Споделена история от Здраве

Нямам 40, а ставите ми са като на 60
Има ли други като мен тук? Все още нямам 40г. а челюстта, вратът, гърба, кръста, китки ми пукат и хращят а от скоро и коленете взеха да се обаждат. Нямам ревматоиден артрит или псориатичен понеже всичките ми изледвания за автоимунни заболявания излезнаха негативни. За жалост обаче имам остеартрит като при старците или може още да се нарече и вторичен посттравматичен остеоартрит т. е. от прекомерно износване от травми, спорт, претоварване, катастрофи, побойща и др. Най зле е положението зимата всичко пука, хращи, боли и сега е така а ако доживея 50-60г. възраст сиг. ще съм тотален инвалид и това ме плаши ужасно...

Коментари

1.   Емии, трябваше да мислиш по-рано, но си бил твърде зает, докато си се изживявал за голямата работа.

2.   Същия съм, на 37 год. Износени коленни стави от каране на колело, Периартрит на рамото, който ми казаха, че не се лекува и т. н. Всичко ми пука. Бих инжекции и нищо. Просто костите са ни слабо място, това е.

4.   Ти ли беше писал, че климатът в България не ти понася на ставите? Съжалявам, но е трябвало по-рано да помислиш за това, вече можеш само да ходиш на физиотерапия, балнеолечение и т. н., за да облекчиш състоянието си. И 10 теми още да напишеш, не виждам какво повече може да се каже.

5.   Слушайте ме сега много внимателно! И аз имам проблем на едно място на гърба и пия две неща. Гърбът ми още не се е оправил понеже проблема е жесток, но лакти колене пръсти и изобщо където има става станаха като нови. Авторе послушай ме и ги пробвай тия две неща. Едното се казва БонГен хранителна добавка е, а другото Афламил саше. Бон генът е испански течен колаген с витамини а афламилът е противовъзпалително. Взима се от двете по едно за деня. Направи един курс 10 дена или 20 дена нищо не губиш. Това за стави е Много добро. В ден на прием не е желателно да се пие алкохол. Успех

7.   И мен ме болят от щангите. На почти 40 съм. Сега пия колаген на hs labs и има ефект и други казват, че са доволни.

8.   И аз май съм тръгнал по този път. Като млад бил ли си по- гъвкав от обичайно? Спортувал ли си?

9.   Като млад доста спортувах но не силови спортове. Лека атлетика, плуване и т. н. Явно съм предразположен знам ли! Но да бях много гъвкав! Какво ти е на теб какво изпитваш?

10.   Може да добавиш към диетата си ленено семе