Споделена история от Здраве

Имам среща, а съм целият в пъпки
Здравейте, другата седмица имам среща за работа+среща с момиче моля предложете някакви продукти за изчистване на кожата и изчистване от пъпки ако знаете някакви продукти с бързо действие (момче 20г) благодаря предварително!

Коментари

1.   Най-евтино и ефикасно е медицински спирт, два пъти дневно минаваш кожата с тампон напоен в спирт. Това ще помогне наличните пъпки да минат по бързо. Има разбира се и скъпи продукти със същия ефект. А за да не се появяват нови пъпки спри да ядеш мляко и млечни продукти, и бягай далеч от всякакви колбаси салами и подобни.

2.   До коментар 1: МОЛЯ ТЕ медински спирт ти сериозно ли? Защо го баламосваш момчето, има си специални продукти на биотрейд дето съм ги ползвал преди много време и са много добри и качествени. До автора от това акне няма отърване, но ще ти дам съвет иди на козметичка те правят много процедури за премахване на черни точки и пъпки и те мажат с наи различни кремове след това стоиш малко време с крема и се измиваш, ходил съм 3, 4 пъти на козметик и найстина ми е заличавал проблема, те са хората които могат да ти кажат след това със какъв ежедневен продукт можеш да ползваш който ще ти помогне за напред с пъпките, но не забравяй намери или разпитаи за добър козметик!!

3.   Можеш да използваш фон дьо тен за да скриеш пъпките си.

4.   За една седмица няма да се отървеш, но пробвай със салицилов спирт 2 пъти на ден, след него някакъв овлажнител на водна основа една седмица суровоядство - предимно зеленчуци и малко плодове, без да са готвени. Пий поне 2 литра вода на ден, никакви други напитки. Без месо, млечни продукти, яйца и всякакви боклуци от магазините. Никаква захар, никакви цигари. Смятам че с такава стриктна програма за една седмица ще имаш подобрение. След това започни пак да включваш различни храни, но не наведнъж, че може да ти стане лошо. Ако решиш да изпробваш този ударен режим, после сподели какъв е бил резултатът.

5.   Също така спри захарта и всички продукти съдържащи захар - пакетирани натурални сокове, мед, шоколад, бисквити, и т. н.
Ефекта не е бърз, но ще е добре за в бъдеще.

6.   (автор) за фон дьо тен не съм съгласен, но благодаря за предложението!

7.   Бял крем на Рачев (прави дори дълбоки подкожни, за стискане готови), плюс дарсонвал (уред).

9.   Няма такоз чудо, дето за една седмица да ти помогне. Като продукти за грижа за кожата - медицинска пяна за почистване, аз ползвам pointgel против пъпки, мажа на пъпката няколко пъти през деня и става за стискане на следващия ден. Вечер си мажа ретинол 1% (ретинолът не е само против поява на бръчки, но и помага в борбата с акнето и зачервяванията), на следващия ден обаче задължително трябва да си слагаш слънчезащитен крем на лицето, защото ретинолът прави кожата фоточувствителна.
Фон дьо тенът също е добро решение за прикриване, докато ти изчезнат пъпките и козметиката подейства. Не малко мъже ползват, но ти никога не би разбрал, ако не се вгледаш внимателно.
Ж24

10.   Искам да допълня към горния си коментар да не вземаш коментарите под темата ти за чиста монета - спиране на основни хранителни продукти само би ти навредило, няма да ти помогне, защото лишаваш тялото си от жизнено необходими минерали, които се съдържат само в животински продукти. И лице със спирт никога не се маже! Личен опит.
Ж24

11.   9/10, що вредни и откровено канцерогенни химикали си му "изписала" на човека, голяма специалистка се извъди. Проблемът с пъпките се решава трайно само с правилна хранителна диета. Мацането с отрови само замазва временно нещата и същевременно ти отваря нови проблеми.

12.   Пхахаххаха, ще почина от смях, “вредните химикали” като ретинол е другото име на витамин А! А point гелът ми против пъпки е 2% H2O2, което е…. кислородна вода.
Ето това имах предвид, авторе, не вземай коментарите за чиста монета, защото много хора имат ефекта на Дънинг-Крюкер и се смятат за специалисти и че знаят всичко. :Д А най-добре посети лекар.
Ж24

13.   Към #10. Ставаше въпрос за една седмица. Нищо жизнено необходимо няма да изчезне от тялото му за 1 седмица.

14.   Онанираш по един път на ден. И за една седмица си готов. Същото е и при момичетата. Изпразване му е майката. Сигурна съм.

15.   Използвам Вигосепт - пудра и изчезват за няколко дни. Но това е временно решение, има друга причина да се появяват и трябва да разбереш каква.