Споделена история от Здраве

Приличам на анорексичка...
Моят проблем идва от това, че съм много слаба за възрастта си. На 13 години съм или по-точно ще ги навърша другия месец. Висока съм към 158 и съм 38 кг. Не ми се смейте и не ме критикувайте, моля ви.. ;(

В класа ми момичетата са високи 161 см. и тежат около 50 кг., ако не и повече. Обиждат ме... писна ми постоянно да ми се подиграват, че съм като подвижен скелет. Хапвам си и то мнооого... обожавам шоколад и всякакви сладости, пържени картофки и калорични храни... просто нищо не ми се лепи... дърпам само на височина...
Ям и много плодове и зеленчуци...

Относно спорта нашите се опитват да ме навият да тръгна на плуване, защото твърдят, че така ще развия по-хубаво тяло и ще оправя изгърбването си, а и кожата ми ще се заглади... кажете ми кой е най-подходящия спорт от, който тялото ми ще се регулира и най-добрите за целта храни... а и как да свикна да ходя изправена.

Вероятно разбирате, че ми писна всички дрехи да ми висят и в, който и магазин за дрехи да вляза продавачите да ми се смеят... наистина смеят ми се и подигравателно казват: "ти ядеш ли? ", "ти 1 клас ли си? " и т. н. Не им пука... започнах да се озлобявам и през зъби да им го връщам... не съм такава, но наистина ми писна и вече съм агресивна дори към най-малкият упрек към теглото ми.

Дори роднините да подхванат въпроса им крещя и понякога дори стигам до плач. Класът ми ме хранят зад гърба ми нон стоп и не искат да дружат с мен, а другата година ми предстои кандидатстване... страх ме е, че няма да открия приятели и всички ще странят от мен заради ужасната ми фигура, а и няма да си хвана гадже, защото днешните момчета ги влекат големи цици, задни части, дълги клака (моите са дълги, но адски тънки) и руси коси... аз не притежавам тези неща...
В класа ми съм най-назад в развитието си... ебават се с мен... без причина... плача, крещя... отчаяна съм...

Моля ви, не подминавайте статията ми... обезателно ми дайте съвет, ако нещо ви идва наум... писна ми да съм едва ли не анорексичка... имам нужда от помощта ви... ;(
Желая параметрите 164 см. и 45-50 кг... докато другите мечтаят за последна мода, аз... да приличам на нормално момиче... и искам нормален живот...

Коментари

1.   Имаш сериозен проблем. Много е опасно да си твърде слаба. Опитвай да напълнееш, яж още повече иначе наистина ще си анорексичка. Трябва да напълнееш с поне 6 килограма, най-добре 10. Много е опасно.
*Яса

2.   Мила, не се отчайвай, отиди на диетолог. Той ще ти изготви специална програма, индивидуална, в зависимост от височина, тегло и т.н. Програмата представлява всеки един ден какво да ядеш, как и по колко, за да напълнееш. Може да те посъветва и с какъв спорт е добре да се захванеш.

Не знам до колко хората тук могат да помогнат, но поговори с родителите си и им предложи тази идея.
Все пак напълняването няма да се случи за 2-3 дни, трябва да си търпелива, но през това време се научи сама да харесваш тялото си. Самочувствието и психологичната страна на проблема не са никак маловажни.
Искрено ти желая успех! :)

3.   Завиждат ти. Не ги слушай. Трябват ти окло 4-5 кг, не повече.

4.   Аз също съм на 13... висока съм 160 и тежа 42-43кг....

5.   Важното е да ядеш наистина и с възрастта ще напълнееш ще видиш

6.   Когато бях на твоята възраст и до 15/16 си годишнина, бях толкова слаба, че баща ми ме наричаше манекена на освиенцим (това е концлагер). Опитваха се да ме насилват да ям повече от колкото тялото ми искаше, но аз съм си инат и си ядях тогава, когато бях гладна.

На 16, 17 когато започнах по-бавно да раста на ръст, всичко започна да си идва на мястото, тялото ми започна да придобива женски силует и сега всички ми казват, че имам хубаво тяло, имам извивките, но не съм и пълна.

Съветът ми е да ги игнорираш, яж колкото ти се яде, когато ти се яде. Нека ти се смеят сега. След години, когато те ще искат да отслабват ище се тормозят с диети, ще ти завиждат, защото твоята фигура е природно перфектна. Хората за съжаление имаме лошия навик да се подиграваме на всичко, което изглежда различно от нас.
Лола

7.   Иди на лекар! Най-добре да спазваш някакъв режим на хранене (по-калорични храни и т.н.).
За спорта - спортувай какво ти ти харесва
не сам с плуване може да имаш хубаво тяло.
А и си на 13 год., сега е моментът да започнеш да се храниш както трябва и да качиш някоедруго кило.
Успех!

8.   Имаше скоро едно предаване за една жена, която е тежала 35кг. и е починала след дълго борене с този проблем... Храни се много, качи малко, опасно е!

9.   От авторката : Всъщност бях 38... днес се оказна 40, 5 кг... може би започвам да пълнея..

10.   Спокойно аз съм на 17 и тежа 40кг и изобщо не ми дреме които те харесва ще те харесва слаба и строина... А и ГИБОН ЛИ ИСКАШ ДА СИ?????? Nicole

11.   Момиче не се плаши. Това си е до ген. Аз бях същата и продължавам да съм а съм на 30 вече. Едва 41 кг съм. Ям много повече от много мои приятелки. Храня се нормално по 4-5 пъти на ден. Добре съм здравословно. Може би костите ти са твърде леки и за това си чак толкова лекичка. Аз съм така и родителите ми имат леки кости.

Иначе съм 165 висока. И аз в класа бях най-назад в развитието си в телосложението, но порастнах между 14-15 години и надминах на височина доста от тях, а отначало бях най-дребна.

За гърдите не се тормози и аз така си мислех че няма кой да ме хареса, но не всички харесват едрогърди жени. Не се тормози за това. Мен гаджетата и с малки ме харесваха. Хапвай си добре както го и правиш и не се тормози излишно. Радвай се че не пълнееш и че не трябва да пазиш диети. Другите само могат да ти завиждат че си ядеш всичко. Ще порастнеш до 18 може да растеш има време. Не се тревожи. Успех във всичко.

12.   Миличка, първо се успокой!
Най-важното е да се чувстваш спокойна и щастлива. Не е нужно мисълта "искам да напълнея" да се превърне във фикс идея. Да, ще бъде добре да качиш повечко килограми, но не трябва да се вманиачиш в това и да мислиш само за него. Хапвай по-повечко, казваш че обичаш сладки неща - глези се по-често. :)

Но не забравяй да спортуваш! Чудесно е, че вашите искат да те запишат на плуване - послушай ги. Ако пък не плуване избери си друг спорт, който да ти доставя удоволствие.

А за досадниците от класа ти не се тревожи и не им се връзвай! След някоя и друга година ще видиш как много момичета ще ти завиждат за хубавата ти фигура, а момчетата ще се редят на опашки за теб. Всичко ще си дойде на мястото, сигурна съм! :)
Желая ти успех! :)

13.   Спокойно, скоро хормоните като те подхванат по-силно иу ще качиш. Хапвай си хубаво, от каквото поискаш по колкото поискаш. Относно бъзиците ти ги дразни пък че си ядеш на воля и не пълнееш. И аз бях страшно слаба, костите ми се четяха, но пък се хранех, после някъде около лятната на 5 към 6 клас почнах да качвам леко и до лятната за 7 си бях в норма. Така де все още съм си в норма, макар че отново килограмите ми се струват малко, към 42 висока съм 1,55 обаче изглежда сякаш са си точно. И както казах всичко се нареди.

Не се отчайвай. Преди и аз не ходих много изправена, така де, без гърбици, но пък раменете ми бяха отпуснати... после около училище, излизах повечко с момичетата и след 5 коментара ,,Изправи се!" и ми бута раменете назад, свикнах. (беше станало в реда на шегата, когато се бях отпуснала допълнително от мързел) Та същото, раменете назад, главата изправена и гледаш задника да не е изпъчен сякаш нарочно.

Развитието, калориите, ебавките и всичко такова се нарежда, аз бях свита, много слаба, без особено самочувствие и рядко се бъзиках с нормални неща. (заглавие на книга, картинка от реклама...) При това дрехите ми стояха отпуснати, а косата... е тя си беше хубава, после се развали и сега пак е наред. Така че, още съвсем малко! Гарантирам ти!

14.   Мацке, да знаеш колко момичета се молят за твойто тялоо.. ама ако знаеш! Сериозна съм, аз държа един международен блог в който карам деца на твоята възраст да престанат да се стремят към ТВОЕТО тегло. Те искат да изглеждат, като теб. На тях не им пука дали са руси - ще се боядисат ако искат руси. Те не искат цици и задник, те искат само крака като клечки, подобна височина за да могат да носят токчета, и да са точно като теб. А ти искаш обратното!

Така, че изобщо не се притеснявай, и аз познавам дете което когато дойде в класа ми изглеждаше като 1ви клас заради теглото си и ние го бяхме отпратили в стаята на първокласниците. Е, спокойно, присмиваха му се и какво ли не в момента е модел в Америка. ;) Така, че ти си просто с хубаво тяло пък тея цици в последствие ще нарастнат.. пък да знаеш кви ще имаш след като родиш.. СПОКОЙНО!

15.   От авторката: Много ви благодаря за съветите :) ..ще спазвам всичко написано от вас и се надявам да вляза в норми! :)

16.   Да знаеш изобщо никакво зна4ение няма дали си слаба, а дали се храниш нормално, а ти го правиш, така че изобщо няма от какво да се притисняваш. Видях някои коментари за някаква, която била 35 килограма и била умряла, ама тва е защото не се е хранила, за да бъде слаба, при теб не е това, а просто имаш бърз метаболизам, което изобщо не е лошо. Да не говорим и 4е си само на 13, ти 1 ва ще натрупваш килограми..
За тия твои приятели просто не знам, само на 13 сте, а килограмите са ви проблемите, в новия клас ще се оправят нещата и най-важното е да си усмихната и да излъчваш добрина, остави лошите чувства настрана.. Външния вид не е определящ : )

17.   Не слушай другите, минала съм през същото нещо. Сега съм 8 клас, през лятото качих 2-3 кила от само себе си и всички започнаха да ми се 'възхищават' на фигурата и всички я харесват. Сега съм 1.72 и тежа 46 кг. Пак съм доста слаба, но няма нищо лошо. Даже ме питат каква диета пазя и какво спортувам- не спортувам нищо сериозно и ям каквото ми падне. Не се притеснявай ще напълнееш :)

18.   Здравей! Аа аз съм с две години по - малка от теб, ии съм 150 и тежа 36кг. и баба ми направо ме дразни като ми натяква "Aма много е грозно! " ии разни такива, но аз не я слушам и си ям сладко като теб, аз съм 6 най-слаба в класа ми, пък не ми пука, миналото лято бях 31, а сега съм 36! С времето ще започнеш да си оформяш фигурата, надявам се де ; дд, другото е, че всеки си расте с времето и тези от класа ти, които ти се подиграват - кажи си наум - "Я си гледайте работата ; дд! "Ии си гледай на кефа.. Аз така правя, а принципно съм егати стиснатото и затворено дете, но преди на мен се смееха, а сега ме питат "Как го правиш? ! Та ти преди беше като комарче, бе мила! "... А мисълта ми е, не ги слушай а си гледай на кефа - нали знаеш от филмчето на "Цар лъв" песента - "Hakunna Matatta" - живей спокойно, гледай само напред..! Сещаш се..

19.   Здравей миличка, аз съм вече на 44 г. и все още тежа 43 кг., висока съм 160. Преживяла към всичко това. И до сега казвам, че детската ми мечта е да напълнея. Много е важен хранителния режим. Посъветвай се с диетолог. Трябва да се храниш поне 4 пъти на ден с калорични храни. Наистина ти завиждат или поне ще започнат след някоя и друга година. Колкото до бюста - сега има нещо което можеш да направиш - упражнения за гръдните мускули и надуване на плажна топка - 10-20 пъти. След пуберитета ще е късно. Освен големите гърди мъжете харесват и малки дупета, съчетанието е много рядко срещано. Намери се добър диетолог и фитнес инструктор и се съсредоточи върху упражненията така няма да забелязваш подигравките.

20.   Най-добрата ми приятелка е същата като теб. На 15 е, висока е 168, и тежи 43кг. Яде като разпрана, а нищо не и се лепи, нищичко. Имаше проблеми, та се влачи един месец по болници заради теглото, сега е по-добре. А като по-малка беше пълна.. Не знам как се получи, та в пубертета или си слаб, или пълен.. Съветвай се и с доктор. Успех!

21.   Ако ядеш нормално, но си твърде слаба, би трябвало да се обърнеш към ендокринолог. Защото може да имаш проблеми с щитовидната жлеза. Вземи си едно направление от личния лекар да те прати на ендокринолог и ще ти пуснат необходимите хормони. Ако нямаш ендокринилогичен проблем, тогава иди на диетолог.
В Центъра по хигиена (намира се на булеварда, където са Педиатрията, болница "Ивам Рилски", Белодробната болница и Инфвекциозна болница) има една диетоложка. Дават я често по телевизията. Казва се Донка Байкова. Малко е надута и превзета, но е медик, за разлика от другите диетолози. Аз съм ходила при нея във връзка с работата ми. За съжаление, нямам и телефона. Но можеш да и издириш координатите в Интернет. Или пък да идеш на място.

22.   А, бе яж си... сега :) защото все още си на 13г. и си започнала развитието си. Като съзрееш съвсем... може доста да поналееш. Имам познати, които буха супер кльощави, преди гимназията... после понапълняха, а сега от това няма и помен. След 18 започнаха да трупат доста.
Аз не се смятам за анорексичка, а по принцип съм 171 см и тежа 46-51 кг. :) но пък на твоите години бях дребно свинче :D

23.   Вие вред ли сте бе. Момичето си яде напълно нормално. Аз съм същата като тебе. Всички ми се смеят и в магазина особено много. Нашите също ме карат да ходя на плуване и също ми натякват да ходя изправена. Аз също съм дълга и също ме е срам да ходя по улицата с къси гащи. Не обръщай внимание на никой. Яж колкото ти се яде и не се притеснявай, че няма да си намериш гадже. Рано или късно ще се намери подходящия, който да харесва както и външната, така и вътрешната ти красота. Дано съм ти помогнала. А и не обръщай внимание на номер едно, който казва че си анорексичка.

24.   Ох, от 11 - годишна до 12 - годишна бях под нормата! И всичко ми казваха, че трябва да напълнея, накрая ми писна и така напълнях, че сега съм на 13г. , висока съм 164см., не повече и съм 63кг.
Хубавко телце имам, още по - хубавко ще е ако сваля 5 кила, не повече, ама е добре да качиш 10кг.
Перфектна ще си.
А и плуване не е толкова хубаво за жени защото телата ни стават мноого мъжки и грозни.

25.   Авторке, чета ти историята и си мисля, дали случайно аз не съм писала това и съм забравила.. :Д Все едно слушам за себе си. Ужасно съм слаба, на височина и тегло съм колкото теб.. Ям, тъпча се, не съм злояда, от почти всичко хапвам. И аз се чудя какво да правя, защото все ми викат, колко съм била кльощава и как не било добре.. ;х Давайте съвети., моля ви..