Споделена история от Здраве

Сухота в очите
Здравейте,

Някой справял ли се е и как със сухи очи? Не говоря за лека сухота, която се оправя с 1-2 два път дневно капки за овлажняване, а за по-тежка, при която дори работата на компютър предизвиква дразнене и парене, зачервяване?

Дълги години носих контактни лещи и нямах проблем (меки лещи), но от 3 месеца ми се появи тази сухота. Махнах лещите, сложих очила - пак същото! Почти не мога да работя на компютър. Обиколих какви ли не лекари, нямам Сьогрен (автоимунно) и т. н., всеки вика - капи си капки и точка. Ама те не помагат.

Чета за тези PIL процедури, които се правят във вижън и очна клиника Зора, уж помагали срещу сухота, но да видим...

Пробвах с билка очанка - не стана.

Всякакви съвети ще са ми от полза! Мерси!

Коментари

1.   Това е едно от последствията от прекаран Ковид. Както при загубилите обоняние. Всяка инфекция, без значение от кой вид е довежда до някакви малоформации. Съответните витамини и капки за очи облекчават състоянието.

2.   Аз съм имал проблеми със сухота в очите от твърде много седене пред компютър, но ми минава с една хранителна добавка, която взимам редовно - рибно масло. Надявам се да не се възприеме като реклама, защото просто споделям на мен какво точно ми е помогнало. Има страшно много видове на пазара, но аз си взимам - “Green Pasture Blue Ice Royal Blend Рибено масло от черен ферментирал дроб на треска и краве масло”. Взимам си това, защото е с натурален, а не синтетичен витамин А и витамин Д плюс още други полезни неща. Знам че е скъпо, но ако съм на твое място мисля, че си струва да опиташ. Успех!