Споделена история от Здраве

Плаша се за себе си
Здравейте! Почти съм сигурна, че страдам от доста тежка депресия. Ще ви изброя признаците ми. От известно време (няколко месеца) не искам да ям или ми се яде изключително много и колкото повече ям, толкова повече ми се яде, не искам да си сменям дрехите (но го правя въпреки всичко), не искам да се къпя (много често просто си мия тялото с вода), не искам да виждам никого, не искам да излизам от вкъщи, най-вече от стаята ми (но се налага, защото ходя на училище), не искам да се виждам с приятелите ми (а нищо не е станало помежду ни), не искам да извършвам каквато и да била физическа работа, не искам да говоря с никого. Единственото, за което още имам ентусиазъм, е ученето, защото ме разсейва от проблемите ми в ГЛАВАТА. Не искам да чета книги(освен ако не са от задължителната литература), не искам да гледам филми. Единственото, което искам, е да стоя 24/7 в стаята ми, да не правя нищо цял ден и да рева няколко часа. Много ми е отчаяно, много пъти не виждам смисъл в живота ми, много пъти обмислям защо живея или по-точно си намирам причини за самоубийство, но засега не мисля да стигам чак до там. Според вас аз в много тежка депресия ли съм, и какво може да ми помогне (без психолог, защото не искам да споделям проблемите си на него)?

Коментари

1.   Честито. Ти си завършен продукт на съвремието.

2.   Е, ти реално не споделяш за проблемите си и с аудиторията на сайта. Тоест да добием някаква по-детайлна представа за състоянието ти. Възможно е да изпитваш всичко това от неизбежните промени, които настъпват през пубертета. За жалост този етап протича различно при всеки. Но може и да се дължи на здравословното ти състояние. Човек може да чувства сходна симптоматика и при наличие на занижени стойности на някои жизнено важни витамини в организма си.
Според мен първото, което трябва да направиш е да споделиш за тревогите и чувствата си с родител, за да потърсите заедно решение. Не е лошо да минеш през ендокринолог, който да ти назначи съответните изследвания. Не е изключено чисто медицински проблемът да е там.

3.   Преди да хукнеш по доктори, увери се че в стаята ти влиза светлина, има чист въздух и пиеш достатъчно вода.

7.   Напротив, точно психолог ти трябва. Не е кой знае какво. Аз ходя редовно. Те даже и съвети не дават. По-скоро ти отговарят нещо и те карат да се замислиш над това. Доста си травмирана, в депресия си. Потърси помощ. Нямате ли училищен психолог, който да е безплатен?

8.   Намери си гадже и нещата ще се пооправят.
Всички сме така, когато сме самотни, но обикновено един човек до нас бързо променя нещата. Поне при мен е така.
Психолога само ще ти вземе парите и ще ти каже същото.

11.   Това е мързел. Не правиш нищо полезно, знаеш го и ти става кофти. Ходи сред природата.

12.   искаш ли да се променят нещата или реши просто да напишеш няколко думи в някакъв сайт? психологът е скъпо удоволствие, но може пък да ти влее малко акъл. намери с кого да говориш за проблемите си. ако нямаш с кой изкажи си проблемите тук няма никой да те напада.

13.   Ако искаш да си помогнеш трябва да се пречупиш и да започнеш да споделяш проблемите си. Ако само трупаш негативни мисли и емоции става по-зле. На психолозите това им е работата, нито ще те осъдят, нито ще те порицаят, както за съжаление правят повечето в този сайт. Депресията по принцип е химичен дисбаланс в мозъка. Ако е в много тежка форма се лекува в комбинация с терапия и лекарства. Споделяй с близките си как се чувстваш, излизай да се разхождаш навън, храни се здравословно, спи достатъчно.

15.   Да, да това е тежка форма на мързел. И аз го имам. Лечение нема.

16.   Нищо ти няма. Вземи свърши някаква физическа работа и ще се преродиш.

17.   Това е голям проблем за много хора в днешно време за жалост. За депресивните състояния говоря. Истината е че колкото повече излизаш (сред природата препоръчително) и д колкото повече хора комуникираш ще ти е по-добре. Колкото повече се затваряш толкова в по тежко състояния ще изпадаш.