Споделена история от Здраве

Лъчетерапия за възрастен човек - да или не?
Здравейте!

Пускам отделна тема, защото трябва до понеделник да се вземе решение!

(Аз писах коментар в старата тема, която е:
"Как да ограничим(спрем) нарастванет на тумор в корема чрез билки? И чрез кои билки? Какви болкоуспокояващи да се пият? "
Но виждам, че няма чакащи коментари и затова обособявам въпроса в отделна тема! )

Накратко, за тези които не им се чете старата тема:

На моя близка (възрастна жена-над 80г. ) и откриха тумор в коремната област. Туморът е срастнал с няколко органа(таз, черва, бъбрек. яйчник) и не може да се отстрани оперативно.

Резултатът от епикризата вече излезе.

Накратко: туморът е злокачествен, но няма разсейки. Препоръката на лекарите правили лапароскопската операция е лъчетерапия.

Но близките се притесняват, че болната е отслабнала много, не иска да яде, хранят я много трудно и почти насила. Също и почти не може да се движи, няма сили, даже да седи седнала... По цял ден лежи и спи. Двама човека я водят до тоалетна...

Аз лично говорих с моя позната лекарка и тя каза, че по-добре да не се прави лъчетерапия, защото в нейното състояние това няма да помогне, а може само да ускори краят и...

Ще ви помоля за вашите мнения: има ли смисъл в този случай да се прави лъчетерапия?

Има ли някой да си е правил лъчетерапия? И как се е чувствал след това?
Или пък, ако някой има познат възрастен човек, на който да е правена лъчетерапия - нека да сподели мнение!

Коментари

1.   Препоръчвам Ви групата във фейсбук "Онкологични заболявания. Всичко за рака". Там е по-вероятно да получите полезна информация.

2.   Направете консултация и с други доктори. Темата е медицинска и мисля, че тука трудно ще получиш добър съвет.

3.   Аз споделям мнението на докторката. Няма смисъл да я мъчите повече.

4.   Аз бях мед. физик в онкото. След лъчетерапия човек се чувства отпаднал. Едва ли би помогнала много в описания случай, но лекар трябва да каже дали е нужна. Шансовете са малки. Трябва да се надяват на чудо може би. Все пак дали се оправи жената!!

5.   Не искам да бъда съдник или нещо такова, но ако аз бях на нейното място, не съм бил очевидно, бих искал да си отида.

Да се подлага на нещо такова ми изглежда просто брутално.

Всички някога умираме.

6.   В никакъв случай. Лекарите са абсолютни мърши и може да утепат жената за пари. От онкото се краде най-много.