Споделена история от Здраве

Как да бъдем оптимисти
Здравейте! В този блог няма да искам съвети как да бъдем оптимисти, а ще давам такива. Убедена съм, че сега има някой депресиран, а и да не сте депресирани, нищо не пречи да получите още оптимистични идеи. Мисля, че тези съвети ще ви бъдат полезни (лично аз съм ги прилагала много пъти върху себе си и е имало ефект). Ето ги съветите, когато нещо ви мъчи :
1. Затворете очи за 10 сек, не мислете за нищо и дишайте и издаишайте дълбоко.
2. След това направете няколко лицеви опори или някакво друго физическо упражнение, за да занимава мозъка ви с други неща, не с негативните.
3. После си вземете един топъл душ. Това ще ви освободи допълнително от стреса.
4. Пуснете любимата си музика и си танцувайте, пейте.
5. Напишете 10 неща на един лист, които ви карат да се чувствате щастливи.
6. Събуждайте се с мисълта :Благодаря ти, живот, че съм жив.
7. Повтаряйте горепосочените съвети всеки ден.
Е, това беше от мен. Моля да ми споделите какво мислите за тях. Благодаря.

Коментари

1.   8. Емигрирайте от България. В тази държава човек не може да е оптимист освен ако не е дете на мама/тати с подсигурен имот(и)/бизнес и/или с връзки с едни хора от една номенклатура.

2.   Да, и в момента, в който изляза на улицата и някой селтак ми се развика за някоя глупост, целия ми опитимизъм се изпарява.

3.   Това не е оптимизъм, а начин да забравим за момент проблемите си.
Реалността обаче ни съветва че да се правиш че си си забравил проблемите, не ги решава, а само ги отлага. Отлагането от своя страна или увлеличава самия проблем или натрупва много малки пробллеми, което в последствие, когато осъзнаеш колко голям е станал проблема, докато ти си правил гимнстики, те поставя в шах и паника (депресия).

По принцип е вярно че ако успееш да изчистиш ума си дали чрез твоя начин или с йога примерно, после с чист ум е възможно да ти дойде много добра идея как да решиш даден проблем. Но идеите за решение на проблеми идват от натрупан опит и знания, по всевъзможни теми, опита знаем от къде идва, а знания идват от четене на книги с разкази за чуждия опит.
Примерно ако си чела стотици любовни романи, най-вероятно е бързо да ти дойде идея как да решиш проблем с партньора, и доста вероятно е да имаш щастлив любовен живот, разбира се може и да не си чела, а да си имала 300 безразборни връзки, тогава ще се водиш от опита и пак лесно ще решаваш проблемите си в любовта.

4.   Съвети от оптимист за оптимисти... Никаква връзка с реалността.

5.   Авторке липсва ти интелигентност и това си личи още в първия ти съвет:
1. Затворете очи за 10 сек, не мислете за нищо и дишайте и издишайте дълбоко.
Ами авторке за 10 сек. аз ще направя едно дълбоко вдишване и едно дълбоко издишване. Явно си нямаш представа колко дълго трябва да се вдишва и издишва дълбоко. И това го даваш като съвет номер 1.
Същата липса на логика се вижда и в номера 2, 3, 4, 5. А в номер 6 казваш:
Събуждайте се с мисълта: Благодаря, ти живот, че съм жив.
Защо трябва да благодареш на живота, че си жив. Живота не е личност. Ти трябва да благодариш на Господ, че си жива, защото Господ дава живота. Явно ти нямаш никаква представа за Господ. Сигурна съм, че ти си тотална атеистка и много невежа. Личи си. По-добре без твоите съвети.

Ж. 34

6.   Понякога и студеният душ, особено лятото поамага срещу стреса..

Както и сладолед или шоколад

Т. Т.

7.   Лесно е, като не общуваш с хора, които не са подходящи за теб и ги игнорираш.

8.   Не знам, но с тия подобия на хора в България ми е доста трудно да съм щастлив и опитимист.

9.   Какви глупости си написала само и си мислиш, че ще изкараш човек от депресия?
Депресията често се дължи на непреодолим проблем и ако няма бачин той да се реши, не изчезва.

10.   Първо НЕ се благодарна на живота а на БОГА! Че си жив!
Второ не видях нищо оптимистично е написаните точки! А просто някаква обикновена рутина която всеки прави!
Оптимизъм и надежда идват с вярата! Всички тръгва от вярата в Бог и след това гледай чудеса и щастие какво са! Просто се наслаждавай на чудесата и любовта на Бог в живота ти!
Това за мен е оптимизъм!

Жена на 25