Споделена история от Здраве

Ривотрил или Ксанакс?
Хора, кое е е по-добро при силна тревожност? Моля ви някой от личен опит да каже! Психиатъра ми каза, че ривотрила е по-силен, но той е за гърчове при епилептици, а ксанакса си пише точно за тревожност и депресия? И сега???

Коментари

251-265 от 265

293.   Здравей 292. Аз се опитах да спра ривотрил точно преди година, но се борих около 6 месеца. Спрях го изведнъж, защото просто го нямаше. Да. Наложи се да стигна до психиатър, защото ада през който минах беше неуписуем. Нясъде по надолу имам доста споделени моменти от състоянието ми. И след като минаха толкова месеци и аз продължавах да се чувствам неадекватна и неработоспособна взех решениие да си го приемам отново. Така и правя. Изписаха ми този замистител клонарекс, отидох в аптеката и... о, чудо. Оказа се, че ти нелегално си продават ривотрил. Всъщност да кажа, че моаят организъм си е свикнал от мнооого години на 0, 5 мг. вечер само. Много рядко ми се е налатало да приема повече. Моето си е зависимост. Та вземах си два пъти от аптеката ривотрил, но виднъж ми се наложи да си взема заместителя. Не знам на друтите как действа, но аз не се чувствам добре с него. Явно някоя от съставките не е ок. И го зарязах в крайна сметка. Сега си поръчвам по интернет. Вярно на мното по висока цена, но на мен една опаковка 2 мг. ми отива за 4 месеца. А според мен каквото и да ти се случва.... мисля че 2 мг. са си доста сериозна доза. Не знам от колко време го ползваш. Ти си решаваш дали да го спреш, но за мен мисията се оказа невъзможна. Нямам намерение да се правя на герой. Просто искам да се чувствам добре. Съвета ми е да намалиш дозата. Ако можеш и ако искаш ги спри. Но за да ги спреш ще се нагълташ с куп други хапове още. Каквото и да решеш ти пожелавам успех!!!!

294.   Ривотрила го ползваха масово при тревожност. Аз бях зависим 2 години и нещо. Последните месеци бях на 2мг. следобед. Успях да го спра. Пробвах преди това няколко неуспешни опита.

Мога да споделя опит и да дам съвети. Ако е възможно да обменим контакти по някакъв начин. Тук май не дават. Отказва се постепенно. Иначе да истински Ад е докато го отказваш, особено за хора, които и без друго имат проблеми като Депресия и тревожност.
Сега съм го отказал (година и нещо), но проблемите, заради които го взимах си ги има.

298.   Някой да е получил мускулни болки след спиране на клонарекс?

299.   На мен ми бяха предписали ривотрил за тинитус-а, аз съм на 25 години мъж и го имам този проблем от 7 години, той ми донесе и адски депресивни състояния на моменти, вдигане на кръвно, защото съм с лабилна психика и мислех, че ще получа инсулт, като ме заболи главата и като се вслушвах в шумът в ушите, но към ден днешен мога да кажа, че в нито един момент не се пристрастих към Ривотрила, защото не го пих по рецепта, след като разбрах, че с лекарства не се лекува нито тинитус-а, нито депресията, а с много лична борба със самият себе си, упражнения, движение и прочие : ) към ден днешен имам много, изключително редки депресивни състояния! Ксанакс си имам в себе си, но не съм пил нито веднъж, Ривотрила е в жапката на колата, но не съм го пил от концертът на Слави Трифонов, когато изпаднах в паник атака. Пих около 2 седмици Деанксид и мога да потвърдя, че това е най-лекият възможен вариант, който постепенно, когато се натрупва в организма има полза и добри ефекти от него, страх ме е от лекарствата повече от смъртта, инсулта и другите неща, за които си мисля

300.   Здравейте, историята ми е дълга. По накратко. Един ден ми прилоша и почти загубих съзнание. 10 дни на легло, без да мога да контролирам тялото си. 2 години мъки със всякакви медикаменти и почти нищо, замаен треперещ загуба на равновесие и т. н. Пак криза, не можаха да разберат нищо. После Ривотрил вече 6 години, но го смесвах с алкохол, който не чете листовките като мен ще страда. Но проблемът си остана. Останах без работа, което е нормално. И сега съм с панически атаки и лоши мисли, много лоши и донякъде симптоми на психично заболяване. Та питането ми е, някой имал ли е такъв проблем, или да е чувал. Какво да правя.

301.   Ксанакс съм пила и нито ме успокоява нито ме приспива. Тези, които ти казват да пиеш билки или хомеопатия, забрави, това са глупости от опит ти го казвам не помагат дори и да ги пиеш дълго време.

302.   Здравейте хора отново. Отдавна не бях писала тук. Имам страхова невроза повече от 2 години. Пиех Apo-Parox в продължение на 1 година. И ми помогна на края. Преминаха нещата. Преди това пиех какви ли не неща като едното от тях беше Xanax. Спрях всички лекарства вече, НО, сега пристъпите се върнаха. Ужасно се изплаших, че всичко ще започне от начало. Целия този АД. Но намаляха сега почти до нула. Поизчезнаха. Не искам лекарства от ново. Но, нещата станаха по-зле. Започнах да имам слухови халюцинации. И дори визуални. Изпитвам страх. Имам чувството, че там има някакво зло, което ме преследва. Имах волята да се изправя срещу паническото разстройство без лекарства, а започнах да губя разсъдъка си. Ако стоя сама особено когато на вън е тъмно ме е страх. Имам чувството, че нещо ме дебне и ще ме убие. Какво става с мен??

304.   Хора разберете всичко е в главите ви, аптеките само това чакат, не взимаите тея гадни лекарства помагат за определено време, аз също взимах ксанакс и почнах да се побарквам тотално, само спорт му е майката, пишете марихуана вечер преди лягане по малко и спортуваите това е оправията. Тия смешни доктори да идат и да се застрелят, щом идеш на доктор и кажеш нещо не се чувствам добре и веднага се почва диенксит, ксанакс, ривотрил пален филм. Така и аз мога да сам доктор

354.   Здравейте!
Много ми е мъчно да видя толкова много хора, страдащи от тормоза на натрапливи мисли, страхове, безпричинно безпокойство и подобни разтройства на личността. За мен е безумие и престъпление да се предписват поголовно антидепресанти на хора, които успешно могат да се справят с проблемите си ако успеят да намерят точният за това човек, който да им покаже правилният път и да бъде до тях в битките, които се водят в измъчените им умове.

Включих се в темата, защото бих желала да разкажа какво се случи с моята майчица преди няколко дни. След прием на само половин таблетка тритико XR, кръвното и се срина до толкова, че колабира. Слава на Бога, че, когато е паднала, се е изтърсила на задните си части, защото се ужасявам от мисълта какво можеше да се случи, освен колапса, той щеше да ни е най-малкият проблем. Та защо една нормална жена /ако изобщо някой в днешно време може да се счита за нормален/, стигна до там, че да търси помощ от психиатър!
Моята мила и скъпа на сърцето ми майка страда от натрапливи мисли, панически атаки, чувство за вина, тревожност, объркване, безпокойство, от около две години насам. В началото, когато този проблем се появи, аз не обърнах особено внимание. Тя също не ми споделяше всичко, през което преминаваше. Когато ми сподели, че има проблем и когато разбрах във връзка с каква абсурдна, безумна, нелогична и лъжовна мисъл е възникнал този проблем, се хванах за главата и се уплаших, че майка ми може да си е луднала, щом се е съгласила с тази лъжовна мисъл, приела я е за вярна и е започнала да се тормози от нея. А този тормоз пък в последствие е довел до паникатаките, безпричинното безпокойство, натрапливите мисли, също толкова абсурдни и глупави, както и първоначалната лъжа, която е дошла като мисъл в ума и и с която тя се е съгласила, че дори и се е оставила да я тормози.
Между другото много ми хареса коментар 150, не зная що за човек стои зад него, но браво, поздравления за здравомислието и разсъдливостта! Всичко, което казахте е абсолютно безпогрешно.

Та да се върна на това, което ме подтикна да търся мнения по подобни въпроси и да изкажа свое такова. Та майка ми, опитвайки се да намери помощ в мое лице, ми споделяше какво се случва с нея. Аз от своя страна се опитвах да и давам наставления и насоки, да я подтиквам да се справя с лъжите в ума си и т. н, според моето разбиране за нещата. В началото се получаваше много добре, тя започна да се окопитва от случващото се, започна да се съпротивява на това, което се случваше в ума и, започна да участва в тази битка, осъзна, че нейният ум е бойното поле и че не бива да се оставя да бъде побеждавана от лъжи, тя трябва да победи чрез нейното знание за истината. И така лека, полека започнаха да отзвучават нещата, поне аз така си мислех. След известно време атаките започнаха отново - отново лъжи, обвинения, вина, объркване, тревога, безпокойство, страх, който стигаше до там, че я сковаваше от някакъв ужас, който тя изпитваше и който не можеше да обясни. Пак започнах да обяснявам нещата, тя пак започна да възприема уж, но бе допуснала нови и нови лъжи да се прокрадват в измъчваният и ум, нови и нови крепости да се издигат в нейната територия, която тя сякаш не съумяваше да запази, а я предаваше отново и отново. Дойде момент, в който се изморих да и повтарям едни и същи неща, по няколко пъти, оставих я да се бори както намери за добре, защото аз пък от своя страна започнах да изпадам в истерии, когато ми споменаваше, че пак има същият проблем, започнах да я обвинявам, че не иска да се справи, при което тя, горкичката ми казваше -ама как да не искам да се справя, кой нормален човек ще иска да страда доброволно? ! При което аз реагирах егоистично, гледах да запазя собственото си спокойствие, започнах да подценявам проблема и, докато не се стигна до един момент, в който тя да не може да се справи сама, да започне да си мисли, че наистина е луда и да тръгне да търси помощ от психиатър. Тая пък "умна" лекарка, понеже така и е било по-лесно, и предписала някакви антидепресанти и други боклуци, които тя трябвало да пие по някаква си схема. Не стига на всичкото отгоре, ами и скрила от мен какви ги върши и се стигна до срив на кръвното и налягане, колабира, изживяхме такъв ужас в къщи от тази драма, че всичките и проблеми бяха наистина нищо в сравнение с това и в сравнение с онова, което можеше да се случи, да пази Господ!

Моята грешка в тази ситуация беше, че я оставих да се бори сама, не биваше да ми омръзва да и повтарям нещата пак и пак и пак, докато е нужно, не биваше да допускам да търси помощ от психиатър и да започва да се бори с духовен проблем с физически средства - това е грешка, голяма грешка.

Има начин да се справят всички, които страдат, но начина не е в хапчета и разни психиатри, които много добре знаят, че проблемите на хората няма да се решат чрез лекарства!
Ако някой изобщо си направи труд да прочете коментара ми и се поинтересува, ще продължа да пиша по темата, има какво да кажа още.
Аз също страдах от подобни отклонения преди години, но с Божията помощ се справих, Слава на Бога!

А това, което ме накара да спра да се боря заедно с майка ми беше нейната сякаш слаба възприемчивост към всичко, което и обяснявах по толкова пъти. Голяма грешка е от страна на близките на един такъв човек с измъчван ум, да го оставят да се справя сам или да подценяват проблема и да не обръщат внимание, това беше моята грешка, Слава Богу, че не беше фатална.

Хора, всички, които страдате по този и по други подобни начини, има начин да се справите успешно с всичко, има начин да започне да се променя начина, по който първоначално сте приели нещата, има начин да се промени мисленето, от там поведението, дори начина да изразяване, това е много важно!!! При всички случаи помощ от психо-терапевт, който не е някой посредствен, а човек, който знае наистина какво прави, е много повече за предпочитане, от колкото психиатри и тъпкане с лекарства, то всъщност не са лекарства, а отрова, която разрушава!!!

Като финал ще кажа още веднъж и няма да се уморя да повтарям това, колкото пъти е нужно, на когото е нужно, дано повече хора разберат, че
ЧОВЕК НЕ МОЖЕ ДА СЕ СПРАВИ С ДУХОВЕН ПРОБЛЕМ, ИЗПОЛЗВАЙКИ ФИЗИЧЕСКИ СРЕДСТВА!!! Това няма как да се случи!

355.   И двете не лекуват, а поддържат. Защо просто не решиш личните си проблеми?

376.   Здравейте, от повече от година пиех Апопарокс. Най-доброто лекарство, което съм срещала. Бях много добре. До момента, в който ме заболя минискуса. Лекарката ми изписа Уно, като ми каза да го пия на обяд. Аз антидепресанта го пиех рано. Но една сутрин ги пих заедно. Ужасно ми прилоша. Даже повръщах. Два дни не пих нищо. Уното го изхвърлих. Като продължих с антидепресанта обаче, ток спря да помага, даже напротив, започна да му става лошо от него. Има ли общо с това, че ги смесих преди? Сега не пия нищо, но пристъпите ми се върнаха. Какво става?

377.   Абе то всички с БАР, шизофрения и каквото се сетите все депресии имат. Нито ривотрил, нито ксанакс някой ще ги даде при депресия. Ориентирайте се какво ви е психическото разстройство.

378.   Напротив, предписват Ривотрил (който вече го в БГ) при безпокойство, което може да е свързано и с депресия. Като цяло тия "доктори" - психиатрите са тотален фейк. Те и измислените им лекарства. Тези, които действат, ставаш зависим от тях. Останалите, само страничните ефекти са им сигурни.

Според мен, при психиатър трябва да се ходи само, ако си изчерпал всичко останало като - възпаления, автоимунни, бактерии и т.н., защото веднага ти лепват антидепресанта и кръга се затваря.

389.   Имам дете със епилепсия и е много нервна можели да ми препоръчате някакво билкови лекарства за успокойаване

390.   Към 59,определено си мъдър човек! Браво, дано всички вникнем дълбоко в това, което си написал! Бъди жив и здрав!

251-265 от 265