Споделена история от Здраве

Операция, за да нямам деца
Привет! Искам да си направя операция, за да може никога да нямам деца. Бихте ли ми казали как се казва и къде правят такива в България. Нямам предвид да ми сложат спирала. На 20 съм, ако има значение, не знам дали възрастта ми би повлияла при такава операция.

Коментари

1.   Няма лошо, че не искаш деца. Но дали това е окончателното ти решение понеже при жените няма връщане назад. И да прекалено си млада да ти правя вазектомия, трябва да си в по напреднала възраст или да имаш някакъв здравословен проблем.

2.   И аз на 20 не исках да имам деца, и на 30 също не исках, нищо че тъкмо се бях омъжила и преди това имахме връзка под един покрив 3 години. Исках да поживея още 2-3 години, но в брак. Знаех, че децата няма да ми се разминат, защото мъжът ми искаше.
Не си мисли, че всички жени страдат от фикс идея да имат деца. Това само по себе си е проява на глупост,
защото не е важно просто да имаш деца, а от кого имаш деца.

Може да срещнеш човек, когото много обичаш и тогава с времето сама ще стигнеш до идеята за дете/деца. Няма да искаш да го лишиш от това.

Сега разсъждаваш така, но после може да промениш решението си, но дори и да искаш вече никога няма да можеш да имаш собствени деца.

Ако не искаш да раждаш, можеш да ползваш сурогатна майка, но яйцеклетката/ките ще е/ще са твои.

И да знам къде може да се оперираш, няма да ти кажа, защото след време ще съжаляваш.

3.   И защо ти е? Най- сигурният метод е да не правиш секс, има и толкова начини за предпазване от бременност, а ако забременееш има и аботи, щом не искаш.

4.   Дори и да знаеше, на тия години никога нямаше да се навият да ти направят стерилизация. Интересно, че можеш да родиш и да носиш отговорност за човешки живот на 20, че и на 14, но не можеш да си завържеш тръбите.

Подобна услуга сигурно се извършва на частно при някой гинеколог, просто се обаждаш и питаш. Обикновено е за жени, които вече са раждали няколко пъти и/или следваща бременност би била опасна за тях и се извършва веднага след раждането. Аз съм на 35 и никога не съм искала деца, няма и да проискам. Замислях се за подобно нещо, но ми се вижда като твърде голяма занимавка. Не успях да намеря нищо онлайн, повече не съм и търсила. Ако подпишеш, че лекарят не носи отговорност за решението ти и т. н., не виждам защо се дърпат да го правят. Ще кажеш за морала сигурно... то и затова си назначават секцио, когато им скимне, защото е най-елементарно и бързо... и щото са морални, да.
За мъжете е много по-лесно, при жените често се иска съгласието на партньора, увещания (това съм го чела от американки в техни форуми) и, общо взето, всичко, което ще прочетеш тук.
Всеки носи последствията за решенията си, но тоя арогантен тон от типа на "и да знаех, нямаше да ти кажа, защото ще съжаляваш", е изключително дразнещ.

5.   Не се губи на акъл и не си причинявай това!

После ще искаш да имаш деца, но ще бъде късно!

Затова мисли овреме!

Бог да те вразуми и умъдри!

6.   До номер 2:
И ти като не кажеш, тя все едно не може да провери в интернет. Чудя се изобщо хората които пускат тук теми от такова естество защо просто не влязат в гугъл.

7.   Прави секс само с жени-това е 100 процентова гаранция срещу забременяване. Другият вариант за който се сещам-да ти отстранят оперативно матката, така се спасяваш и от гадните месечни менструации.
Аз отдавна да съм го направила, но имам адски страх от скалпели, ножове, въобще всякакви остриета-хладно оръжие и имам слаба психика за такива неща. Но пък друг качествен вариант, поне по отношение на липсата на деца- е да не правиш секс с мъж или задължително винаги той да е с презерватив, а ти за по-голяма сигурност да пиеш противозачатъчни. В краен случай, ако нещо стане... -аборт. Все пак не си длъжна да раждаш. Аборта може да се предизвика и с някои билкови отвари.

8.   Стига с тия глупости. Сложи си спирала. Ще те видиме на 40, когато всички имат деца и само ти ревеш, че нямаш. Никой няма да се навие да те осакати. Спирала и се еби на воля.

9.   Половата ти система не е само за да имаш деца, хормоните имат съществена роля за здравето ти. Като не искаш деца има анти бебе, кондоми.

10.   Операцията е лапороскопия, безкръвна, почти козметична. Остават 3- 4 тънки резки като стрии с дължина около 1 (един) см от където вкарват уредите за операция и оптиката. Връзват ти тръбите и не можеш да забременееш. Оставаш една вечер само в болница за наблюдение и на следващият ден си в къщи. Питай в частна клиника.

11.   След отстраняване на матката ще станеш бабичка за 2 месеца и най-вероятно няма да доживееш 30.