Споделена история от Здраве

Възможно ли е да съм се заразила с ХИВ или хепатит по този начин?
Преди 5 месеца имах интимни отношения с мъж със съмнителен начин на живот, който е употребявал хероин и други неща. Истината е, че така и не можахме да осъществим полов акт, поради вагинизъм при мен или друга причина, но съм гълтала спермата му и сме се целували много с език. Той наскоро почина от усложнения от боледуване (поне официалната версия, която твърдят близките е такава), а беше млад мъж, който цял живот е спортувал. На последните му снимки, които съм виждала и неща, които чувам от хората външният му вид беше много влошен, но не знам дали не е от начина му на живот и това, че спеше на улицата или е заради нещо друго. Знам, че имаше много жени и че беше много харесван и предполагам, че е имал сексуални контакти, и то с жени, които също са също със съмнителен начин на живот. А и като знам как беше готов да го направи с мен без презерватив... Въпросът ми е, възможно ли е да съм се заразила с нещо само от гълтане на спермата му и от целувки, при положение че не правихме секс? Чакам още малко и ще се изследвам, тъй като различните видове хепатит и ХИВ имат различен инкубационен период. Той и да е имал нещо, предполагам, че не е знаел. Разпитвах един негов приятел и той каза, че не е знаел да е бил болен, но и те не се бяха виждали последните месеци. На мен напоследък ми излизат едни големи болезнени циреи, лилави на цвят по краката, но не знам дали има връзка. Никога не съм употребявала наркотици и това е вторият мъж, с когото (съм опитала да) имам полов контакт. Просто се случи да попадна там, където беше той и се влюбих. Както казах, той беше изключителен мъж с много качества. До последно са го виждали с други жени и винаги е бил много харесван. Точно това ме притеснява и кара да се съмнявам.

Коментари

1.   Има един начин да разбереш - направи си тест.
Не искам да те плаша, но ХИВ вирусът се съдържа в най-големи количества в семенната течност, а ти каза, че си я гълтала.
И все пак - вероятността да си се заразила не е толкова голяма. Ако той е бил заразен с ХИВ и вече е боледувал от СПИН (и това е причината да е починал), то си щяла да забележиш. СПИН срива имунната система на организма и човек се чувства постоянно болен и немощен.
И все пак това, което си направила е било безразсъдно. Отиди възможно най-скоро да си направиш тест за полово предавани болести, има лаборатории, които го предлагат като пакет. 3 месеца след рисков полов контакт са достатъчни да се установи с голяма степен на прецизност дали ти е лепнал нещо. След още 3 месеца направи още един тест, за да потвърдиш резултатите от първия.
А за циреите - отивай веднага на инфекционист!

2.   Ние освен да хвърляме на боб няма какво да направим, направи си кръвни изследвания за хепатит и ХИВ в лабораторията.
Здравни съвети от анонимници в интернет не става.

3.   Разбира се, че е възможно. Стискам палци всичко да е наред при вас!

4.   "изключителен мъж с много качества" = наркоман, спящ на улицата, чукащ наляво-надясно. Нямала полов контакт, а гълтала сперма... Темата хубаво утвърдява нагласата ми да емигрирам...

5.   Вторият ти мъж е бил човек без дом, който е бил курвар и наркоман?

Ти да не си от сапунена опера?

6.   Хив по-скоро не, но за всеки случай се изследвай.
Хепатит може, но все пак преди да си видяла резултати от изследвания, не се плаши излишно.
Другото, което е важно е, че ако е имал бактерии, те могат да се предадат на гърлото ти и е добре да си направиш такова изследване микробиология на секрет от гърлото.
За циреите по краката едва ли има нещо общо, но посети дерматолог.

7.   Боже, Божкеле... Бил "мъж с много качества", ама НАРКОМАН!!!
Какви качества може да има един наркоман, да се боде и да взима/краде пари, за да си сложи поредната доза ли???
Вярно са казали хората, че жените сте коне с капаци....
Не знам за другите, но ако ми кажеш на живо какво си правила с този наркоман(да почива в мир) ще ми станеш най-противният човек на света, даже не бих те докоснал... Sorry!!!

м34

8.   Сини циреи? Ако контактът е бил преди няколоко месеца, това може да е Kaposi sarcoma -, появява се при зараза с HIV или хепатит B.
Можеш да се заразиш и при орален секс. И двата вируса са силно заразни. Пусни търсене в google Kaposi sarcoma с изображения и ще видиш много снимки.

9.   50/50.

По-добре разкажи научи ли нещо от случката. Защото ако нищо не ти влезе в главата сега, все някога ще изтеглиш късата клечка. Въпросът не е дали, а кога.

10.   Дано всички е наред, ама как може да въобще да правиш нещо с такъв човек?
Изключителен човек, който се боде с хероин и други неща, и води безразборен и опасен полов живот с всякакви разпоретини???

Пожелавам ти всички тестове да са отрицателни, да си здрава и да ти дойде акълът в главата.

11.   Номер 1 е дезинформация. Вирусът на Хив се съдържа в най-голямо количество в кръвта, по-слабо в спермата. Оралната любов и гълтането не са типичен начин за разпространение на Хив, даже рискът е по-скоро теоретичен.
Авторке, това не трябва да те успокоява, защото хепатит и всички останали болести могат да се предадат по такъв начин.

12.   Ооо, той не беше болнав и немощен. Беше звяр! Много здрав физически. Чак му се чудех как като живее така е толкова здрав, навярно се дължи на дългите години активно занимаване със спорт и мускулната маса, която имаше. Въпреки, че в последните месеци на снимките изглежда много блед и цялата му весела аура и усмихнатите му очи, просто ги няма, а накрая като се е разболял чух слухове, че не е можел да ходи! 8, не изглеждат така - просто циреи, които болят, но лилави на цвят. Благодаря, не знаех за тях. А колкото до "наркомана"... Той може и да беше наркоман, алкохолик и с антисоциално поведение и пак можеше да сложи много мъже и хора като цяло в малкия си джоб. Някога е бил истински алфа мъжкар и има брак и дете от една от най-яките и богати жени в София. И до последно хубави и образовани млади жени го обожаваха, явно има защо. А вие? Сигурно няма една дето да не ви е игнорирала съобщенията и се чудите как да си намерите приятелка. И да имигрирате и да не имигрирате, нищо няма да промените относно това. Никой не ви е крив.

14.   Тези пъпки по краката може да са от врастнали косми, ако се обезкосмеваш често. Аз имам такива и най-странното е, че започнаха да ми се появяват след като започнах интимния си живот с приятеля ми. Не знам дали това има нещо общо, но е странно съвпадение.

16.   До 11, от номер 1. ОК, така е, прав/а сте, вероятно не съм се изразил правилно - имах предвид от течностите, които обикновено се отделят при полов акт. След кръвта, най-голямо количество има в семенната течност.
И разбира се, че е възможно да се заразиш с ХИВ чрез орален секс - чрез наранявания(рани) в лигавицата на устата. Да, в случая на авторката вероятността едва ли е голяма.

17.   Ох, авторката ме разсмива.
Не прави секс, но гълта. Пфу. Иу. И то на наркоман, алкохолик и антисоциален… Смея се с глас.
Ама като е антисоциален как имал брак и дете от най яката жена? Сигурно после е станал антисоциален.
Не знам авторке. Потрес. Да гълташ сперма на наркоман …
Исусе от Назарет…
Въобще целият ти пост е OMFG …

18.   17, виж значението на "антисоциален" по-добре. Може би го бъркаш с "асоциален". Асоциалните пишат повече тук, как не могат да си намерят приятелка и как на 30 всички ги режат брутално. А за този, на когото му викаш "Иу" вмомента супер яките жени, а и пичове плачат за него на фейсбук профила му и си качват селфита с него и му слагат сърчица. А за вас като не сте *иу* наркомани кой плаче? Кой ви слага сърчица? Кой ви чете съобщенията изобщо? ! Сигурно разчитате на онлайн приложения за запознанства и пак не получавате и частица от това внимание, което "иу наркомана" го имаше. Поне знаете, че не сте наркомани и че вие сте много готЕни, дано от това поне ви става по-добре. "OMFG"....

19.   Авторке, тук няма да те бием с пръчка. Щом се притесняваш за здравето си, можеше да питаш директно за здравословния проблем, а не да обрисуваш този боцкащ се интелектуалец и красавец, който ще сложи всички мъже в скъсания си, клошарски джоб. Наистина посети лекар, колкото е възможно по-скоро. Хубаво е, когато другия път решиш да гълташ на някого, в което няма нищо лошо, е поне да го познаваш и преди това да си наблюдавала хигиенните му и здравословни навици. Винаги ползвай презерватив. Няма нищо срамно да плюеш спермата, ако не желаеш да я гълташ. Млада си, пази си здравето, избягвай такива обаятелни красавци с лоши навици, че току-виж утре и ти се взела да се боцкаш покрай него, само за да му се харесаш. Ох, още ми е смешно...

20.   Авторке, имаме си семейства и близки, които да ни обичат. Не е нужно да сме топ красавците в София, 'с най-яката жена', за да имаме хора в обкръжението си, които ни уважават. Сега ти се притесняваш за ХИВ и хепатит, заради този чистоплътен буржоазец, който не се знае какво е пренасял още, а не ние, нали? Не съди околните по себе си, иначе много ще се разочароваш за напред в живота. Тия пичове, които плачат за него, можеше да се сетят за него приживе и когато е тръгнал по лош път, приятелски да се опитат да му помогнат. Това, че си качват общи снимки с него за лайкове, въобще, ама въобще не е задължително да го мислят. Истинските приятели са в живота, а не във фейсбук. Да не си на 15-16г.? Доста посредствено разсъждаваш.

21.   Ама какво чакаш, пускай изследвания!!! Пакет "Спокойствие" се казва в Цибалаб, 47 лв. Освен хив, спин, сифилис, хладимия, включва и видовете хепатит. Отвори сайта на лабораторията и ще видиш.

Но, моля ти се, осъзнай се. Мъж живеещ на улицата, наркоман бил, алкохолик и накрая умрял... Да, няма да те бием с пръчки, ама бъди разумна, не по-разумна, А РАЗУМНА!

22.   20, те са се сещали за него приживе много, но той не е позволил нито един от тях да разбере в какво положение е бил всъщност. Както и аз... Щом бях убедена, че той е "супер як алфа мъжкар, различен от онези утайки" и разчитах на него, а той умря преди всички тях.... От негови приятели разбрах, че ме е лъгал за определени неща само и за да излезе готин, и не се съмнявам, че и тези хубави, умни и богати момичета от София е лъгал, иначе със сигурност щяха да му подадат ръка! Виждам, че те наистина страдат като мен и съм сигурна как се е развил горе-долу сценарият при тях, щом като той накара мен да го виждам като по-готин от останалите там. Посредствено разсъждават тези, правещи бащи бачкатори за 800 лвю, аз не мисля, че разсъждавам ппсредствено...

Авторката

23.   Авторке, на мен специално не ми слагат сърчица и пръдни във фейс, защото нямам - не искам да си губя деня, зяпайки тъпите снимки (>90% от случаите) на умствено-ограничени хора.
Относно живота и представата ти за "истински мъж" - не съм казал и не възнамерявам да правя нищо по въпроса. Всеки има право на мнение, но не и да го вменява на останалите. Само ще споделя, че като отраснал само с майка, успях да си изградя представа какво е истински мъж - обратното на баща ми, който също се вписва до някаква степен в описвациите ти - хубав, весел, харесван от тъпанарки... Голям "алфа", ама го нямаше никакъв. Даже и ме задържаха със заповед от безполезната полиция благодарение на връзките му и ми беше забранено да напускам тая дупка цели 10 години (до пълнолетие), пълна с дебили като теб самата. Ако исках, до 15 минути мога да хвана някоя не чак толкова малоумна и с малко по-добри хигиенни навици да ми бяга по гъза, но какво от това? Не знам защо си мислиш, че всеки мъж, който е необвързан е така поради някакви негови "дефекти". Просто никога не ми се е занимавало с вас - да, има някаква малка бройка свестни жени дори и на тази територия, но не си струва да ги издирвам, а и не вярвам да са необвързани. Много по-добрия вариянт е емиграция някъде, където ти се плаща за труда и можеш да си изградиш добър стандарт на живот, вместо да те експлоатират разни "алфи". Отделно е и спокойствието от законноста, което не може да се измери в пари. Това, което ти разправям не очаквам някога да го осъзнаеш, защото на теб (че и на повечето жени) мисленето минава между краката, но наистина се надявам ако някога, някой се навие да има дете с теб, поне то да не разбира за какво говоря.
Относно проблема ти с пъпките - не е нормално нито да питаш за мнения по такива форуми, нито факта, че ти излизат след съместни креватни упражнения с въпросния индивид (може и да е съвпадение, но в предвид начина му на живот - по-скоро, не). Със сигурност са някакви бактерии, но това трябва да го определи лекар, а не някой/я разбирач/ка със "завидна" бройка в сподели-то.
За финал - сама разклащаш истинността на историята за този човек като твърдиш, че имал дете от някаква турбо-богаташка, а в същото време го опява половината град (едва ли не) във фейКбук понеже изпукал от някаква болест... Тази богаташка, след като толкова го е обичала, че да му роди дете - толкова ли не ѝ се откъснаха малко "джобни" да му пуснат едни наливки венозен антибиотик и да престои няколко дни в някакво болнично отделение?? Или всички сте разбрали по едно и също време от един и същи източник, и никой не е знаел какво се случва с него до преди това? По-скоро си признай, че всичко това е измислица (освен здравословното ти състояние) и бягай да си пускаш изследванията...

24.   23, ти си ограничен, злобен и комплексиран и очевидно си се засегнал от думите ми. Само слаб мъж използва окачествявания като "дебили", "малоумна" и пр. И заключи за хигиенните ми навици, дето се къпя всеки ден и всички цял живот са ми казвали колко съм чиста. Не понасям озлобени мъже, които приказват много. Ще се повторя: Никой не ти е крив!

25.   Авторке разказа ти е фейк и е за категорията измислени истории. Не че се съмнявам, че си над нивото на героинята, гълтаща сперма от бездомен наркоман...

26.   От сърце пожелавам на арогантни, надменни и комплексирани индивиди като 23 животът така да ги завърти, че да се озоват те един там! Пък кой знае, може би далеч от пасивно-агресивни арогантни паляци и драскачи в нета ще срещнат истински добри хора със сърца, каквито те никога няма да имат там! Той животът слага всекиго на мястото му... Щото заслужавате точно такава съдба.

27.   23 съм, благодаря за пожеланията!
До Авторката, вместо да ми правиш психоанализ, първо се поинтересувай от хигиенни навици относно секса... Най-малкото за да не пускаш произведения от смесен жанр по такива форуми.
До 26, не съм ти искал нито "сърцето", нито психо-изблиците... Раздавай ги другаде :)

28.   Спи на улицата, ама е много качествен!? Споко, и да те е заразил, поне качествено го е направил, много бил търсен, е излязал ти е късмета. Лигавицата на устата е по податлива на зарази, напълно е възможно да си заразена.

29.   За избора ти на мъже, няма да коментирам, все пак ти си решаваш с кого и какво правиш, обаче ти акъл имаш ли, че позволяваш на човек с подобно рисково поведение да спи с теб или да прави орална любов без предпазни средства? ! Не става дума дали живее на улицата или в дворец, фактът, че човекът е водил безразборен полов живот, венозен наркоман и алкохолик е повече от достачен, за да ти светне чернена лампичка и да внимаваш. А сега, бегом към лекаря и дано се разминеш само с уплаха. И моля ти се, друг път мисли малко, защото ако на теб не ти пука за здравето ти, на другите хора ни е важно и утре може да заразиш някой с нещо, само защото не си ползвала презервативи с предишните си партньори.

30.   Тестовете в лаборатория Рамус безплатни ли са? И за колко време горе-долу излизат резултатите? Колко време трябва да е минало след акта, за да са верни резултатите (за ХИВ и разл. типове хепатит) и да има изобщо смисъл от теста? Благодаря.

31.   Авторке,

Мани ги съдебните заседатели, не си длъжна да даваш обяснения. Кажи дали излезе резултата от теста? Всички ти стискаме палци да не си лепнала нещо!

Успех!

32.   Здравей, 31, благодаря ти за добрите пожелания. Абсолютно прав/а си за "съдебните заседатели", хаха. Аз съм коментирала под номер 30, задавайки няколко въпроса. Искам да има смисъл от теста, и затова не съм ходила още. Мислех да минат поне 6 месеца, но чакам Вашите мнения и съвети. Ако мога вече да се тествам, ще отида още сега и ще пиша после какви са резултатите.

33.   Много вероятно темата да е фейк, ако беше истинска нямаше да пита в споделито, а щеше да си направи съответните изследвания, които излизат буквално за часове.
Намирам прилика с една история на една психично болна жена, която беше със заглавие "Влюбена в психично болен човек! ", тя се държеше също толкова нестабилно и обсебващо спрямо мъжът който харесва.

34.   Авторке, какво стана? Дано всичко е наред!