Споделена история от Здраве

Постоянна умора
Здравейте. Имам нужда от съвет. През последната близо седмица се чувствам перманентно уморена. Лягам си примерно в 00:30 и ставам към 9:20, но все едно не съм спала. А през цялата вечер да съм се събудила максимум веднъж и това е. Не знам дали е от хормоналния проблем които имам или от нещо друго. До преди 5-6 дни това не го е имало. И поради тази причина съм лека притеснена.

Коментари

1.   Отиди при личния и помоли да ти пусне едни кръвни изследвания. Твърде вероятно е да и имаш недостиг на желязо.

2.   Вземи си магнезий.

3.   Първият ти голям проблем е, че лягаш прекалено късно и ставаш още по-късно. Времето от 22 до полунощ е безценно за спане и регенерация на изразходваните през деня ресурси. Ставане повече от половин час след изгрев пък си е откровено опасно. Оправи си режима на първо време.

4.   От това е най-вероятно. И аз имам хормонален проблем и съм често така. Мъж съм.

5.   Какъв е хормоналният проблем, за нисък Прогестерон ли става въпрос?

6.   Към номер 3 - цял живот съм лягал в 1 и съм ставал в 9-10, намерих си и работа, която позволява подобен режим и абсолютно никога не съм се чувствал изморен, винаги се събуждам добре наспал се и свеж, пия по 2-3 кафета на година максимум. Дори ако ми се наложи да легна в 22 и да стана в 6 се чувствам много по-зле после.

Зависи си от човека.

7.   До номер 3 от авторката. Късното лягане и ставане не е от вчера. И това никога не ми е било проблем. Това се появи от няма и седмица. Ако бе от това щеше да се появи много по рано.

8.   От н. 5 до авторката-ако е нисък Прогестерон -това е причината...

9.   От смяната на сезоните е, след като организма се настрой към настъпващата есен ще си добре.

10.   Провери дали имаш диабет.

11.   Вземи си супрадин енерджи.
Ако през деня бездействаш е напълно нормано да се омързелевиш.
Аз съм така. Не уча, не работя, а стоя вкъщи. Колкото повече почивампи нищо не правя, толкова по-изморена се чувствам.

12.   Изследвай В12!