Споделена история от Здраве

Проблеми с кожата на главата
От известно време забелязвам, че по главата ми има малки люспи, подобни на пърхот. С какво мога да ги махна и защо се образуват?

Коментари

1.   Вземи си шампоан с цинк. В момента има много такива, наскоро видях че имат и Syoss - това е професионална серия, която обаче се продава в супермаркети. Ако не те сърби, вероятно е най-обикновен пърхот и ще мине от шампоана. Ако те сърби и се образуват по-големи люспи, може да е себореен дерматит. Колкото и да ти чудно, но стресът също се отразява върху пърхота, а ако си жена и хормоналните нива. Не е болка за умиране, но не носи черни дрехи, за да не се забелязва, докато не отмине. Пий много вода. Забравих да кажа, че шампоана трябва да преседи поне 5 мин на главата.
Успех!

2.   И аз имам същия проблем и незнам какво да правя.... постоянно ме сърби главата и откачам... даже вече и ранички имам.. ;ххх

3.   Това най-вероятно е болестта псориазис. Образува се при стрес и един път появи ли се трудно се маха, да не те плаша но понякога остава за цял живот. Зависи си от човека.. Трябва да отидеш на кожен лекар, поне ще ти дадат паста с която да се мажеш, изчезва за месец и после пак се появява. Ако не ти се ходи по лекари мога да ти кажа една паста - Diprosalic, която 100% ще ти помогне. Мисля че струва 10 лв, има я и в течно състояние, но по добре си вземи пастата. Успех :)

4.   Може да е странно, но открих, че боя за коса чисти кожата на главата много добре. Просто се родих.

6.   Сърбежа може да е в резултат и на алергия към някой козметичен продукт, имах подобен проблем. Мога да ти кажа доста лесен, евтин и поне за мен ефективен начин как да успокоищ кожата на главата стига наистина това да е причината. Взимаш си едни обикновен шампоан па-па и пакетче сяра за пиене от аптеката. Смесваш ги в по-голямо празно шише от шампоан и хубава разклащаш до получаването на хомогенна смес, защото сярата принципно пада на дъното. Измиваш си косата с шампоана, но остави няколко минути поне да подейства. Желая успех с решаването на проблема.