Споделена история от Здраве

Как е възможно да ми объркат резус фактора?
Здравейте,

Пише Ви жена на 30 години и бих искала да се обърна към медицинските лица тук. Има ли друг вариант за грешка в резус фактора, освен чисто човешката грешка? Извинявам се предварително, предполагам въпросът ми е доста тъп, но историята е следната:

Започнахме да правим опити с мъжа ми за забременяване, направихме си изследвания аз съм Б-, а той А+. За съжаление нещата завършиха с два спонтанни аборта (ранни). След година пауза, решихме да подновим опитите, като отново си пуснахме няколко изследвания, които ни препоръчаха специалисти по репродуктивно здраве. И така новите ми изследвания показват, че съм Б+, а той пак си е А+.

Просто ми е любопитно дали има някакви фактори, които биха могли да повлияят на тези изследвания? До колкото съм прочела в интернет - няма нещо, което да им повлияе, но все пак, ако вие сте чували?

Иначе е ясно, ще потретя изследването.

Коментари

1.   Абсолютно възможно. Нямаш идея какви идиоти са тия.

2.   При положение че всичко е пълен ташак, според теб има ли някакви фактори? Толкова е паднало нивото навсякъде и на всичко, че разумния човек би си отварял очите на 4 за всяко нещо и не би имал вяра дори и на самия себе си.

3.   Възможно е и грешките са относително чести.

4.   Когато забременях ми пуснаха изследване в ДКЦ за резус фактора,което беше А . В 8 месец започнах да раждам в частна болница и ми направиха пак изследване и се оказа,че съм А-. И аз се чудя как може да има такива идиоти ,но има...

5.   Когато бях бременна, ни правиха на мен и съпруга ми задължителните изследвания за кръвна група и резус фактор. Той се оказа 0 , аз АВ1-. Съответно след раждането ми сложиха полагащата се в такива случаи инжекция за десенсибилизация. Няколко години по-късно имах здравословни проблеми и отново ми изследвана кръвната група - оказа се... АВ . Първото изследване го правих в частна лаборатория, второто - в лабораторията на държавна болница. И аз все още търся обяснение на този феномен. Това е рутинно изследване и не би трябвало да има разминавания в резултатите, защото е жизненоважно, ако се наложи кръвопреливане.

6.   Всъщност има малка вероятност по време на бременност теста да покаже грешен резултат, резусът е измерване на наличие или не на протеини, разположени върху мембраната на червените кръвни клетки. По време на бременност тялото на жената произвежда интензивно червени кръвни телца, това може да покаже отрицателен резус при жена с положителен такъв. При хиперпротеинемия - яалбумин, може да покаже положителен резус при реален отрицателен.
Горните ситуации (грешки) се случват толкова рядко, че са описани само в медицински учебници.