Споделена история от Здраве

Моля за съвет - лекарства и бременост
Здравейте, обръщам се към вас, нуждая се от съвет, или поне от малко успокоение. На 20 г. съм и с моят приятел планираме дете. Миналият месец го правихме доста често и попринцип преди да ми дойде ме болят гърдите, но в момента не усещам болка и имам някакви съмнения, че няма да ми дойде и съм бременна за наше щастие. НО от доста време имам бяло течение и наскоро преди няколко дни отидох на генеколог и той ми предписа следното "КЛОТРИМАЗОЛ глобули 100 мг" и ципрофлоксацин "актавис таблетка" и да се промивам с дамски душ и разтвор "роза".

Всичко добре до тук, но не прочетох листовката преди употреба и при слагането на третата глобула прочетох, да не се слага по време на първите три месеца. След това четох някъде, че по време на първите седмици много е опасно да се пият лекарства. Другото лекарство, което го пия през уста пише само, че не е препоръчително да се пият по време на бременност. Веднага ги спрях...

Въпросът ми е, ако съм бременна мисля, че е още рано да си правя тест, защото още не ми е закъсняло, но много ме е страх, че ако съм бременна може да съм овредила плода или да съм прекъснала бременоста с тези лекарства... някой който разбира от тези неща може ли да ми каже какъв е риска

Коментари

1.   Защо не каза на гинеколога, че имаш съмнение за бременност и не го попита дали ще навреди на плода? Много лекарства вредят на плода. Има тестове за бременност, които отчитат след 1 седмица. Ако е минала, купи си един или отиди на гинеколог.

К. Д.

2.   Тези въпроси се задават на лекаря ти, а не във форум, в който рядко пишат компетентни хора. По въпроса ти- не се притеснявай, нищо не е станало. Имам приятелка, която по време на бременността й се наложи да я оперират от апандисит и освен, че беше под пълна упойка, после изпи една камара хапчета и антибиотици. Дори за миг не си е помисляла, че това може да увреди детето й, пък ти отсега си мислиш глупости. Много рядко една бременност може да протече гладко и като по книга, без да се наложи прием на някакво лекарство. Почти всички бременни пият но-шпа примерно, ама и на него на листовката му пише, че не трябва да се пие от бременни.