Споделена история от Здраве

Не мога да кача кг
Здравейте, аз съм на 20 години и не мога да кача кг.
По принцип съм 57 кг и това си е доста зле за тази възраст.

Коментари

1.   Ми яж. Приемай повече калории от колкото изразходваш.

2.   Пий Оланзапин.

3.   Колко си висок?

4.   Как ще е зле? Ти нормална ли си? 57 кг трябва да си минимум 1, 75см, че да си добре. Иначе ще си кюфте, аз съм 47кг на 1. 60см и постоянно получавам комплименти за фигурата си.

5.   Заразена си с паразити. И те ти отнемат цялата енергия от храната и затова колкото и да ядеш не можеш да вдигнеш колиграми и сигурно имаш и куп други проблеми и си изложена на риск от куп заболявния. В България вероятността да се заразиш с паразити е около 100%, даже и да нямаш куче в апартамента си. Масово в заведения за бързо хранене българите ти пипат храната с ръце пипала мобилен телефон и банкноти. Как си откъм хигиената, хранеиш ли се с немити ръце. Защото, ако и това го има налице въобще не се чуди защо си така.

Чорбаджията на курникът

6.   Аз съм на 30 и съм 53 кг

7.   Знам ти болката, приятелю. Аз до 23 годишна възраст бях 65 килограма на 183см, типичен ектоморф. Сега, 2 години по-късно, поддържам 94 килограма и никога не съм се чувствал по-добре в тялото си. Ако се чудиш дали ще ти е по-добре ако качиш някое друго кило- отговорът е да, определено!

През цялото ми тийнейджърство съм искал иска да тежа повече и съм се опитвал. Аз по принцип си ям повече от останалите, още повече ядох и пак нищо не ставаше.

Истината е, че наистина просто трябва да ядеш много. На мен буквално като ми беше писнало и ми беше повратната точка си направих една екселска таблица с всички вредни храни в ресторантите за бързо хранене и си сортирах по най-много калории за най-малко пари и от там започнах.

Трябва да ядеш не когато си гладен, а когато се сетиш. Също така, освен, че трябва да ядеш доста, трябва да ядеш и често. И трябва да е джънк, няма как. Аз ги качих за 4-5 месеца тия килограми, но съм ял почти всяка вечер по 2 джъмбо пици от доминос и след пиците - нещо шоколадово. И през деня все хапвах нещо.

В началото ще ти е трудно и ще ти е гадно чувството на преяждане, но с времето ще стане по-добре. Ще жертваш повече пари на месец за храна, но е неизбежно ако искаш да качиш.

Вече от година и нещо си ям като нормалните хора и си ги поддържам килограмите. Цялата работа беше тия 5 месеца тъпкане. Сега си ходя на фитнес от време на време, имам някаква форма и ми е топ. Не мога да ти опиша колко си заслужава.

8.   Момиче или момче си. Би трябвало да си момче. Няма как да гадаем. Аз съм момиче на 20 и съм 52 кг. Ако си момче, да трябва да качиш малко, но дори и сега да не ти се получава до 4-5 години ще си стане от само себе си, така че не се притеснявай.

9.   Мъж ли си или жена?
Ако си мъж, яж месо, сирена, ядки и тренирай. Ще качиш маса, но и ще натрипаш мускули.
Ако си жена, трябва да си с ръст 177-180, за да искаш да качиш килограми.

10.   По темата се познава, че авторът е мъж, жена би се радвала на такива килограми. И аз имах подобни проблеми, преди казармата бях 59 кг, а след две години се уволних 69 кт. При яко физическо натоварване и силна храна, натрупах килограмите. След това като се закотвиха на 65-68, не са се променяли 50 години. Към автора, явно такава ни е породата, примири се с това и си живей живота, защо ти е да влачиш товар на гърба си? Не възрастта определя килограмите, а начина на живот и наследственността. Ако се чувстваш здрав, какво ти пука, така изглеждаш по елегантен и по привлекателен за момичетата. Възможно е да те угоят, но за какво ти е това?

11.   Възможно е да е свързано с увеличение на щитовидната жлеза. Но ти мъж ли си, жена ли си? Аз преди бях 60 на ръст 1. 85 и имах този проблем с жлезата. След 7 години лечение варирам между 94-98кг.

12.   Първо - Височина, ръст, пол, обиколка на шията и талията.

Някои хора, просто са по-слаби от други, а имаш такива, дето не качават, защото хем им е заложено генетично, да не трупат мускулна маса, хем мастните им клетки са по-малко като брой и генетично не са предразположени, да трупат много. Разбира се, можеш да се оптиаш и да се самоубиеш, като номер 7, който ако не се спре скоро, ще си докара огромни проблеми и след 30-ка ще страда жестоко.

Посъветвай се с доктор, посети диетолог, ако трябва.

13.   Аз съм номер 7. Колкото и да ми се искаше да се качаха тия килограми с ядки, млечни продукти и месо- не става. От 8ми клас съм искал да напълнея и всичките ми опити са били с бухане на овесени ядки, банани, млека, ядки, яйца, меса и манджите на мама. Аз също бях против мръсното качване. И като човек, който е минал по този път ти казвам- не става.

Чисто хранене с мускулна маса съм качал до 74кг с креатин и 1 година фитнес, 5 дена в седмицата като по закон. Всичко това замина на кино за 2 месеца работа по черноморието. Ние сме друга порода просто, в гена ни е да сме кльощави.

Тежкото ми хранене траеше не повече от 5 месеца. В момента ям като нормален човек, по-малко отколкото когато бях слаб, и килограмите ми си стоят. Здрав съм, нямам заболявания, нямам проблеми с храната(психически или физически). Правил съм кето за по един месец и съм fast-вал съм за по 48 часа- тялото ми си реагира съвсем нормално, без проблеми.

Стига да не си предпоставен към някакви заболявания, не виждам какъв е проблема. Ти си млад мъж на 20, тялото ти ще издържи на стреса от това че просто ядеш повече. Това не е химиотерапия, а въглехидрати, не е толкова страшно.

Естествено- измежду хапванията трябват и тренировки. Ако не фитнес- поне лицеви и клекове всеки ден, за да си водиш един нормален живот, без да се чувстваш ограничен от килограмите си и да не се чувстваш като плужек. А ако почнеш фитнес си топ.

Дори и да не ме послушаш сега, някой ден може би сам ще стигнеш до този извод. Успех!