Споделена история от Здраве

Постоянно боледуване в детската градина
Привет, хора! Пише ви жена на близо 38 г. , с дете на 3 г. От 1 година живеем в омагьосан кръг на боледуване. Първо детето се разболява в градината, аз след него. Оздравяваме. След 5 дни аз лепвам вирус, веднага детето прикачва. И реално аз съм болна и гледам болното си дете вкъщи. Не можем да излезем със седмици от вкъщи- температури, кашлици... Оттам главата и косата ми зад тила са посъоянно мокри от потта, потя се нон стоп. Щитовидна - всичко ок, изследвах. Аз съм рухнала от 3 години майчинство, последната от които в болести и нямам оздравяване. Няма кой да помага с детето, освен бащата, който ходи на работа. Някакви съвети откъде да започна с подсилване на имунитета и как на практика да стане, като нямам 5 мин., в които да се отпусна. Живея в непрекъснат стрес. Всякакви съвети ще са ми от полза. Благодаря!

Коментари

1.   За съжаление има деца, които много боледуват в първите години на градина. И моите бяха така. Тъкмо се оправят и ги пусна след 2 дена пак са болни. Заразяват и мен. С годините нещата се подобряват, особено като тръгнат на училище.
За себе си разбрах, колкото повече се страхувам и старая да ги пазя, толкова повече боледуваха. Говоря за непрекъснати пневмонии, влизахме к излизахме от болниците. Беше някакъв ад направо.
В един момент си казах какво ще да става, давам сега Екомер и Имунтрофина и тази зима изкарахме само със сополи и лека кашлица от гърлото, за сметка на това и двамата изкараха скарлатина и варицела, но поне до болници не сме стигали.

2.   И ние сме така, много и аз боледувам покрай децата. Добре, че имаш мъж, че ако си сама е много лошо.
Моята сестра сама си гледа детето, но то е много здраво.
Няма лекарства, който да ти помогнат да е здраво. Сега лятото може да ме боледува толкова.

3.   Аз бях така, само че с 2 породени момчета.
1. Запази спокойствие.
2. Лекувайте по-дълго хремите и гърлото, за 5 дни не минава.
3. подържай дома без прах-персийски килими, родопски одеала, китеници, трябва да се махнат.
4. излизайте на навън на въздух.
5. пазете от простуди, миите ръцете често.
6. консултурайте се УНГ и педиатъра за укрепващи лекарства.
7. осигурете на детето спокойствие, редовна храна и сън.
Със сигурност, ще спре да боледува, когато пропуши и започне да пие бира.

4.   Пийте имуностимуланти и повишете хигиената, яжте повече зеленчуци и по-малко хляб.
Може се замислите и дали да не смените личния лекар.

5.   Само да вметна за имуностимулантите- не си ги самопредписвайте, защото може да стимулират прекалено имунната система. А, тогава вече отиваме към автоимунни заболявания, които са доста неприятни. Консултирайте се с 2-3 лекари, все някой ще е в час и ще ви посъветва адекватно. За децата педиатрите им са най-полезни. Познават детето и по цял ден се занимават точно с болни деца.
Имунната система се калява с движение, чист въздух, спокойствие, добра, пълноценна храна, достатъчен сън.

6.   На тази възраст повечето деца са така.
Ако детето не се храни му спада имунитета и лесно се заразява.

7.   Айде малко психология, децата боледуват, защото искат да са вкъщи при мама. Затова масово им тече носа, това е защитна реакция. Възрастните боледуваме, във вашият случай, защото сте преуморена и това отново е защитна реакция на организма, да останеш вкъщи да си починеш.

8.   Aйде, малко без психология- и аз и децата сме си били в къщи и е нямало никаква опасност да бъдем в градина или работа. Аз съм ги гледала, без баби, имаха много приятелчета, хранеха се редовно и пълноценно, имаха достатъчно сън, нищо не ги е притеснявало. Обаче, бяха непрекъснато болни. Единият като кихнеше, знаех че след 24 часа е с бронхит. След 2-3 дни се разболявах аз и/или другото дете. И така-15 дни в месеца. И после се повтаряше всичко. От тези баталии съм си извадила някои изводи, които съм написала по- горе.
Но, да, има и психологически моменти с болестите и човек трябва да се замисли и за този аспект. Например, болно гърло- " това не мога да го преглътна". Или сополи- " тук има нещо гнило, мирише лошо, съмнително е, нещо става. Запек- задържам нещо в себе си, не мога да го изхвърля.

9.   Може да пробвате да и давате храни богати на витамин C между храненията, но да не преяжда.

10.   И аз съм в същото положение, съответно само караници с мъжа ми. Дотегнало ми е от всичко.