Споделена история от Здраве

Как се чувствате
Темата ми е породена от постоянни публикации, които ми излизат за стрес, депресия, тревожност и т. н. Та, чудя се това преувеличено ли е или хората наистина се чувстват зле? Вие в хармония ли сте със себе си, щастливи ли сте, имате ли чисти мисли, умеете ли да контролирате ума си или наистина хората имат гняв и тъга в себе си?

Коментари

1.   И по-зле съм бил, ама много по-зле. Ти как си?

2.   Следните поговорки важат за теб:
1. На чужд груб и 100 тояги са малко.
2. Блажени са невежите.
Като ти е такава скука и безпроблемие, хвани да се занимаваш със себе си, а не с другите.

3.   Ужасно съм нещастна, лошото е, че ще става и по-зле. Просто не остана нещо, което да ме радва. В общи линии, има хора, чийто живот е безсмислен. Аз съм един от тях. Колкото повече добро правиш, толкова повече ла*на ти се изсипват на главата. Та, така...

4.   Нямаш цел може би. Не можеш да промениш целият свят, но можеш да помагаш на света около себе си като слагаш твоите си зрънца добро.
Това доставя удовлетворение и желание за още. Така малкият свят около теб започва да расте, запознаваш се около това с повече подобни хора, расте още повече положителната мисъл и енергия.
Можем да обърнем нещата в полза на доброто... но за съжаление много хора предпочитат да се оправдават със "стрес; няма смисъл; лошите са повече" т. н и си кротуват наведени да минават между капките, че дамне ги застига по- лошо от което преживяват като.. мсилно стресирани.
Оправдания на слаби и мързеливи хора.

5.   Не е преувеличено.

6.   До номер 3.
Животът ти не е безсмислен. Трябва да намериш цел и посока, в които да се съсредоточиш и да не мислиш за другите хора, а единствено за своето щастие!

7.   Всеки си има проблеми, някои дребни, други големи. Нищо не пречи обаче да се държим човечно един към друг. Една добра дума, една усмивка може да значи целия свят за някой, който се е отчаял и е в дупка. Когато се чувствам добре, гледам да го предавам на света, когато съм зле, се старая да не си го изкарвам на хора, които с нищо не са ми виновни.