Споделена история от Здраве

Подутина след дефекация (хемороиди?)
Здравейте,

След изхождане в областта на ануса се появява подутина, която след това изчезва. Понякога имам и сърбеж.
Предполагам, че са хемороиди. Някой, ако се е сблъсквал с този проблем със същите симптоми, бих се радвал да ме успокои. Имам час при проктолог, но той е за след 10 дни. Също така бих се радвал да споделите за добри клиники и проктолози в София, тъй като мненията във форумите са доста разнопосочни. Ако може споделете и как е минал вашият преглед и дали преди него сте имали някаква подготовка (прием на лаксатив/клизма). Също така бих се радвал някой да сподели, ако по-някакъв начин се е отървал от този проблем, то как се е справил - хирургична намеса, консервативен или амбулаторен начин, или домашно лечение. Разбира се, може да споделите и колко е бил периода на възстановяване и дали сте имали някакви проблеми

Благодаря

Коментари

1.   За първоначалния преглед е нужно само да е измито мястото, ако е външен тромбозирал се прави със упойка безболезнено цепване и вадене на тромба, скоро имах такъв и ходих при Есин Ходжажиков, работи във УМБАЛ Св. Иван Рилски, на първия етаж след като се влезе в ляво. След ваденето няма болка и спада за две седмици, но е възможно след време отново да се появи, имам и други малки, които съм ги горил с инфраред също при Ходжажиков, но си ми дават ядове, мойте се надуват при полов акт и топли бани, общо взето имаш ли ги трябва много пазене, решението е операция, но моите са малки, ходил съм и при Желязков и той каза същото, отделно първия път съм ходил и горил вътрешни при проф. Николов също във Иван Рилски, връзвал съм пак вътрешни при Ходжажиков. Преди всичко си трябва преглед да се види дали не е нещо друго.

2.   Няма какво да се плашиш, прегледа не боли. Аз си живея с моите от 5 години. Просто гледай преди прегледа да си минал през тоалетната и да си се измил. Първо се пробва с консервативно лечение, с мазила, диета промяна на навици и начин на живот. Ако не помогне, чак тогава оперативно. Нека доктора прецени какво им е състоянието, външни или вътрешни и в кой стадии са.

Успех.

3.   Причината за вашите проблеми с хемороидите се дължи на вашите диети. Вие НЕ употребявате храна с много фибри. Храни с много фибри са сурови зеленчуци, сурови плодове и сурови ядки. Не казвам, че не трябва да ядете зърнени и бобени готвени манжи, но 75% от храната ви трябва да е сурова. Като по-млад аз имах същите проблеми като вас, някога по 5, 6 дена не ходех по голяма нужда. Но когато си научих урока нещата се промениха на 100%. Сега макар и в напреднала възраст ходя по голяма нужда всеки божи ден, някои дни и по два пъти на ден. Не се шегувам, аз съм вегетарианец и ям най вече сурови плодове и зеленчуци и всички видове ядки също сурови. Когато ям хляб той е типов и пълнозърнест. Ако си промените диетата както ви казвам проблемите ви ще се оправят. Но трябва да постоянствате. Но много от вас свикнали на някакви храни, въпреки че ви създават проблеми, не искате да се откажете от тях. Сменете диетата си.

4.   Не нещо страшно и аз съм имала. Няма за какво да се притесняваш.

5.   Хемороидите са разширени вени в ануса и никакви диети няма да ви излекуват, посетете лекар.