Споделена история от Здраве

Имам навик за мастурбиране
Здравейте имам проблем с мастурбирането аз съм момче на 15години мастурбирам през ден или ден моля За помощ как да премахна този навик?

Съжелявам ако има правописни грешки!
Благодаря предварително!

Коментари

1.   Няма начин. На тази възраст е така, дори не е много. Някои го правят по няколко пъти на ден

2.   Този навик не трябва да се насилваш да го премахваш. Хормоните ти кипят и имаш нужда да се разтовариш. Това не е престъпление или нещо неморално. Надявам се, че не се занимаваш само с порно, а имаш и друг смислен живот.

3.   На всички ни се е случвало на тези години. Хормоните бушуват и трябва някак да се потуши напрежението. Ако не е това, ще имаш полюции (спонтанни семеизпразвания докато спиш). Преди, когато нравите бяха по-строги и не се говореше за тези неща, повечето младежи си мислехме, че само ние го прави толкова често. Това ни скапваше самочувствието.
Някои мъже наистина развиват зависимост и продължават да си лъскат редовно дори и след като се оженят.

Опитай се да изразходваш енергията в спорт и да разредиш тези самотни занимания. Напълно няма да можеш, защото все трябва да избие нанякъде.
Можеш ли да говориш с баща си открито за тези неща? Той би трябвало да те разбере. На твоите години да не мислиш, че не е правил същото :)
Ако все пак този навик те обсеби дотолкова, че да не можеш да мислиш за нещо друго и да те изтощава пракелено, може да помислиш за разговор със специалист.
Успех и горе главата!

4.   Не не е навик и е нормално и е част от съзряването. Евентуално ще спреш да го практикуваш когато си намериш партньорка ако си хетеро или партньор ако си хомо.

5.   На твойте години е нормално, но ти препоръчвам от 17-18 да ги спираш и да търсиш момичета за секс, защото ще станеш един чикиджия без капка тестостерон в него. А жените това го надушват, знаят кой прави секс и кой го кара на ръчна.

6.   Не ги слушай авторче, всички тези са глупави чикиджии. Всяка еякулация е огромна енергия за организъма, само глупаците я изхвърлят безполезно. От това състояние ще те спаси само спорта, започни да спортуваш, това е решението на проблема! Има и друг негатив, много по сериозен от загубата на енергия, бъди сигурен, че чикиджиите после реват, че не могат да задоволяват момичетата, защото свикват да се разтоварват бързо с ръка и това им става навик. При ръкоблудство свършваш за 1-2 минути и после при жена нали се сещаш какво се случва. Затова сега си спортувай, а като си имаш приятелка, тогава и другото ще дойде. А тези отворковци, дето философстват, хормони било, трябвало да се разтоварваш и т. н., трябва да знаят, че Господ е помислил и за това когато е сътворил живота, и когато се насъбере много сперма, има нощни полюции, без да искаш, организъма сам се разторва, ето това е нормално разтоварване. Не се притеснявай, че семето ти ще вкисне ако ти не го изхвърляш. Ако искаш послушай отворковците, но знай, че после ще страдаш и ще пишеш теми, за преждевременна еякулация.