира самият цикъл номер 20 след като всичко се оорави спираш хапчетата! :)

24.   Здравейте на 16 съм за първи път цикъла ми дойде на 01:юни миналата година беше редовен първите два месеца след това два месеца не ми идваше после после ми беше дошъл и да прескачам един месец ми дойде два месеца не юли месец ми дойде но от тогава до сега не ми е идвало много се претеснявам и не ми е ясно защо ми е толйова нередовен а и ако това има нещо общо съм доста слаба 1, 60 съм и съм 43 кг. Моля помогнете ми или ми дайте някакъв съвет

27.   Здравейте, аз съм на 15 и от месеци не ми е идвал цикъла, на мен попринцип ми дойде за първи път на 21 януари 2017 година и след това още 2/3 пъти ми идва и след това спря и до сега още не ми е идвало... какво да правя, не знам това лошо ли е.... казаха ми че е било добре да отида на гинеколог но аз не искам защото аз съм адски много притеснителна и срамежлива... дали е лошо че не ми идва още... нормално ли е според вас :(

28.   Здравейте, аз съм на 15 и от месеци не ми е идвал цикъла, на мен попринцип ми дойде за първи път на 21 януари 2017 година и след това още 2/3 пъти ми идва и след това спря и до сега още не ми е идвало... какво да правя, не знам това лошо ли е.... казаха ми че е било добре да отида на гинеколог но аз не искам защото аз съм адски много притеснителна и срамежлива... дали е лошо че не ми идва още... нормално ли е според вас :(