Споделена история от Здраве

Нарушения при цикъла
Здравейте на всички! Аз съм жена на 22 години. Ще започна от там, че вече 3-ти пореден месец цикълът ми не е редовен и не идва, когато трябва. Преди беше на около 30 дни, а сега започна да идва на 40 дни. Искам само да вметна, че няма как да съм бременна или да съм заразена с някаква болест, тъй като не съм правила секс от почти година, а до преди 4 месеца всичко беше нормално. Последният ми цикъл на 30 дни беше през януари и от февруари насам цикълът ми изведнъж се измести и започна да идва на около 40-тия ден. Първият месец си мислих, че това е нормално, защото и преди ми се е случвало, но следващия месец нещата се нормализираха, а сега за трети пореден месец ми закъснява от обичайната дата. Цикълът ми е нормален, както обикновенно и нямам други оплаквания освен това, че вече всеки месец започна да закъснява. Сигурно ще ме посъветвате да отида на лекар, но аз споделих с майка ми и тя каза, че това е нормално и че и на нея ѝ се е случвало, но все пак, ако се притеснявам да отида. Не знам каква е причината и моля дамите, ако някоя от Вас е имала подобен проблем да сподели в коментарите. Наистина не знам защо се получава това и малко започвам да се притеснявам, защото нямам здравословни проблеми, не съм се подлагала на стрес, също така и нямам проблеми с теглото. Нямам болки в яйчниците, нито в тази област и никога до сега не съм имала. Общо взето е това, когато цикълът ми дойде е нормален, но просто сега вместо да идва на 30 дни, както преди - сега започна да идва на 40 дни, но се надявам отново да се нормализира с времето. Според Вас това нормално ли е и случвало ли Ви се е? Ще се радвам да получа съвети. Благодаря!

Коментари

1.   Много жени, които са се наболи на свещените инжекции, имат проблем с цикъла си. А и с оплодителните си способности.

Не е нужно да имаш болки, за да ти има нещо. Хващай си чантичката и бегом към някой гинеколог.

2.   Може да има десетки причини, като започнеш от това което ти казва №1 ваксина за ковид, внезапна загуба на тегло от диети, екстремни свръхнатоварвания като пролетно почистване на огромен дом, кисти на яйчниците и стигнеш до ударен прием на витамин Ц. И въпреки всички възможни лоши причини има отклонения които се приемат за нормални до две седмици закъснение се приема за нормално.
На твое място бих се успокоила, а лекар бих посетила ако ми закъснее с 45 дни