Споделена история от Здраве

Болки в кръста
На 13 години съм. Когато стоя изправена много време, започва много да ме боли кръста. От по-малка имам този проблем. Но нормално ли е още от малка да ме боли там?

Коментари

1.   Да. Имаш сигурно някакво леко изкривяване, нека те погледне личният ти лекар. Запиши се на спорт, които заяква мускулатурата на корема и гърба. Виж как стоиш на чина си. След консултация с лекар, избери подходящо за теб решение... може да има и друга причина - може да наближава времето на първата ти менструация например. Провери си ти за всеки случай стойката и гръбнака при личния лекар - само с преглед става. Успех

2.   Не, миличка, не е нормално. Сигурно имаш изкривяване, което досега е останало неоткрито. Сподели с родителите си и отидете на лекар.

3.   Е, зависи колко време стоиш права. Миналата година на училищно празненство имах участие, облякоха ме като някой гении риза и черни панталони и си рецитирах текста в продължение на месец всеки божи ден поне 45 минути. Болката и в петите и в кръста, че чак раменете понеже, , Може да е само репетиция, но трябва да заемате точна стойка! ". Та болеше си ме доста време и беше ужасно, на моменти просто се изправям и след минутка не се задържам на крака.
Така че не се стряскай, от години съм чела всякакви болести изкривявания и простотии, в сайтовете доста стряскат по- малките (колкото теб съм) и разбира си ние си изкарваме ангелите почваме да се вторачваме в минималната болка и изведнъж всичко от нищо става много. Както например да ти се гади и да си мислиш, , Много ми е лошо, ужасно ми се гади, ще повърна. Господи наистина ще повърна... " веднага почва да ти се повдига двойно, дост а от нещата са на база нервна система.
За да си спокойна ти самата можеш да попиташ личния лекар и ако евентуално прецени ще те прати при специалисти. Ама не си мисли, че веднага ще ти измислят някакво заболяване, като на бабите и ще ти сложат космодиск :D
Айде по ведро, опитай с масажи (не е нужно на спа имаш приятели, роднини, ако щеш и сама се мъчи), ще ти мине. Казвам го от опит, така миналата година си мислех че ще ми режат ръката, подуто, боли не мога да вдигна нещо без някоя жиличка или мускул да се покаже на... ммм малко по-нагоре от вените. И накрая какво, забравих го, уредих си живота, изведнъж не вярваш ли ръката ми мина като по чудо.