Споделена история от Здраве

Една неловка ситуация
Здравейте! Историята ми е някак кратка. Един ден приятеля ми отиде на гастроскопия, оказа се, че има бактерии за лекуване. Последните месеци имам газове, по някаква причина главно като съм в тях. Чувството е много непроятно, приемала съм и хапчета при подут корем, но положението не се по-добри. Стигнах и до положението, в което ми се налага и да отказвам секс с приятеля ми, дори и да спя в тях. Храната, която приемам винаги е била различна. Избягвам от скоро прясно мляко, от него установих, че допринася за дискомфорта. Въпросът ми е дали е възможно и аз да се се заразила с тези бактерии и ако не на какво друго е възможно да се основава това газоотделяне? Хубав ден и много секс на всички!

Коментари

1.   Хеликобактер пилори е бактерия, която е основен виновник за развитието на стомашна язва. Предава се чрез целувка и се лекува с антибиотици, както повечето бактерии. Така че ако това са изолирали при приятеля ти, възможно е да си засегната и ти. Щом си забелязала негативен ефект от прясното мляко върху стомаха ти, може да имаш също непоносимост към лактоза. Но каквито и здравословни проблеми да имаш, най-добре се консултирай се с личния си лекар и сподели с него, защото по Интернет не се поставят диагнози. Успех!

2.   пърди и не се бой. това да ти е за яд.

4.   Иди в най-близката лаборатория, пусни един кръвен тест за хеликобактер пилори и ще разбереш. Ако е това - лекува се с антибиотици, макар че си трябва постоянство и може и да се наложи да повтаряш няколко пъти лечението.

5.   За газовете: лесно ще ги изкараш с 2 минути скачане на място преди да излезеш например. Пробвай и ще видиш :)всичко си излиза