Споделена история от Здраве

Имали ли сте подобен проблем?
По принцип ходя на зъболекар само когато ме заболи зъб и да ми чистят зъбния камък, но преди две седмици реших да лекувам зъб, който никога не ме е болял или е правен, но просто беше с много дълбок кариес и смятам, че направих най-голямата грешка в живота си. Никога досега, когато съм лекувал зъб не ме е боляло при лечението сега умрях от болка докато ми разширяваше и почистваше каналите въпреки, че зъба беше умъртвен. Изчисти каналите и ги запълни, каза, че след седмица ще слага пломба, но вчера и днес при докосване зъба ме боли и се чудя нормално ли е това, защото тя каза, че зъба е с много трудни корени или грешката е в нея. Не разбирам как е възможно след лечение да ме боли зъб, който никога не ме е болял?

Коментари

2.   Ми мене всичките ми зъби минали кореново лечение ме болят на интервали. Отделно ми счупиха в каналите им свредла за разширение и останаха в каналите свредлата, като след това минах през страшни мъки и пръснах хиляди левове и ме наболяват пак. Грижете се за зъбите си стриктно, купете си и интердентални четки и течност за уста, че повредят ли се в България няма кой да ви ги оправи и няма излизане от батака. Ще ходите от зъболекар на зъболекар, при всеки от които ще оставяте по хиледарки за да оправя бакиите на предходния. Те пробутват парченце циркониева керамика(изкуствен зъб, коронка) на цената на рубинено бижу на хората. Но хората са принудени поради болката която е като от забит пирон в челюстта. Чист рекет. Контрол нулев, като всичко друго в България.

3.   Зависи колко силна е болката. Ако е много силна и продължава повече от 2-3 дена обади се на тая би трябвало да ти изпише антибиотик.

4.   Номер 2, аз само в Бг си правя зъбите защото в Испания нямаш си представа какво мошеници има! Не само това, ами и е по-скъпо и то значително. Трудно е човек да извади късмет със зъболекар.
На автора препоръчвам др Иван Лечев в София. От няколко години ходя при него за почистване на зъбен камък и досега не ми е слагал пломби, вика че зъбите са ми ок (имам 3 пломби сложени преди доста време). Една друга искаше да ми нацвъка 7 пломби. Та въпросния др ми се струва честен човек и аз съм доволна от работата му.

5.   Благодаря на всички ви, че споделихте мнение. Затова харесвам този прекрасен сайт. Много е полезен и виждаш, че и други хора имат подобни проблеми и нещата не са толкова страшни. Един от малкото полезни сайтове в Интернет!

6.   Щом е имало много дълбок кариес е било въпрос на време да те заболи, така че не е било грешка. По-лошо е, когато не се пломбира, а се извади нерва, зъба става уязвим. Може и венеца да те боли, на при мен точно същия случай, но ме болеше венеца. Като мине малко време се успокоява и ще "утихне".

7.   Кофти е като се стигне до умъртвяване на зъба, защото така има вероятност след време да се образува гранулом. Аз преди време имах такъв и се открива само с рентген и човек не знае, че го има, докато не се появят и други по-сериозни проблеми.

8.   Не е изчистен добре нерва, затова те боли. Знам го от личен опит. Ако си от София, могс да ти препоръчам зъболекар, който не е евтин, но ако след кореновото лечение на зъбите при други зъболекари, след 2-3 години трябваше да ходя пак, то след йеговото нвмам проблеми вече 14 години. Някога за цялата процедура бяка пломба за 1 зъб ми взе 320 лв. Сега не знам точно, но всичко, което е прсвил е изключително трайно.