Споделена история от Здраве

Ковид ще свърши ли някога?
Започнахме третата година от пандемията и вече знам за колега, който е с ковид и беше болен 2 месеца, а сега и президентът е с ковид. Мислите ли, че тази пандемия някога ще свърши или ще трябва да се научим да живеем с нея и да се ваксинираме отново и отново през годините?

Коментари

1.   Тоя цирк свърши. За някои изобщо не е съществувал.

2.   Е какво, като е с Ковид? Вече дори карантина няма. Просто не го мисли така и не се вкарвай във филм, не драматизирай!

3.   От момента, в който напусна Китай си беше ясно, че няма да го овладеят. Никой не реагира адекватно в началото - дали с умисъл или без мисъл е отделен въпрос... Лекарите са раздвоени относно ефективността на ваксините, а данните вече сочат в полза на лагера на скептиците (които бяха мълтретирани от собствените си колеги и гилдии за мнението си). Ваксините са неефективни (и ваксинирани се заразяват и го карат тежко, други се увреждат необратимо и цялата история е една руска рулетка) И неетични (сертификати, таинственост относно съдържанието, насилствени ваксинации и т. н. ). Вирусът вече отслабна и не е каквото беше в началото, но въпреки това пак не е за подценяване. Аз лично се придържам към нещата, които са доказано ефективни за превенция И нямат странични ефекти - дистанция от болни, проветряване, слънце/вит. Д, цинк (хр. добавка), миене на ръце, маска в магазини. За мен тези, които се доверяват на сляпо са също толкова умствено ограничени, колкото тези, които си организират ковид-партита с цел да заразяват/придобиват "естествен" имунитет. Евроатлантика няма култура на уважение към отсрещния и затова в тези региони ще си циркулира до безкрай. Ако някъде успеят да се оттърват напълно от него, това ще е в Азия. Но няма да успеят, защото ще трябва да наложат отново стриктен входно-изходен контрол, а това ще им ощети икономиките. Въпреки това, там случаите са (и ще бъдат) в пъти по-малко от тези в останалата част от света, именно защото се пазят взаимно и маските са нещо нормално, а не "лигавник"/"намордник" и повод за надсмешка.

4.   За ваксиниране - не. Поне няма да е задължително, както е с грипа. Иначе Ганьо масово си мисли, че Ковид е измислица. Аз познавах двама човека, които си отидоха от Ковид. Оттук нататък ще е винаги с нас, ще стане сезонен - ще се проявява предимно зимата и началото на пролетта, но ще е като грипа - рядко ще има усложнения и смъртни случаи.
Всеки един вирус се държи еднакво - с времето еволюира към по-вирулентен, т. е. все по-лесно е заразяването с него, но усложненията от него стават все по-редки и силата му отслабва. Не е в "интерес" на вируса да е силно смъртоносен, защото така ще зарази малко хора, които няма да има как да заразят други и вирусът няма да може да се размножава. На него му трябва гостоприемник - в случая жив човешки организъм.

5.   Няма да свърши.

6.   Намери интервютата на адвокат Райнер Фюлмих!
Това е най-голямата измама в историята на човечеството!

7.   Това не е пандемия, а пландемия и ще продължава, докато има такива които и' се връзват.

8.   Коронавируси е имало преди хората, ще има и след нас... Но това е ви настинка, така че не се плаши, аз бих се боят повече от рак - главният убиец в днешновреме, особено ако си висок, защото имаш трилиони повече клетки в сравнение с по-нисък човек

9.   И аз имах covid през ноември 2021 г. и бях болнa почти месец (3 седмици) и бях напълно ваксиниранa с Pfizer... мисля, че след Omicron отслабна... Но като чуя, че хората все още го получават през 2023 г., ме кара мисля, че си остава, въпреки че вече нямаме затваряне на страни и маски. Преди това живях в чужбина в продължение на 6 години и имах късмета да се върна в България 2 години преди избухването на коронавируса, така че поне не бях затворенa в друга държава. Имах късмет с това...
Мисля, че най-лошото от коронавируса поне отмина...
Да, познавам хора, които са починали от ковид, така че не мислех, че е фалшива новина... мои съседи, колеги и познати, също роднини на приятели...
Иначе преди имахме други болести: чума, СПИН, рак, тумори, ебола, свински грип от 2009г и т. н и човечеството все пак оцеля въпреки всичко...
Авторката

10.   Може би след време ще свърши.
Китай е най-проклетата страна в света. Тръгнали да ядат ПРИЛЕПИ, все едно няма друга храна. Изроди!

11.   Казаха между 2 и 5 години, ние тъкмо влязохме в 3-та година :)

12.   6 най-голямата измама в историята на човечеството е, че трябва да се работи от 9 до 6.

13.   Това си е вид грипен вирус, познат отдавна, но сега се разви каго пандемия. Както всяка пандемия, и тази си отмина, но като грипен вирус ще си остане завинаги. Както и при другите грипове, който иска нека си поставя ваксини, но специално за короната, ваксините бяха спекула, някои шарлатани станаха милиардери, но с времето и за този вирус ще се разработи истинска ваксина, както и при другите грипове.

14.   Въпреки, че паднемията отмина ковид няма да отмине. Вече е зачитан като един обикновен грип, защото вече знаят как да го овладеят.

15.   Има сезонни вируси и моля, болните - стойте си вкъщи и се лекувайте, или ако ви се наложи да идете до аптеката и магазина - носете си маските! Писна ми да ме заразяват като ми кашлят в лицето докато се разминаваме по улицата или да ми кихат във врата на опашката в магазина. Веднага хващам и лягам болна, въпреки че пия витамини, лесно ловя вируси. Бях с 40 градуса температура и болки за цяла седмица. Всичко стана в рамките на няколко часа след като една жена ми се изкиха в лицето....Бъдете отговорни и не заразявайте хората!