Споделена история от Здраве

Докога ще променяме часовото време?
Не ви ли омръзна с тази смяна на времето? Защо не си останахме на астрономическото? Експертите са единодушни, че тази внезапна промяна с преминаването с 1 час напред влияе много пагубно върху човешкия организъм! Ако си свикнал да ставаш в 7. 00 за работа, а внезапно трябва да ставаш в 8. 00, тогава излиза, че пак трябва да ставаш в 7. 00, но ще си сънен, защото организмът ти е свикнал с този час и затова се говори, че когато минаваме към лятното часово време, ще спим с 1 час по-малко! Аз много бих искал да си останем с астрономическото време! Вие какво мислите по този въпрос?

Коментари

1.   И аз съм ЗА да си останем на астрономическото време, защото така докато ни върнат единия час, който са ни взели, имам чувството, че времето не ми стига и се паникьосвам. Много по-добре е да спрат промяната на времето и да си си останем на истинското - както го наричат зимното.

2.   Аз често забравям кой месец е, кой ден от седмицата е, ха ха, а пък какво остава да издребнявам за 1 час.

3.   Омръзна ми, да.

4.   И аз много бих се радвал това да се отмени един път завинаги, би било супер, ама на-от 1970-те години до днес откакто е въведено това, никой изобщо не е предприел дори плаха крачка по този въпрос... А те наште народни избранници дори имат интерес от тая работа де, защото те са напълно наясно, че освен нали некачествената и изкуствена храна, която консумираме, войната по пътищата, различните болести, алкохол наркотици и пр., че смяната на времето(малко или много) също скъсява живота на почти всеки един българин, то за всеки е различно де, но... това е истината, толкоз... Все пак, ако някога се спре това местене на стрелките, това дори бих го нарекъл победа за нас-ама няма да е скоро като гледам...

5.   Отдавна ми е омръзнала тая глупост! Работя на смени, вкл. и нощни, а тая крет... я допълнително ми съсипва здравето. Да избират там каквото време искат, само да спрат!

6.   Аз лично помня че по едно време казаха че ще спрат с промяната на времето. Обаче все още променяме часовниците си два пъти в годината. Не знам каква е логиката ама трябва да се спре с тази глупост. Не знам за вас ама аз даже бях забравила за смяната на времето докато в неделя не се бях събудила в 8 както винаги си се събуждам и изведнъж поглеждам телефона и виждам че всъщност е 9.

7.   Никой нищо не казва за спиране на тази глупост. Уж 2019 да спират смяната, но почнаха да се оправдават с ковид, войната, инфлацията, икономичните проблеми и още кой знае какви неща, а никой не говори за спиране на смяната на времето. Някои ми казват, че това безумие ще продължи до безкрай, но аз продължавам да тая надежда, че ще спре, ама едва ли, както е тръгнало. Много е гадно с това лятно време, нямаш време за нищо, а е 7 месеца, а астрономическото само 5. На никой не му пука това да спре.

8.   Чели сме ги тези статии, но с оплакване във форума няма да се промени нищо. Като искаш, направи референдум по темата. За всички ни най-малкото е въпрос на досада тази часова смяна. В много държави вече е отненена.

9.   докато в неделя не се бях събудила в 8 както винаги си се събуждам и изведнъж поглеждам телефона и виждам че всъщност е 9

Аз кат знаех за промяната и какво? вече 2 седмици се влача.