Споделена история от Здраве

Хормонален проблем
Здравейте. Аз съм момиче на 21. От години страдам от тревожност. Толкова е зле, че при контакт с хора, на работа например, започвам да треперя цялата, имам сърцебиене, не мога да мисля рационално и да се успокоя. Това състояние може да продължи с часове. Усещам постоянна тежест, не мога да се отпусна, имам натрапчиви мисли. Толкова е зле, че дори в магазина като си взимам рестото ръцете ми треперят. Ходих на психолог, опитвам всякакви техники за успокоение - без резултат. Чудя се възможно ли е да имам хормонален проблем? Имам поликистозни яйчници и акне, което е признак на някакъв хормонален дисбаланс. Въпросът ми е дали е възможно и тази небивала тревожност да се дължи на разбъркани хормони и ако да кои трябва да изследвам? Ще съм много благодарна ако някой има информация по въпроса.

Коментари

1.   Да, възможно е да е проблем с щитовидната жлеза.

2.   При мъжете това се случва ако гледат твърде много порнография и мастурбират. Когато спрат тези неща, момчетата/мъжете стават нови хора които просто не могат да се познаят. Не знам, при вас момичетата/жените дали това би имало подобно положително противодействие. Ако се виждаш като човек със сексуално вманиачаване към порно/мастурбиране спри за месец и виж как ще се чувсташ. Ако нямаш проблеми с това, търси проблема другаде и не ми чети коментара. Това е и бързо оздравяване!

3.   Явно имаш метаболитен проблем, а дали това се изразява и в хормонален (може би и електролитен) си е конкретика... Не мога да си отговоря защо първо си се забила при психолог, а не при ендокринолог за да ти пусне необходимите изследвания?
По описаните симптоми ми звучи на проблеми с щитовидната жлеза, което и доста често срещано при жените. По-вероятното е хипотиреодизъм или Хашимото, а по-малко вероятно е хипертиреоидизъм, но това трябва да го констатира лекар след изследване на няколко хормона.
Съветвам теб и останалите, които четат/пишат подобни теми да опирате до психиатър на последно място, защото в почти всички такива случаи става на въпрос за някакъв метаболитен проблем, а не за психоза.

4.   Аз съм момче на 22 и имам абсолютно същите симптоми! Като се разтревожа започвам да се потям става ми горещо, разтрепервам се, на работа започвам да правя елементарни грешки, все едно мозъка ми блокира, имам много неприятно чувство в стомаха. Създавам си тревожен сценарии в главата какво може да се случи, обикновено не се случва. Ходил съм на психолог абсолютно никакъв ефект, пробвал съм с хапчета също без резултат, само където се чувствам като парцал.
Следя отговорите с интерес!

5.   До 2. Ами ако нямаме сексуален партньор? И аз обмислям да спра мастурбирането да видя какъв ще е ефекта, но много доктори и др се изказват че било вредно за простатата. Аз съм на 19 и мастурбирам почти всеки ден и също се чувствам одпаднал и съм много срамежлив

6.   До 2 ти сериозен ли си бе? Аз гледам порно всеки ден и мастурбирам и нямам никой от тези проблеми. Пък тая приказва спри и ще станеш крал е пълна простотия.