Споделена история от Здраве

Косопад на 20 години
Здравейте. Мъж на 20 години съм. Баща ми, всички дядовци и всички мъже от моя род са плешиви. Винаги съм знаел, че и моята коса ще окапе някой ден. Но не очаквах да започне на… 18! Всъщност на снимки виждам, че още на 17 години бретонът ми е почнал да ореднява. На 18 години е ореднял още малко. Станах на 19 години и ми окапа целия бретон. Първо стана на гадни клечки, после и окапа. Остана само един кичур. Като станах на 20 вече почна да капе и отгоре. Но тва като гледам не е генетичен косопад. Косата пада и расте. Всеки паднал косъм порасва наново. На едно място един кичур е окапал и пораснал отново къс, а до него си е по-дългия. Но вече тва почва да излиза извън контрол. Всеки ден вече ми падат малки кичури. Гребенът ми заприли, а на машинка. Корените ми са много слаби. Пробвах шампоан против косопад. Не работи. Вече месеци съм на него, все повече и повече коса окапва. Пърхот имам от 8 годишен и не бях обръщал внимание. Но разбрах, че той мори корените. Пробвах шампоан против пърхот и косопад. Но беше някакъв долнопроблен. В края на лятото кожата на главата ми стана отвратителна. Буквално ми течеше лой от главата. Мазно като тиган за пържене на яйца и трупа корички. А пърхота стана като солница. Разбира се го спрях. Ужасно беше. Може би трябва да търся начини да спра и пърхота. На лекар не съм ходил. Едни жени ми казаха да си купя ампули против косопад. Но 100 лева за ампули ми се виждат много. Ако трябва ще ги дам. С всеки изминал месец пада все повече коса. Не знам това генетичен косопад ли е или е нещо друго? Щом пада и расте. Какво бихте ме посъветвали вие? Бих ви бил много благодарен.

Коментари

1.   Хората дават по неколкостотин лева на месец за лосиони и прочие, за да не оплешивеят напълно.
Алтенативата е: примири се, обръсни се гола глава и стани фитнес батка.

2.   Revalid - швейцарски ампули против косопад. Преди 3-4 години бяха по 1, 5лв, става за 3 пъти третиране. А и 100 лв да е, не смятам, че е скъпо.

4.   100 лева ти се виждат много? Ти сериозен ли си? Аз като жена съм давала над 1000лв за процедури за косата. Ако искаш да запазиш косата си, ще се наложи да бръкнеш в джоба повече. Трябва да отидеш на дерматолог, за препоръчване частен, а не с направление. Такъв който прави ижекции с определена течност която стимулира растежа на косата и спира косопада, но една процедура е поне 300 лева, а трябват няколко. Ти решаваш парите или косата.

5.   Косата е за бедните, питай Джеф Безос :D

6.   Има 3 варианта:

- примиряване и да се приемеш какъвто си
- 0 номер
- присаждане на коса

8.   Търси мнение от ТРАХОЛОГ. Само в Сф и Плд има обаче.