Споделена история от Здраве

Космите ми пречат на интимния живот
От скоро имам връзка със страхотно момче. Брюнетка съм и имам проблем с космите по краката и интимната зона. Непрекъснато израстват всеки ден. Често ми се случва да му отказвам секс, само защото си зная, че не съм перфектно долу и това ще ме притеснява. Използвам самобръсначка, защото кожата ми е чувствителна към кола маска. Лазерните процедури са ми скъпи.
Вие момичета как се справяте с този проблем?

Коментари

1.   Аз ползвам епилатор, много рядко самобръсначка ако нямам време. За интимната зона отскоро си правя прически:Д със самобръсначка, иначе доста боли с другите методи. Може да пробваш по краката и ръцете с епилатор, аз също имам много чувствителна и прозрачна дори кожа - вените ми прозират около гърдите и на ръцете.

2.   Щом момчето е страхотно, няма да го уплашат 2-3 косъма вповече ;)

3.   Е то с бръсначка все едно бръснеш брада и на следващия ден е нормално да имаш stubble. Ползвай епилатор като нормално момиче, искаме курвите ни да имат гладка кожа

4.   1, ако имаше чувствителна кожа нямаше да си махаш космите с епилатор.

Авторке, купи си фотоепилатор, скъп е, но жена ми е мн доволна.
И тя като теб се стържеше всеки ден със самобръсначка, епилатор не ти препоръчвам, щото жена ми ставаше на червени пъпки, болеше я с дни, а и ефекта не трае повече от седмица.

6.   Фотоепилатор, на изплащане също може. Лазерните епилации, на които ходех преди това бяха 60 лв. Понякога салоните пускат и промоции, пакети.

7.   И аз съм с тъмен космен фоликул и космите не са ми само по краката, а цялто тряло и решението беше филипс лумеа, фотоепилатор или лазерен не знам точно, но нямам никакви проблеми и с кола маска е решение, но не за всеки де. И съм отказвала секс заради това, че не съм се оправяла, но на приятелия ми хич не му дреме, заедно сме от 5год, но все пак не му дреме хич сливата ми има ли малко косми или не пак иска да я изяде..

10.   Честно казано, аз също съм с тъмен косъм и доста си личат, но не ми пука дотолкова, че да отказвам секс. Не мисля, че на мъжете толкова им пречи, стига да не са чак гора и да ги гъделичкат, точно се навих и ми се появи финансова възможност за лазерна епилация и забременях, сега трябва поне за година да я отложа. Мисля, че за един мъж е по-важно да му даваш секс, отколкото да си идеално гладка, бръснене през ден-два не е толкова фрапантно. Епилатора и кола маската могат да ти дадат по дълготраен резултат, но трябва да ги чакаш после да пораснат прилично, за да може пак да ги епилираш, което също е недостатък освен раздразнението, а един качествен епилатор е колкото един пакет лазерна епилация за една зона. Един ден със сигурност ще имаш финансова възможност за лазерна епилация и тогава ще се чувстваш късметлийка, защото лазерът работи най-добре върху тъмен косъм и бяла кожа, но дотогава се обезкосмявай както ти е удобно и не се комплексирай, защото всички хора имаме косми, а дори да нямаме, това е временно. Науката още не е измислила 100 процентово доживотно средство срещу тях.

11.   Събери лев и си вземи филипс лумеа или оросто си го купи на изплащане. Аз също съм с черна коса и имам косми и около зърната и корема и ръце и навсякъде изобщо, да не забравя и мустака. Е това е моето решение, забравих за космите почти, нямам притеснения вече и така. Чувствам се уверена. Много добре те разбирам какво е и наистина пробвай този варянт, защото така даваш пари, но не за постоянни процедури и си ги правиш у дома.

12.   Мъж съм и ще ти кажа че доста мъже харесват жената да е "космата" в интимната зона, на мен лично би ми харесало жената да има прическа там долу

13.   Специално за космите около интимната зона - проблем от мъжка гледна точка в повечето случаи - няма! Дори, навярно повечето мъже биха предпочели жената да е окосмена там долу - по възбуждащо е!

Така, че ако за теб самата не е проблем да си окосмена, говори с мъжа си, и ако той е съгласен - оставяй космите да си растат на воля! )))