Споделена история от Здраве

Бягане по стълби
Здравейте :)

Искам да попитам някой практикува ли бягане по стълби като кардио тренировка?
Би ми било много полезно, ако споделите опита си и най-вече резултатите си. :)

Коментари

1.   Изкачването на стълби няма как да е еквивалентно на една кардио тренировка - включваща примерно бързо ходене, спринт. И не дава същите резултати. А съчетанието от бягане и изкачване е най-добро, но ти не говориш за това, до колкото разбирам.

Добър вариант е да замести бягането, но не дава същите резултати определено. На мен изкачване на стълбите ми е било в края на кардиото, защото е най-изморяващо. Питаш за ефект - стягане на краката.

А на теб каква ти е целта? Искаш да сваляш, да се стегнеш ли какво? Защото мога да ти препоръчам нещо конкретно, ако кажеш. :)

Лоша

2.   От авторката: Първо благодаря за отговора. :)

Целта ми е да се стегна, да. Пробвала съм с пилатес, но не съм доволна като цяло от резултата.
Искам да спортувам нещо в домашни условия, тъй като време за фитнес нямам в момента, а бягането не ми се отразява добре.
В интернет прочетох добри отзиви за бягането / изкачването по стълби и го препоръчваха като добра кардио тренировка. :)

3.   Живея на 14-я етаж. Всеки ден поне по веднъж се качвам и слизам пеш (бързо темпо). Чувствам се отлично!

4.   Ахам, сега ми стана по-ясно. Ами като цяло може да си купиш тежести за ръце и крака ( залепват се като наколенки и вътре са пълни с пясък, има най-различни кг - примерно 0,5, 1 ).. Или да си вземеш гирички, ако нямаш и с тях да си правиш упражнения - в интернет има достатъчно клипове. И да съчетаеш упражненията с изкачване на стълби, тогава ефекта ще е по-голям. Само със стълбите няма да има кой знае какви резултати.

Скачането на въже също е добро допълнение към една кардио тренировка, сваля паласки, стяга краката.
Moже да посетиш сайта на Румяна Илиева - много добър фитнес инструктор и диетолог, има много полезни съвети и може да се допиташ до професионалист относно бягането, изкачването на стълби и всичко..
Успех

Лоша

5.   От авторката: Благодаря, Лоша. Мисля, че се сещам за този сайт, но сега ще проверя и ще се допитам. :)