Споделена история от Здраве

Паник атаки или здравословен проблем
Здравейте, момиче на 23 съм и от половин месец имам проблем, за който не мога да спра да мисля. В средата на месец декември се събудих за работа с много силно сърцебиене, пулс близо 120 дори в покой, но не обърнах внимание и отидох директно на работа, цял ден ми беше така, на моменти толкова силни болки имах в сърцето, че даже имах чувството, че инфаркт ще получа, отидох до спешното - казаха ми, че най-вероятно са паник атаки или предозиране с кофеин, направиха ми кардиограма, беше окей и се прибрах в нас. Проблемът беше, че това нещо продължаваше и до ден днешен, имаше някакви часове, в които отшумява тази болка и сърцебиенето, но имаше и дни, в които цял ден го усещам, ходих до личната - отново ми казаха паник атаки, в спешното още два пъти-пак същото, но нещо не ми се връзва, колкото и да са дълги паник атаките отшумяват все някога, а в последната седмица е постоянно. Отделно изпитвам постоянен глад, потя се много, уморена съм дори, когато съм спала над 10 часа, главата ме боли на моменти, иначе не съм бременна, ако някой ще каже това, невъзможно е, цигари не пуша, каже пия по едно на ден и то през целия ден го пия, не за няколко минути да го излюскам, както се казва.. Отделно съм веган от 4 години, вегетарианка от 6, близо 7, пия много вода, витамини, правила съм отделно изследвания за желязо и т. н. миналата, всичко ми е било в нормално... но все от някъде трябва да идва проблема.... според вас какво е? След няколко дни съм на кардиолог и ендокринолог, ще ми правят и пълна кръвна картина, но бих искала да чуя и странична гледна точка. Благодаря..

Коментари

1.   Отделно съм веган от 4 години, вегетарианка от 6, близо 7, пия много вода, витамини,
Кво значи това бе, момиче, ще ти гръмне сърчицето от простотия. Заебавай тия лайна и си се храни като нормално същество, започни някакъв спорт или поне ходи бягай 30 мин на ден или върти колело.

2.   Ами не сме лекари, ама веган, вегетарианка.... може да си си объркала организма с това хранене. Може да имаш и паразити. Възможности многом, ние няма как да преценим, тук има повече смисъл как да се насочиш към добър диагностик, а не каква ти е диагнозата. По принцип лекарите не обичат да мислят, а си нагласят данните, според най-лесното, което им идва на ум. Щом отговаря на паническа атака, значи е такова - а че на същите симптими сигурно отговарят още сто състояния, няма да се морим да мислим... Пак, че не са ти казали, че е Кромид...

3.   Дефицит на В12?

4.   Търси творо менние от лекари, не от случайни хора.

5.   Липса на витамини, минерали; невралгия (на невролог ходи ли, че не си споменала), а понякога е.... жлъчка (при нея е възможна болка, която се приема за сърдечна, но всъщност е лъжливо усещане, ако имаш пожълтяване на кожата, провери първо това), може и да е хормонален проблема (ендоктинолог).