Споделена история от Здраве

"Кадърните" лекари в Бургас
Здравейте. Искам да разкажа колко некадърни лекари има в Бургас. Преди година имах брадавици на половите органи и трябваше да ме горят, ходих в продължение на година и нямаше никакъв резултат, все падаха и след това пак излизаха. Излекувах се с лечебна вода, но както и да е. Лятото ми излезнаха някакви пъпчици които се втвърдиха (на брадата) и много ме болят. Отидох пак в кожното (което ми бе познато до болка) но там просто ми казаха "е отивай долу да те горят" как ще ми кажат такова нещо.?..

Айде всичко под ножа тяхната работа. Даде ми някакъв крем колкото да отбие номера, защото и казах че не може всеки пат да ме горят за щяло и нещяло.. а и поне да минаваше. Отидох при друг лекар, а той каза че в момента имал работа и не може да ми обърне внимание (работата му беше да пие кафе с колегите си). Може за тях да не е нищо, но може ли така да се отнасят с пациентите си, каквито и да са те, не може да ги пренебрегват!!! Благодаря че прочетохте това:)

Коментари

1.   Здрасти, градски!:)))
Нужно ли е да казвам, че ми е ясно за какво говориш, щом те наричам така? :)

Не знам, иска ми се "Господари на ефира" да си направят офиси в ОРБ и останалите ни "болнични заведения"!
Здрав да си, ще те разболеят, тия гадини! Все в ръцете те гледат, затова и реших да ходя само на частни прегледи. За жалост, там положението е същото - непросветеност, че и придружена с големи претенции, като че са в на Доктор Хаус екипа:))) Единствената разлика е, че поне ти се усмихват и лицемерничат, а не се отнасят, все едно им пречиш дори и със самото си съществуване!
Да не заговаряме за зъболекари, защото пък на тази тема...книга мога да напиша и един ред от нея няма да е положителен!

Какъв живот си живеем само, а? Дишаме отрови, плащаме си данъци и осигуровки в несвяст, раждаме си бебета в Сливен или Варна, а нямаме право да се разболеем. Ма то смее ли човек, като болен в болница ще влезе, а вместо да го излекуват, може и с катафалка да излезе...
Можем само да си пожелаем крепко здраве и все по - рядък контакт с "Бялата мафия"!

2.   Само да оточня че сам момиче не момче към номер 1:) Благодаря за мнението напълно си прав:)

3.   Лекарите в момента са една голяма мафия, няма какво да се направи щото няма и кой да ни лекува, просто ще внимаваме колкото можем и ще се молим да не се разболяваме!!!

4.   "Бялата мафия" това сравнение страшно ми хареса,защото е самата истина.Отвратена съм. Няма оправия. Много мога да пиша за тези търговци, потърпевша съм от доста време, но няма смисъл. Няма кой да ни чуе, и така ще е ми се струва, даже и още по-лошо ще става.

5.   Лекарите в България са пълни некадърници. Мислят само за пари и власт. Погледнете колко от тях драпат със зъби и нокти да се включат в някоя партия. Не им стигат парите, които скубят от нещастните пациенти. Искат и власт, власт, власт... А там се кръде яко, при това имаш имунитет.

6.   Ами върви на частно и готово. Гледай да е при добър лекар. Порови се в интернет за добри доктори. Успех.

7.   Да и аз имах подобен случай, наложе ми се да ходя в спешното в Бургас посред нощ към 3 при което, никакво внимание, пушат си цигарите в кабинета, и ми викат ще се оправите то има грип, ще отмине. Така че само на частно ходя в клиника Бургас там са добри. Иначе съм съгласна че са некадърници доктурите, да не се случва да се стига дотам. Днеска даже коментираха това за Бургаската болница по новините.

8.   Не е само в Бургас, ако това Ви успокоява поне малко. Навсякъде е така. Има два полюса - недоволни лекари и недоволни пациенти. Виновни няма, а по средата - между двата полюса са едни пари. Където и да отидеш - все е същото. Ако дадеш повече пари - да ще ти се усмихнат, но гаранция, че ще направят най-доброто за теб няма. И идва един момент, в който преставаш да им вярваш. Още по-интересното е, че нямаш сили и да им се разсърдиш. И на върха е това, че тези хора, които са полагали клетва, за да ни лекуват, сами си вярват, че обичат професията си.

Аз твърдя, че този, който обича професията си не може и не трябва да бъде безразличен към пациентите си в двата аспекта -професионален и чисто човешки. Не мога да си обясня да разбираш болката, да лекуваш и да не ти пука какво ще се случи на човека, когото лекуваш.

Това при големите лекари не може да се получи. ИМА ЛЕКАРИ, КОИТО ОБИЧАТ ПРОФЕСИЯТА СИ СА РОДЕНИ ЗА ДА БЪДАТ ЛЕКАРИ. ИМА ЛЕКАРИ, КОИТО НЕ ЗАСЛУЖАВАТ ДА БЪДАТ ЛЕКАРИ, НО СА ИМ ДЕЛЕГИРАНИ ПРАВА. И вторите стават все повече и повече - добре облечени, с няколко специалности, владеещи чужди езици и без душа и сърце.

Имат теоретични познания, но нямат интуиция - следователно лекарската професия за тях не може да бъде призвание. Това са еднолични търговци, обединени в индивидуални или групови лекарски практики. Много четат, много знаят, много грешат и не искат да си признаят.

9.   Kажете лекари и друго нищо. Пълни нещастници...

10.   И аз сам от бургас еми ''кадърни'' са кво ги праиш. Не са само лекарите всички са такива ма ко да ги праиш

JusT SmiLe :)

11.   Хм, JusT SmiLe, защо говориш по този начин? Все пак си на 19 години, а използваш думи като "кво, са, ма, ко". Е грозно е братле, аз тъкмо си викам, че се появи още един свестен човек, който да помага пък то...

12.   Да съм казал че съм на 19

13.   Опа - а... Аз съм се объркала, това беше един друг потребител... сори.

И все пак, не знам на колко си, но явно си доста по - малък. Замисли се малко, ако искаш да помагаш прави го, но така както трябва.

14.   да лекарите в бургас са некадарници имам проблем с бъбреците и сам лейала в болницата новата новия корпус на 14 съм иии лежах 2 седмици и не напраиха нищо отидох в варна и поне малко замазаха ситуацията така 4е те разбирам напално!!1

15.   Вярно,че има некадърници,но не всички са такива. Като цяло медицината в България не струва,ама свястни лекари все още има...малко са,но ги има. Освен това на пациента винаги му изглежда по-различно от колкото е...като не сте наясно с нещата-задръжте коментара си...
Сиво

17.   не съм съгласна с определенията за лекарите. Според мен каквито сме ние, каквато ни е икономиката, каквито са ни политиците, такова е и здравеопазването.

18.   Прави ми впечатление, че в Бургас не се издават никакви касови бележки при таксуване на прегледи или потребителска такса. Нито при лични лекари, нито при специализирани. Няма ценоразписи за прегледите, изобщо къде са контролните органи за тези неща? Спят ли? В други градове отиваш на лекар, още на вратата виждаш цените на различните манипулации, когато платиш, ти издават квитанция, обслужват те що годе приемливо. В Бургас нищо подобно- могат да си те препращат от лекар на лекар и ти си плащаш, а ако си направиш устата за казаното по- горе, изобщо спират да ти обръщат внимание.
Бихте ли ми препоръчали добър личен лекар, гинеколог и стоматолог? - от скоро съм в Бургас.

19.   здравейте, търся добър коремен хирург понеже ми откриха киста и нали са много кадърни не могат да решат каква е и дали не е ехинокок та моля помогнете някой ако знае добър хирург в Бургас да пише. Благодаря предварително.

20.   №19 Бягай при д-р Зикидис брат ми беше опериран от него преди 8 години и то доста сериозна операция мога да кажа, че впечатленията ми са страхотни и не е корумпиран поне тогава не беше, за сега незная, но още преди 8 г го спрягаха като един от най кадърните хирурзи, така че мога само да пожелая скорошно възстановяване, той е най добрия.

23.   Престъпна небрежност. Докара майка почти до смърт. В допълнение и бъбречна недостатъчност и доста други поражения понеже я чакаше да умре, чак се учуди че още живее. не мога да пиша доктор тя е позор за тази професия ДАРИНА ПАВЛОВА ДКЦ 2Бургас