Споделена история от Здраве

Ривотрил или Ксанакс?
Хора, кое е е по-добро при силна тревожност? Моля ви някой от личен опит да каже! Психиатъра ми каза, че ривотрила е по-силен, но той е за гърчове при епилептици, а ксанакса си пише точно за тревожност и депресия? И сега???

Коментари

151-200 от 265

178.   175, харесва ми колко неусведомен си, и как изразяваш единствено една гледна точка. Не бива, не можеш да съдиш произволно, без дори да си си направил труда да поразучиш за ефекта на тези лекарства, как лесно се предписват от докторите. Имаш проблем - отиваш на лекар, лекаря ти казва трябва да пиеш тия хапчета един месец. Ти не си медицинско лице и се съгласяваш. Лекаря знае по-добре, той е учил и знае кое е най-добро за мен. Нали така. По едно време разбираш каква грешка си направил но твърде късно.

Прав си в следните отношения. Да това е зависимост. И то една от най-страшните. Ефекта обаче от спирането е не огромното желание да пиеш лекарството. Просто ужаса, страха и симптомите които изпитваш при спиране. Не можеш да функционираш, блокираш. И то не както при останалите абстиненции да мине един два месеца и да си чист. Тук минават месеци и години докато се възстановиш напълно.
Прав си и в сравнението с алкохола - бензодиезепините влиаят по същия начин по който и алкохола. Върху Габа рецепторите. Но са по концентрирани.

Хората не взимат лекарства защото искат, а защото трябва да функционират. Имал ли си паническо разстройство, паника, депресия, тревожност.? Защо съдиш и говориш на изуст. Действително има терапии, когнитивно бихивиористична, аналитична, хуманистична, холистична и каква ли още не. И терапийте са правилния начин. Но когато те разтърси една паник атака ти ще отидеш на лекар. Защото чувството е, че всеки момент ще умреш. Евентуално ти бият една доза диазепам/валиум/ и после те изпращат в аптеката за ривотрил или ксанакс. И ти казват пии 2 месеца по програма, ще те излекува.

Не знам какво повече да добавя. Дано си ме разбрал. Не е толкова просто, колкото бихме искали да е.

179.   175-Изобщо не си послушал савета ми да престанеш да пишеш без да мислиш. Ако имаш някъв проблем с наркомани, не му е тука мястото да си изкарваш яда-защото тук НАРКОМАНИ НЯМА! И другото което е не знаеш нищо, за живота ни. Нито къде работим, нито какво работим, за да изказваш каквото и да било мнение. По принцип не те интересува, но ще ти кажа, че тук в Чехия, аз работя в СОНИ ДАЦ. И ела да питаш колегите ми какво преживяват... ела да ги питаш дали мога да работя или не? АЗ се разболях януари месец и още съм си на работа. Даже езика не знам добре. За твое свдение, главния шев дойде при мен и ми предложи повишение. Отказах единственно, защото не знам езика добре. Не, аз не мога да работя, не, - за това искаше да ме направи малък шев. Не се хваля в момента. Просто искам да ти обесня, че ние с нищо не сме по различни от нормалните хора. И в момента не пия 5 вида лекарства, за да откажа едно. Н е пия ксанакс. Пия едно чешко лекарство, което успокоява не рвната система. и е на билкова основа. Мисля, че е чешко не съм много сигурна. Гуяцуран се казва. Дава се на студенсти преди изпит. И не повярвай ми не мога да си позволя да вляза в клиника. Няма за какво да влизам. Клиниката да не ти е децки парк, да си ивлизаш за добър ден. Това е серриозно нещо. А ние нямаме нужда от това. Пък и едва ли някой ще се съгласи и да ме приеме там. Там се затварят хората направили опит за самоубиство. ( по принцип така съм чувала). На мен лично ксанкса и ривотрила ми действат зле. Физически организма ми може да го иска, но аз не искам да го видя даже повече. Само като знам какво ми причини. И по време на лечението и след това. Думата НАРКОМАН, не се използва ей така. Аз познавам наркомани в България. И ние по нищо не приличаме на тях. Нито по поведение, нито по начин на живот. Има хора, който по лесно се поддават на лекарственото обаяние и се чувстват добре като пият лекарствата ако говориш за момичето което писа, че пие ривотрил 15 години. Виж аз не мога да си обесня как може да допусне 15 години да го пие. Аз лично не бих допуснала в моя живот, това да се случи. Но не я обиждам, не и казвам наркоманка. Защото тя не е. Тук има една точка 4. , която гласи"Пазете мъдростта за себе си, другите имат нужда от съчувствие! " Ако ти нямаш проблем с панически атаки, не влизай в този сайт и не пиши воубще. Защото, ако не преживял никога силна, паническа атака- НЯМАШ ПРАВО НА МНЕНИЕ! И НЯМАШ ПРЕДСТАВА КОЛКО Е ТЕЖКО. И СЕГА МОЯ АПЕЛ Е КЪМ АВТОРИТЕ НА САЙТА- Моля ви, не допускайте подобен вид кометари! Нямат работа тук! Аз влизам в сайта за да получа информация от другите болни хора и евентуално, ако мога да помогна. Положението ни е много деликатно. В момента ми е навъзможно да отида на лекар, защото са в някаква отпуска и тепърва в бъдещето някога ще ходя при тях. Тук в чужбина се чака. Такъв е реда. Влизам да получа някакъв вид информация, а не да бъда обиждана, от нищо не разбиращи хора. Ако не беше сайта, нямаше да знам, че в момента имам абстиненция и положението щеше да е по сериозно, защото страха щеше да ескалира. Сайта е много полезен и няма нужда от подобен вид не подготвени изказвания. Благодаря!
А колкото до теб 175, ако не можеш да помогнеш, поне не пречи.

180.   На останалите благодаря! 173 - Къде мога да намеря тази информация която ти намираш?Търсих, но нищо не намерих.Явно знаеш доста.Леле не съм предполагала някога, че това може да ми дойде до главата.И казваш месеци години, леле все пак ме простветли и знам какво да очаквам ,а не да се стряскам от всичко , което става с мен и да си казвам всеки път " Оле това пък сега какво е?"На психолог трудна работа трябва да търся преводач да му се не види, а те не са никак евтини.172 все пак благодаря!Постоянно ми елошо не поносимо е.Само да попитам- Може ли да стане такава абстиненция само след 4 седмици, или няма значение колко е бил дълъг периода?Питам, защото все си мисля ,че съм болна от нещо по-сериозно.Тумор или нещо подобно.Много мерси! Успех на всички ви!

181.   175- Аз съм написала, че не помага ксанакса, дето ти казах малко да помислиш преди да пишеш. и как мислиш го разбрах? -От опит. Опарих се. Преди това, нямаше от къде да го знам. Паническата атака ме връхлетя неочаквано, след толкова тежък период в живота ми, че просто не знаех как да реагирам. Бях много зле. Не можех да ставам от леглото. Какво можех да направя освен да отида на лекар и на сляпо да му се доверя и да пия това, което той смята за правилно. Майка ми катастрофира с колата в Прага. А ние по принцип живеем в Пилзен. Нямаше как да и отида даже на свиждане докато беше в болница защото се наложи да я приемат в Прага в болница и нямаше как да я прехвърлят тук. Докато стане време да се прибере преживях истински ад. Мислех, че никога няма да я видя отново.... ако ме разбираш. След време тя се оправи, но аз се разболях. Започнаха панически атаки, сърцебиене, виене на свят, чувство, че ще припаднеш, умора, тежест в гърдите, стигаше и до болка. Какво се очаква да направя? И с какво съм виновна пък аз? За положението си в момента, кой е виновен? - Никой просто трябваше да запазя повече самоубладание, но е много трудно в такъв момент. Каква вина имам, че стартираха панически атаки? Искала ли съм го? -Не! Искала ли съм това с ксанакса да стане? _Не!
Много обичам хора като теб да се изказват не подготвени, без да знаят за какво става въпрос. Казах го и пак ти го казвам-МИСЛИ ПРЕДИ ДА ПИШЕШ! мИСЛИШ СИ, ЧЕ МНОГО ЗНАЕШ АМА МАЙ НИЩО НЕ ЗНАЕШ. чУЛ НЕ ДОЧУЛ, РАЗБРАЛ НЕ ДОРАЗБРАЛ ТАМ НЕЩО ЗА НЯКВИ НАРКОМАНИ, КОЙТО СЪЩЕСТВУВАТ... тук няма такива. А ти за какво изобщо влизаш в сайта? Да обиждаш хората ли? Я застани на някоя опашка в някой магазин и там си обиждай колко си искаш. Нямаш работа да обиждаш хората тук. Особенно в момент като този, когато са толкова объркани, измъчени и безпомощни. Никой от нас не е искал да стане така. Всеки е получил такива панически атаки, защото не му е леко. Стартирането им започва от някъде. Ама ТО СЕ ИСКА МАЛКО ДА ПОМИСЛИШ, ЧЕ ДА СТИГНЕШ ДО ТОЯ ИЗВОД.... опитай и ти.. не боли...

182.   Здравейте!След като прочетох толкова негативни коментари по адрес на ривотрил и ксанакс,започвам да се питам,какво тогава помага при страхова невроза?И всички тези лекарства от "семейството" на бензодиазепим могат да доведат до всичко това, което повечето хора описват(ужасна симптоматика).Въпрос: С какво да се лекуваме тогава?
Някой знае ли нещо за женшена или за маточината?Помагат ли?Някой лекувал ли се е воубще с тях? Дадоха ли резулатат?И след колко време ако има такива хора.Има ли и други билки за това заболяване?Колко ефикасни са?Ако някой има опит , го моля да сподели.И ако в момента имаме абстиненция,можем ли да използваме билките или трябва да я чакаме да мине?Или те ще помогнат и срещу нея?Успех на всички!

185.   Съжалявам, аз вече няма да коментирам, тъй като има коментатори, които само чакат някой нещо да сподели и започват да пишат колко сме зависими, какви сме наркомани и т. н. Така, че от мен всичко хубаво на всички и късмет!!! Аз повече не желая да пиша каквото и да е.

186.   До 182. Спор вече няма, тъй като Ривотрила е спрян.
Билките може да ти помогнат донякъде при абстиненцията.
За съжаление, с билки едва ли ще може да се излекуваш.
Пробвай с Валериан, Жълт Кантарион и др.

188.   Спрян, но има заместител

189.   Какъв е този заместител и къде е??? Няма засега нищо такова в аптечната мрежа в България!

190.   Здравйте отново! Пих ксанкс анти депресант 4 седмици. В началото беше добре. но започнаха да предизвикват след време нервни кризи, със сърцебиене. Спрях ги. (малко рязко)Абстиненция имах разбира се. 3 дни бях добре. Ни помен от нея. Но вчера пак след като си пих лекарството се започна сърцебие, което така и не са махна, заспах си с него. До 3 през ноща ме държа. Изморих се накрая.
При мен се набюдава обратен ефект. На листовката пише, че в началото може да има странични ефекти, но при мен не е така. Вначалото няма, а след това се появяват такива. Така става и с това лекраство което пия сега. Май, не знам вече. Не разбирам нищо. На преглед съм чак на 1рви. В отпуска са.
Искам само да попитам вас, ако някой знае какво евентуално може да става, защото ме е страх от тази неизвестност. Абстиненцията ли продължава според вас, или паник атаките се връщат отново? А може и двете. Много от вас са по-запознати от мен с това. Моля ви за вашшят отговор. Благодаря предварително!

191.   189, Диазепама е от същата група и върви по аптеките. Единствено трябва да се определи подходящата доза, като например 0,5 мг от Ривотрила са равни на 10 мг диазепам.

За справка http://www. benzo. org. uk/ bzequiv.htm

192.   Здравйте!
Аз лично започвам да си мисля, че нямам нужда от тези лекарства, определено не ми помагат. Направих 2 лечения, който не дадоха резултат. Да продължавам да пия лекарства, от който в началото ще ми е добре, но после ще предизвикват ужасни симпотоми или абстиненции, не благодаря. Спрях и другото си лекарство. Сега пия само чай от маточина. При мен проблема, започна от това, че забелязах на няколко пъти, че имам сърцебиене, след хранене. Една вечер, втора вечер, през няколко вечери, но често. До сега. Снощи например когато вечерях, пулса ми се ускорои след това до 115. Едвасм се здържах да не изпадна в нервна криза. Казах си просто няма да му обръщам внимание. Аз изпитвам някакъв умопомрачителен страх от сърцебиене. Само при мисълта, че може да ми забие по-ускорено сърцето и то сякаш започва да бие по-бързо.. Изпадам в истински ужас. Прекаленото много страйх и притеснения от това какво става с това сърце ме доведоха до тук-паник атаки нервни, кризи и всякакави тревожни състояния. Аз започвам така да си мисля. Добре. Снощи нямах никакви други симптоми освен сърцебиенето. Тъй като подтиснах страха си гледах да не се притеснявам, има сърцебиене? -ми нека си има... нещо от сорта си мислех. То си биеше биеше, накрая се позабави в момента, в който го усетих, че намаля се успокоих и заспах. Станал ми е мания, меря си пулса по 100 пъти на ден. Непрекъснато си слагам ръката на гушата да го видя как бие. Даже докато ви пиша това, няколко пъти го направих. Започвам да си мисля, че може би винаги си е биелоо по-ускорено по някога по- бавно, по някога по-бързо... просто не съм му обръщала ТАКОВА внимание. След като с големи страхове и нервни кризи установих, че няма да получа инфаркт, няма да получа удар или да припадна както много пъти си мислех, започвяам да си мисля само едно-Защо по-дяволите имам сърцебиене. Може проблема да е на друго място. Може да не е в психиката. То е здраво, изследваях го. Значи проблема е другаде. Може да е в щитовидната жлеза. При силен страх надбъбречните жлези образуват адреналин, който подпомага сърцебиенто. Аз просто няма да стоя със скръстени ръце вече, а ще тръгна да търся причината, за този проблем.
Ако някой от вас има същия проблем, моля го да сподели. Можете да помогнете! Благодаря ви!

193.   "Знаеш ли, че сърцето ти може да бие с 200 удара в минута в продължение на дни и да бъде съвършено здраво? А при ПА то се разтупква с далеч по-нисък ритъм и за много по-малко време.
Орлин Баев – психотерапевт"

194.   192, имаш класическа страхова невроза, отиди на психотерапефт без лекарства!
Най-вероятно проблемът ти е от ранното детство - при хранене, че се получава - виж дали си кърмена и как, дали си насилвана да се храниш като малка и всякакви тем подобни неща.
Това, че ще подтиснеш определения симптом не значи, че си се излекувала. Дори е възможно с твоя метод да спреш сърцебиенето по време на хранене и дори страха от сърцебиене, но ще се появи нова невроза задължително, защото не си се лекувала- страх от тълби, от стълби, бактерии и тем подобни.

195.   Мен ако питате не вземайте ксанакс. Аз съм го пила и го спрях понеже неможах да различа кошмар от реалност

196.   Здеавйте! Благодаря за съвета. В момента съм в паник атака. Малко е трудно да се пише в това състояние. Цялата треперя. Сърцето ми бие учестено. Опитвам се да остана спокойна. Ужасно е. Няма ли край това?

197.   Ами май не правилно ме разбра. Имам сърцебеие след като се нахраня. Стомаха докато смели храната. Има проблем някъде в организма. Но той не е в сърцето. Изледвах го -здраво е. След като спрях ксанакса-изтърпях абстиненцията(ако си е отишла? Не знам дали си е отишла )Може да продължава и за това да имам панически атакаи нямам представа. Предпочитам страх от нешо друго-честно. От стълби. Просто ще ги избягвам. Отделно имам страх от затворени пространства, страх от високо, страх от паяци(от малка), страх от тъмно, страх от кръв мисля, че развих сега, страх от камиони, страх да стоя сама вечер(типичен децки страх (страх от духовете)).
Заспах си с паника атаката. При мен продължават дълго дълго време. Мисля, че е повече от 30 минути както пише, че е но оставих просто сърцето да си бие бързо. Опитах да запазя спокойствие като си повтарях, че няма да умра и просто се оставих на това ужасно чувство да ме мъчи. Нищо не мога да направя срещу него. Нищо не помага. Опитах с дишане и там още съвети, който съм чела-ефект-нулев. Прсото си бие бързо и това е. Идва си когато си иска, стой дълго. Трудно си отива. Нямам абслютно никакъв контрол над нея(ПА). Истината е, че започвам да се отчайвам. Усещам, че ще се мъча така, с години. Нямам никакъв лек срещу това. И медитация опитах и какво ли още не и със студена вода се поливах, НЯМА, НИЩО НЕ МИ ПОМАГА... НИЩО! Ежедневно, ежеминутно живея в страх, че тя ще се върне. Обвзела е мисленето ми, ежедневието ми, контролира живота ми, и всичко, което правя. ИМА И ПО-ЛОШИ НЕЩА ОТ СМЪРТТА!
По някога просто си мисля -нека умра и всичко да свърши...
И явно метода с подтискането не е много ефикасен поне при мен. Подтисках я, докато не излезе със трашна сила. Има хора, който имат кисти в главатаи за това получават тези състояния. Но аз ще се побъркам ако отида на лекар. Подготвям се психически за този момент. Чак на първи април. До тогава пия маточина с мента. Дано малко обжлекчи положението, че не се търпи. ПОЖЕЛАВАМ НА ВСИЧКИ ВИ ДА СЕ ОПРАВИТЕ, ОТ СЪРЦЕ ВИ ГО ПОЖЕЛАВАМ. НЕКА АЗ СЪМ ЕДИНСТВННИЯ ЧОВЕК, КОЙТО СТРАДА ОТ ТОВА. (Чувствам се като мъченик). На някой може и смешно да му стане от думите ми, но на мен ми се реве и често рева. От безпомощност най-вече. Помощ! (просто профилактично)
Започвам да се побъркавм. Психиката ми не е от желязо и не знам дали ще издържи на това мъчение и на това толкова често да си мисли че умира -побъркващо е.

198.   197, кога ти започнаха паник атаките? Колко дълго си пила ксанакс? Как го спря - рязко или по програма? Забелязваш ли да са се засилили паник атаките и страха след спирането в сравнение с преди почването на ксанакс.

Има добра новина и тя е че ще се оправиш. Според мен спирането на ксанакса оказва голяма роля за състоянието ти. Трябва да знаеш, че с времето ще се оправят нещата. Най хубавото което можеш да направиш, вече виждам го правиш. Остави се на паниката, не я подтискай. Нищо няма да ти се случи. Нито ще умреш, нито ще ти се пръсне с ърцето. Пробравй да се разсеяш с нещо. Шии гоблени ако искаш. Постепенно, паник атаките ще намалеят. На 99. 999% съм сигурен че нямаш кисти в мозъка : )

Друго, което можеш да направиш е.
- Спорт - не вдигане на тежести. Може да бягаш по малко. Или йога, или каъвто и да е спорт ще окаже благоприятно влияние. Не се претоварвай.
-Ако искаш отиди на ендокринолог. Нека да види всичко дали е наред с отделянето на хормони.
- Психотерапия - в частност когнитиво поведенческа.

199.   198-Огромни благодарности за съветите.
Ксанакса-със анти депресант 4 седемици малко разко го спрях да. Защото започна да предизвиква сърцебиене. Анти депресанта също. Знам, че не беше редно, но изпадах в ужас само като си помислех, че отново трябва да го изтърпя. След като го спрях се влуших значително. Изтърпях какво ли не. 3 дни бях добре, но после започна отново. Паник атаките започнаха след катастрофа(аз не бях в катастрофата), маика ми катастрофира с кола. При мен паник атаките са малко по различни от написаното, за това си мисля, че имам киста. По някога имам паник атака без сърцебеиене днес например получих на път за работа в автобуса. Бях на път да се откажа и да си отида в къщи. Но стиснах със зъби и я пуснах сякаш паник атаката да мине през мен. Проблема е, че при мен не трае 10 - 15 мин. или 20-30 както би трябвало. Днес това чувство, че ще ми експлодира главата, че нещо ще се скъса в мозъка ми и ще полудея напълно или, че ще получа инсулт това чувство на приливи, но много силно, траеше час и нещо да не би и два. Това нормално ли е?
Относно сърцето не знам то е много не постоянно в ритъма си. Бие бавно бие бързо, когато си поиска особенно след храна. (бързо-днес хапнах малко на обяд и няма сърцебиене, но сега след вечеря, познай, ту се засилва, ту отихва не знам много е гадно). Вече ме е страх да ям. Ям 3 пъти по-малко от седем годишния ми син. Свалих 8 килограма някъде. В момента съм някъде около40 кг. 43 най-много да са. А съм на 28 год. За това лекарката м и изписа ксанск доза за деца. Заради килограмите ми. Купувам си дрехи от децки магазини. Смятай.
Еми благодаря ти отново и дано всичко, коеот казваш да се збъдне, но май скоро ще си идвам в бг да търся помощ от български лекари, че тук като ги глведам, ще ме погребат, от колкото да ме излекуват. Успех ви и благодаря <че ме турпите и ми пишете, сигурно вече съм досадна, аз съм досадна да, дори на самата себе си, вече не се понасям. Само за това мисля. Може да е нормално. Искам да си помогна и това да се махне. Това е всичко, което искам. Цигарите ги отказа, защото предизвикваха сърцебеиене, алкохола също. Мания!

200.   Привет!
Пак съм аз със сърцебиенето. Днес се случи нещо много странно. Събудих се адски изнервена. Заведох малкия на градина и на връщане по пътя получих паник атака кратка. Пих мента с маточина както всяка сутрин, хапнах малко и както всеки път лягам да поспя още малко преди да отида на работа. Не лягам веднага защото ако легна след като съм яла ми става лошо на сърцето. Стоя и 4акам малко нещо пак четох в нета, когато изведнъж- пак сърцето заби не много бързо, но много силно и сякаш се качи в гърлото. Чак го усетих. Естественно се разтреперах и си казах -Ето, това е края! Сега ще умра.
В момнта бие бавно, но силно. Чувствам се изморена. Сякаш му е трудно да бие. Също и много отпаднала, сякаш се предавам. И тялото ми е в същото състояние, сякаш се предава, изюморено е. Така стана и миналия път, само че имаше и световъртеж и дезорентация. Сега ги няма, защото съм по-малко уплашена (или поне аз така си мисля).
Някой да го е изпитвал? Имам чувството, че развивам сърдечна невроза. В следствие на стрес се полчава. В това състояние изпаднах преди и бях на легло повече от 10 дни не можех да ставам. Бяхме си изкарали акъла, че имам или анемия или левкемия. Но кръвните изледвания бяха супер. Не мога да го повярвам-Всичко ли е на психическа основа? Започвам да се съмнявам. Има толкова много симптоми, различни като пред умиране, че направо не ми го побира главата вече.
Страшно е!
Отивам на работа. Бъдете с мен и ми стискайте палци! Дано мога да работя. Поне апатията подтиска паниката. Което не изключва възможността да получа паническа атака(Позитивна както винаги):) Успех! Ако някой знае и иска да пише моля да го направи. Благодаря!

201.   Има решения 199 и 200, Това което ми казваш за ксанакса и антидепресанта, напълно ми звучи като абстиненция след спирането на лекарствата. Антидепресанта колко време си го пила? И двете лекарства могат да доведат до подобни симптоми, особено ако са спряни рязко. Силно се съмнявам да ти има нещо сериозно - физиологично. Но няма как да знам, не съм медицинско лице.

Ако искаш за да се успокоиш напълно че на мозъка ти няма нищо, можеш да си направиш ЯМР. В България мисля че беше 300 лв. Мисля че можеш и през здравна каса да минеш, но не съм наясно.

Когато си направиш нужните изследвания, и всичко излезе наред (почти съм сигурен че ще е така), трябва да започнеш психотерапия. Както казах по-горе когнитиво-поведенческа. С времето, ако наистина е страничен ефект от лекарствата, ще мине. Пожелавам ти успех и бъди все така позитивна,

202.   Ех приятели, до какво ли не води страха и самовнушението. (това беше сърказъм, аз съм супер негативен човек, от малка). Днес се стигна до болница, очаквах го само си мислех кога? Бях на системи. На работата докато работех, толкова силно се уплаших, защото започна болка в сърдечната област, че блокирах. Напълно. Получих паническа атака и край. Бях напълно сигурна, че вече това е инфаркт. И нищо не можеше да ме убеди в противното. Всяка минута мисля само за това, вече тотално се побърках, честно. Може би аз съм един от наи-трагичните случаи. Не приемам нормално света, вече не съм аз. Да ви кажа честно, педавам се. Честно. Предавам се. Не мога да се справя с това сама. Мислех, че мога, но не става. Спирам да се боря. По-силмно е от мен. КРАй!
От тук на татък, сериозно се замислям как по-бързо и безполезнено да си сложа край на живота. Просто се изморих! ПИша го тук, защото ако кажа на наще ще ме затворят. Дано вие имате повече успех от мен. Който може да се бори да го направи. Аз не мога. Благодаря ви за всичко. Успех!

203.   Здравйте,
Вчера не беше обикновенна паническа атака. Получих аритмия(бавно биещо сърце)През целия ден. Отидох на работа като по пътя мисълта за инфаркт не ме напусна, колкото и да се опитвах да я махна. Сърцето буквално започна да ми хлопа, хем бъзо хем силно направо го усещах. Получих и болка в областа на сърцето, което беше капака. Напълно блокирах, естественно получих паническа така и й се дадох. Блокира всякакви мой действия. Не можех повече да работя. Стана ми зле зави ми се свят и ме закараха в болница. Естествнно, на сърцето ми няма нищо, инфаркт не ме заплашва, това ме успокой до някъде, преляха ми някакъв раствор и ми дадоха ксанкс. Добре тогава защо е всичко това? Трява да изследвам щитовидната жлеза. Мисля да. И, и ако там не е проблема, вече не знам. Стигнала съм до там, да зарежа абслютно всичко, от страх. Страх ме е да вдигна телефона, някой да не ми каже нещо, което ще ми доведе инфаркт, страх ме е да се ядосвам по същара причина, страх ме е да се смея по същата причина. Стоя като робот. Не съм правила дори и секс от и аз не помня от кога, по същите причини. Страх ме е да вървя сама във входа като се прибирам да не би да ме уплаши нещо и да получа инфаркт, на зъболекар абсурд да отида там е наи-страшно. Кошмар е! Пълен кшмар. Започвам да си мисля, че съм за психиятрия. Мойте панически атаки продължават с часове дори с дни, ако бяха по 15 минути и на рядко ако ще всеки ден да са щях да ги търпя, но те продължават по няколко часа може и с дни, как се търпи това? Здрав да си ще се побъркаш. Просто света спря да съществува вече, нямам икаква реална мисъл, релно чувство. От както се разболях, бял ден не съм видяла. Тялото ми непрекъснато се гърчи от някакво неприятно чувстово или ще е топли и студени вълно или ще е това гадно чувство в слънчевия сплит или ще ми се вие свят или ще е чувство че ток минава по тялото ми... Хора не се издържа на това. Това, вече не е живот. Благодаря!

204.   След ксанакса как се почувства? 4 седмици каза че си пила ксанакс нали, а преди това антидепресант. Всичко което описваш влиза в рамката на абстиненция или период на отдръпване от лекарства.

След 4 месеца употреба на ривотрил, го спрях рязко и драстично. В момента съм в 7ми месец без него и все още не се оправям. Побърквам се тотално. Психиката ми е супер зле, единствената разлика с теб е че мен ме обръща на дисоциация(това за което го пих, и се оправих докато не го спрях). По принцип, тези лекарства при рязко спиране умножават няколкократно първичния проблем за който са предписани. Възстановяването на нервната система е бавно и нелинейно. Мисля че си в acute фаза в момента. Хубавото е че с времето ще се оправиш,

Ако съм прав, то можеш да започнеш отново да пиеш бензодиазепини, но от по потентен тип. Например диазепам. След като се нормализираш, можеш да започнеш да ги спираш, като отнемаш много малко количество от тях, докато свикнеш с новото количество. Говориме за десети от грама. Бавно и плавно.

Говори с психиатър, някой които се занимава с проблеми с бензодиазепини, или поне да е наясно с бавното спиране.

Ако владееш английски посети тоя форум- benzobuddies. com. Той е именно за хора които спират тези лекарства.

205.   202, Лексотан или Ксанакс не помагат ли?

206.   Здравйте,
Прочетох ,че паническото разтройство може да увреди трайно психиката, ако не бъде лекувано.Вярно ли е това?

207.   След ксанска се почувствам супер добре. Дадоха ми 0, 25мг. Обаче мина един ден и на другия (днес) се започна тялото ми и психиката ми буквално да се гърчат от напрежение, не се здържах, търпях, търпях час, два и понеже имам още ксанакс, в къщи който остана от преди да го спра, пих едно 0, 5 мг. Знам, че може би тряваше да изтърпя, но не можах. Непоносимо беше. Очите ми бяха ококорени, движенията ми нервни и рязки, не можех да стоя на едно място. По едно време поспах малко. Събудих се супер не адекватна и даже лошо ми беше. и сега съм в същото състояное, но по- търпимо, защото е по-слабо. Не знам какво ще трябва да изтърпя тази нощ. Тамън го бях преживяла наи-пиковото и сега пак трябва да го изтърпя. Казах им че не искам да го пия на тея тъпаци. Гледай какво стана сега. Ще се мъча пак като грешен дявол. Оф приятели започвам да си мисля, че страховата невроза просто не се лекува. Ако си с по-здрава психика, ще издържиш, но аз не съм. И мисля, че скоро ще отида доброволно в психиятрия. Тоав не се издържа. Изперквам вече. А мислех без лекарства да се справя с този проблем ха-ха-ха. Това е не възможно. Това не се лекува според мен. Един път доиде ли е до живот! Бог да е с нас. И най-лошото е, че външно не изглеждашчак толкова болен и другите не ти вярват. Макар че аз изглеждам вече болна. Имам тъмни петна под очите и съм адски слаба. Вече не знам, найстина се предавам. Полудявам! Поне за сега пия една билка тука и ми държи пусла горе-долу добре бавен е и мога да хапвам по-малко защото нямам сърцебиене след това. Помагат на стомаха да смели храната без да натоварва сърцето ако някой има подобен проблем (сърцебиене след храна) тези билки са 200 в пакетче пише ама е на чешки класик В комплекс пивоварске квависнице нещо такова. За сега помога. Друго ми исписаха калнормин ама само два дни да го пия по 1. Не знам за какво става дума хлорид садържат явно го нямам в организма. е това е за сега. Утре съм пак на лекар а на 01 април съм на психиятър. До тогава какво да правя с тая абситиненция да пия ли ксанск мился, че не трябва да го пия а да се опитам да я търпя как мислите? Благодаря ви за всичко.
А само да ви питам някой от вас има ли като мен продължителни паник атаки с часове продължителна не адсекватност, объркансот, нервно напрежение в главата, нервно напрежение в тялото, обърканосат, губене на реалността, чувство, че си се надрусал с нещо а си напълно трезвен? Чувстваш, че си луд? И ей такива. Ама с дни на ред не 10 минути, с дни. Има ли? АКо някой пише мерси. Или аритмии, тахикардии, или бавно биещо сърце, сякаш нещо му пречи да бие стягане в гръдната област, лека болка в сърдечна обслат като си поемеш въздух(леко бодяща)(сърцето ми е напълно здраво). Всичко ли е психика? Ще отида за изследвания на щитовиодната жлеза и ще ви пиша задължително, за да го имате предвид и това, за вас като вид помощ. Все вие ми помагате искам и аз с нещо да бъда полезна. Макар, че през повечето време съм адски не адекватна и съм не способна да правя доста неща вече. Също така мисля да се изледвам за киста в главата. И ще пиша и за това. Чао за сега. Бог да е с мен и с вас.

208.   204-Имаше ли епилептични припадъци? (дано да си нямал)Как се справи с абстиненцията? Какво -седяи просто я търпя ли? И как го направи ако е така? Знам, че е брутална. Няма така абстиненция, хероиновата не го вдига. И е само 3 дни. А тази с месеци. Какво да правя докато дойде време за психиятъра? Да я търпя ли? Мога ли да умра от нея? Или да се повредя психически? Благодаря.

209.   Здравейте!
Прочетох, че много панически атаки са причина за инфаркти! Много се уплаших. Това вярно ли е? Да вярвам ли на всичко, което чета? Защо пишат такива работи да плашат хората? И без това сме достатъчно уплашени.

210.   Моля, ако някои има информация как да се замени ривотрил 0. 5 мг, 1 път дневно с друг медикамент и какъв да е той, за да няма болезнени състояния, моля да ми пише. Или ако знаете от къде да се купи ривотрил???

211.   208, аз направих голямата грешка да го спря рязко и на своя глава. Не съм имал припадъци. Скочих от 0. 5 мг ривотрил на ден, за малко повече от месец, като преди това го пиех от време на време. Общо съм изпил 120 дози. Усетих и че развивам толерантност, защото към края, 0. 5 мг-а които пиех не вършеха вече такава работа, както в началото. И спрях. Симптомите ми бяха и някой все още са чисто психологически. Дисоциация, обърканост, трудно ми е да мисля, сутринта ми се струва като преди 2 седмици, проблеми с личноста (не знам кой съм на моменти), рязки промени в поведението, кошмари, ярки спомени от миналото - примерно като бях дете си спомням много детайлно обстановката вкъщи или при баба ми навремето. Толкова детайлно че едва ли не мога да се пресегна и да докосна предметите. На 3тия ден след като го спрях ме удари абстиненцията. Първата седмица ми е мъгла. Мислех че ще умра в съня си. Едно ужасно чувство на тревожност и страх. Много пъти имах мисли за самоубийство. Имах и моменти на ярост и агресия. В началото си помагах от време на време а алкохол, за да облекча симптомите. Което не е правилно. Най-много ми помогна сайта benzobuddies, и форума за взаимопомощ. Хората там ми помогнаха, като ме успокояваха постоянно, че всичко което изпитвам е нормално и ще мине. В най-тежките дни, единствено мисълта, че ще мине и е временно ме караше да бутам на пред.

209, не съм чувал паническите атаки да причиняват инфаркти. Възможно е ако имаш слабо сърце, и си предразположен към инфаркт, стреса и силните емоции да задействат подобно нещо, но при здраво сърце не вярвам.

210 Диазепам - 0, 5 мг от ривотрил = 10 мг диазепам,

212.   210, донякъде може с Хлорпротиксен.

213.   здравей 210аз се казвам румен и пия ривотрир можеби от 16 години като го спряха ривотрила доктора ми изписа ксанакс горе долу ми действа като ривотрила са мо че е по слаб като заместител и вече месец и половина съм на ксанакс еза твое успокоение не виждам голяма разлика при нас докторите го продават заривотрила става въпрос по10 лева опаковката ако искаш ако ли не каквото ти предпише лекаря. на мен ксанакса ми действа горе долу като ривотриласамо дето казах вече е малко по слаб.

214.   до 210 ако при вас ня ривотрил ела вКюстендил докторите по точно не мога да ти кажа сищаш се защо10лева опаковката не зная от каде се снабдяват но има и аз се чудя дали да се върна пак на не го или да продължа на ксанакс, Това е от мен

215.   Здравейте!
За ривотрил в град Пловдив има място на което може да се продава. (останали количества)Не съм много сигурна.
Моят въпрос към вас е има ли хора, който да имат бавно силно биещо сърце, да се чувстват адски изтощени и отпаднали. Бързо да се изморяват? Това от паническото растрийство ли е или си е заболяване на сърцето, пия калнормин против аритмични съсътояния на сърцето. Но не се чувствам особенно добре. Продължавам с маточината, надявам се да даде резултаат най накрая.
Заместител на ривотрил -Ксанакс, КОЙТО НЕ ПРЕПОРЪЧВАМ. Питай лекар -210.
Възможно ли е да развивам хипохондрия? Защото като си помисля за някава боилест и мигмновенно имам някой симптоми.
Била съм в смъртна опасност от дехидратиране и не допяждане-ХОРА ХРАНЕТЕ СЕ И ПИИТЕ МНОГО ТЕЧНОСТИ, ЧЕСТНО. ИЛИ ХРАНИТЕЛНИ ДОБАВКИ, ЗАЩОТО ПОСЛЕДИЦИТЕ МОГАТ ДА БЪДАТ ТРАГИЧНИ.
Хора със сходни проблеми пишете ми моля, може вие да сте моя отговор. Успех!

216.   Аз съм 208-ужасни неща са това , който описваш.Аз пих ксанска само 4 седмици и сега съм в ужасно състояние.Лекарите твурдят , че нямало опасност и това не е абстиненция.Но разбери, тялото ми буквално се гърчи стоя нищо не ме боли, но ме втриса тялото ми се мъчи от нещо , чувтсвам се като болна , като имаща температура, но нямам мерих я 1000 пъти.Гади ми се , напъва ме да повръщам,треса се цялата ужасно е.Имам чувството , че умирам.Хора помогнете , тези лекари тук искаст да ме убият.Аз има казвам , че се чувствам зле , а теми казват ,че всичко е психика.Умирам, много ми е лошо , много.....МОже ли за толкова кратко време да се получи абстиненция кажете.....на легло съмн , едвам ходя... помощ.....

217.   дс 215 защо не препоръчваш ксанакс вместо ривотрил какво ще стане за щото аз ривотрила го пия 16г и от месец и половина съм на ксанакс знаеш защо обясни моля ако си наясно

218.   216, ако си го спрял рязко напълно нормално е. Това ще отшуми за няколко седмици. Скоро ще започнеш да се чувстваш по-добре. 4 седмици са напълно достатъчни за да развиеш абстиненция. Хубавото е че си го взимал за кратко. Проблема е че хората са с различна нервна система и реагират различно на тези лекарства. Някой пият с месеци и спират без проблем. Докторите са прави, всичко се случва в главата ти, в нервната система. Трябва мозъка да ти се регулира, на ниво лишено от бензодиазепини. Това ще стане, но не става толкова бързо. Иска време. Няма да умреш, ще се оправиш/

219.   217- Не препоръчвам на никого в този форум, нито ривотрил, нито ксанск по принцип. Не съм лекар не ви познавам и не знам какво е състоянието ви. На мен ривотрила и ксанкса ми влияят много много зле. Когато пия ривотрил имам чувството, че ще припадна, вие ми свят, отратително е, а ксанска ме докара до тук. Не мога да ям, не мога да спя нормално, не мога да ходя, не мога да говоря не мога да работя, не мога да мисля, вие ми се свят, лошо ми е, ПОСТОЯННО. Като стана от леглото ми става лошо, задъхано ми е напрегнато, изнервено, гневно. Всичко което описвам се случва на мен. На вас може да не ви се случи.
218-Благодаря за окоражителните думи. Честно да ти кажа съм доста отчаяна, защото вече не съм на тоя свят. И имам чувството, че никога няма да се оправя. Объркано ми е постоянно имам чувството, че съм луда. А и да ти кажа, когато ескалира и вече не се стой взимам един ксанскс. Знам, че може би трябва да стискам, но не издържам. Като заспя санувам кошмари спя малко и се събуждам пред паник атака. Така може би абстиненцията никога няма да мине. На 1рви април съм на психиятър. Тотално загубих връзка със света. Вече не съм аз. Никога не съм предполагала, че ще изпитам такова нещо. А от къде започна всичко? От една паническа атака. Ако знаех, че ще се стигне до тук никога нямаше да започвам с лекарства. Особенно с ксанакс. Да ти кажа и като го взема не се чувствам особенно добре. Напълно блокорала съм в момента. Само лежа и нищо не правя. Лошото, е че без лекарства няма да мине работата, защото не мога да ходя на работаДругото наи-лошо е, че родителите ми мислят, че се лигавя. И постоянно крещят по мен. Ядосани са ми. Нямат никаква представа през какво преминавам. Трябва да падна да умра и тогава, ще разберат, колко зле зъм била. Другото още по-лошо нещо е, че не мога да се грижа за детето си. Живота ми се превърна в един ГОЛЯМ кошмар.
След първата ми паник атака, след като тя мина, беше доста продължителна, паднах на легло, чаках една седмица, да мине но не минаваше, тогава отидох на леекар. Спомням си, че се чувствах доста отпаднала и изморена когато бях на ллелго тогава. Виеше ми се свят и не можех много много да ходя. Както преди 2 дни. но до сутринта ескалира. След цяла нощ гърч вече не знех къде се намирам. И тогава същото беше чувството а не бях взимала още лекарства. и при вас ли беше така?
Всъщност, когато паник атаките ви преминат, какво чувствате? Добре ли или сте зле. Всъщност за какво точно пиете лекарствата? За да не изпитвате повече паник атака? Или заради постоянно чувство на некомфорт, страх или сърцебиене или замаяност, за какво става въпрос? при мен са толкова МНОГО СИМПТОМИТЕ, КОЙТО СЪМ ЧУВСТВАЛА, ЧЕ ВЕЧЕ НЕ ГИ ПОМНЯ. И без лекарства и със лекарства аз не съм в час. Просто не съм. Няма занчение пия ли лекарства или не.

Както вече казах-паническото разтройство може и да не те убие, но не знаеш на какво може да те подложи. Има и по-лоши неща от смъртта.
Благодаря, ви че писахте!

221.   Здравейте!
Започнах да изпитвам неконтролируемо нервно напрежение в главата, след спирането на ксанкса. Побъркващо е. Не мога да стоя. Адски нервно се чувствам, извън границите на нормалното. Имам чувството, че ще експлодирам както и силно изгарящо чувство в слънчевия сплит. Взимам по половинка ксанск и се оправям, но като мине действието пак се започва. Какво да прав? Може ли да мине без ксанкса тов? Паническата атака бледнее пред това чувство. Ужасно е! Моля за съвет. Остават ми 5 дни до прегледа, по-рано няма как да стане. Какво да правя до тогава? Помогнете ми. Моля!

222.   221, разпредели си дозите ксанакс. Взимай ги регулярнона всеки 8 часа. Говори с психиатъра да ти предпише по дълготрайно действащ бензодиазепин, например диазепам/валиум. Говори за дългосрочна програма на спиране, бавно и внимателно.

223.   Ривотрил ще има заместител до седмици, разрешението е от февруари, а преди дни звъннах по телефона на фармацевтичната компания и им казаха, че за период до около месец ще има КЛОНАРЕКС със съставка клоназепан. Слава богу успях в последният момент да открия клоназепан от Македония и ако се наложи пак ще се търси докато КЛОНАРЕКСА излезе в продажба.
Към тези, които са против медикаментозното лечение- хората са измислили лек и за Паническо Разстройство, Агорафобия и разни разстройства от тревожно-депресивен характер. Щом няма друго лечение и лекарството е решение. Има хора, които са болни от много различни болести- диабет, хипортеници, различни болести, които изискват медикаментозно лечение. Ако може човек да се справи без лекарство при ПР добре, но ако не може какво да прави? Ако няма друг начин успокоителните са решението- кой Ксанакс, кой Транксен, кой Ривотрил ( сега Клонарекс). Като заместител ми бе предложен Транксен ( чета не лоши мнения за него), но просто не искам да рискувам да спра изведнъж клоназепана и да почна друг след дупката в която бях. Преди повече от две години в продължение на няколко месеца бях най-големият алкохолик, а предшественика беше преди това няколко панически атаки и стигнах да ме е страх от къщи да изляза. В тези моменти дето не зная какво става свикнах да пия алкохол и той блокираше симптомите на Паническата атака. Но беше грешка, защото в по-късен етап черният дроб беше уголемен, въобще нямах желание да уча за изпити последната година. Минаха трудни месеци , но успях да спра алкохола с помощта на антидепресант и ривотрил. На 4 ден след спирането на алкохола и пиенето на АД и Ривотрила започнах да излизам все по спокойно и все по уверено. Започнах да пътувам до университета, а след още седмица, две изкарах и шестица на един от изпитите.

Ако човек може да се справи без хапчета добре, но ако няма друго решение просто трябва да приеме и да се примири с лекарствата.

224.   Моля ви, мога ли да заместя ривотрила с диазепам. Имам 3 таблетки по 0. 5 за 3 дни и трябва да продължа с диазепам. Но се страхувам, защото само ривотрил ме вади от паник пристъпите! Споделете! Моля Ви!

225.   до223 мнсго правилно приятелю и аз съм на същото дередже само че от 16 г

226.   Здравейте мили хора. Аз съм на 33г. и не помня вече от колко години ходя по лекари и по изследвания и нищо. Миналата година февруари месец се водих в болница две седмици и в крайна сметка ми изписаха Ревотрил и се чуствах добре с него, но лошото е че превикнах с това лекарство и след като го изтеглиха от Българския пазар и почнаха едни кризи. Наложи се да отида пак при невролога в следствие на което ми го замени с Ксанакс, но ми идва слаб и не ми помага така както Ревотрил. Подучух, че ще го заменят с друго лекарство наречено Клонарекс, но кога и дали ще има някакво действие един бог знае....

227.   Здравйте,
Нещата доста се влушиха, след спирането на ксанска(рязко). Получи се някво излизане от ралния свят, въобще не знам за какво става въпрос. Постоянно ми е лошо, напрегнато или изморено мисля, че и кръвно започнах да вдигам адски силно напрежение в главата. Взех една половинка от 5мг. успях да заспя но трудно успокоява мозъка. Не искам да пия така лекарства както ми падне. Но в крайна сметка до живот ли ше трябва да го пия за да бъда в час? Аз съм чувала, че може да се развие толерантност и да се вдигне дозата и това до кога? Нали ги взимаме за да ни лекуват тея лекарства. А то какво става? Трябва да ги увиличаваме, след време спират да действат, защо? И какво на края няма нищо да помага така ли? И ще си останем така извън час за винаги? Добре де за себе си говоря. За вас не знам. Но ако увиличаваме дозата до къде ще се стигне. БОже, защо трябва да преживяваме това? Това нещо ме обсеби напълно, не мога да изгледам един филм без да мисля за това и как да се излекувам. Страх ме е, че ще остана така за винаги. Сутринта например, толкова лошо ми стана изведнъж имах чувството, че главата ми се налива с кръв, че вдигам супер високо кръвно и ще получа инсулт и ще падна и ще умра. Беше много страшно. Много силно напрежение в главата МНОГО. Объркана съм, изплашена и вече не знам как ще свърши всичко това. Имам чувството, че живота ми си отиде. Вече нищо не става от мен, . На нищо не съм способна. Пълно блокиране. Какво да правя? На 28 години спрях да съществувам. Може да е от абстиненцията. ДО кога ще продължава това? Имам чувството, че вече има нещо збъркано в мен. И ще ме вкарат в психиятрия. Някой знае ли какво изобщо става с мен ако го е изпитвал нека ми да де съвет ако желае, моля.

228.   От 223 до 226.

Клонарекс както казах ще има до седмици може би месец. Така ми казаха, а за това дали ще подейства. Съставката е същата това е важното "Клоназепан" разфасовките са същите 2 мг и 0, 5 мг. Това е един вид генеричен продукт. Както е с аналгина има генералгин и алгазон например. При ксанакса другото лекарство със същата съставка е СОФАНАКС. За това не се притеснявай. И аз се надявам по скоро да го заредят в аптечните мрежи, че имам за около месец, а тогава трябва да изкарам един кратък курс за квалификация и трябв да съм годен :)

229.   Бих искал и аз да споделя своя опит

230.   Бих искал и аз да споделя опита си и ако мога да бъда полезен на някой, а и аз да науча нещо. Само че съм начинаещ в компютъра и едва ли ще успея дя напише нещо, но все пак ще опитам! Става въпрос за ксанакс-а. Имах депресия, не силна но депресия с повишено кръвно налягане, което пък е от дълги години и го поддържам нормално с лекарства. Неврологът ми предписа ксанакс и заради кръвното ми каза, че трябва да го вземам, макар че депресията ми премина. Вземах ксанакс-а повече от 10 г. ( 1 мг. на ден) реших да се откажа ат него, тъй като кръвното ми е абсолютно нормално, депресия нямам тогава защо да вземам? Лесно е да се помисли, по-лесно е да се каже, но трудно е да се изпълни? Започнах да го пия през ден, примерно 10-15 дена, после през два или три дена, после го спрях, но... Не можех да спя, кръвното ту се повишава ту се нормализира, получих главоболие, настроението ми е лошо, въобще ни се чувствам добре, нещо става с мене (апетит имам и физически съм добре) Върнах се обратно към ксанакс-а и всичко се оправи! Но бях решил твърдо да се откажа от него - защо да го вземам, ако нямам нужда? И започнах всичко отново - намалявам дозите, вземам през няколко дена и така постепенно докато се откажа напълно! Вече повече от година не го вземам и чувствам, че нямам нужда от него! Дано да е така! Исках да споделя своя опит с другите, като знам, че всяко лекарство действа различно при различните хора и тука правило няма, но една информация не е излишна!

231.   Здравейте приятели,
Проклинам деня, в който започнах лечението си секарства. Особенно с ксанакса. Сега ще се чудя как да се отърва от него. И ще започне дългия дълъг път на отказването му със и аз не знам с какво ще ми изпишат.
Много много зле станах след спирането му, започнах да забелязвам и че може би вдигам кръвно доста, апаретчето за кръвно ми се развали и не знам но имах чувството, че ще получа инсулт, адски силно напрежение в главата все едно ми се наля с кръв главата и ми причерня пред очите. Да ти се не знае и ксанкса и чудото и глупостите в момента, в който се отърва от тях започвам лечение с билки а може би и още сега да го започна ако няма да помогнат, няма поне да навредят. Хора не бързайте с лекарствата. Мен ме хваща наи-мнгого страх, че от силния страх, че мога да получа инфаркт, накрая да не получа найстина от страха само. Но не съм много на ясно с това, СТрах ме е да чета за инфаркта в нета, защото после, ще започвам да си внушавам още повече и симптомите, който съм видяла и ще стане чудо... Имам чувството, че вече не съм нормална. Започнах да пия по половинка от него(ксанакса) -утре наи-накрая съм на преглед при психиятър, който малко да ми изясни нещата, какво става и защо става и защо вече не съм в тоя свят. Боже дай ми сили, явно борбата, ще е тежка.. а за края от нея... вече и аз не знам. Успех на всички нас!

151-200 от 265