Споделена история от Здраве

Прием на аспирин след фитнес
Здравейте, тренирам често в залата и напоследък започнах да приемам упсарин ц, понеже ми помага с мускулните трески и като цяло ме възстановява много бързо и се чувствам много добре, на следващия ден съм зареден с енергия и се чувствам страхотно. Когато не го приемам се чувствам отпаднал и имам мускулна треска на цялото тяло и се нуждая от няколко дена почивка, храня се добре, приемам витамини и минерали, но като че ли храната не ме възстановява толкова добре. Бих искал да попитам, опасно ли е ако го приемам всеки ден или през ден, или колко често е безопасно да се приема, благодаря!

Коментари

1.   Говори с личен лекар. Чувал съм от треньор, че не е добре да се взема аспирин след тренировка. Още по-малко пък всеки ден без конкретно заболяване. Лекарствата не са хапчета за получаване на свръхсили, трябва да се приемат само по предписание.

2.   Това е едно от най-безобидните лекарства, но си е лекарство, приемайки го ежедневно се лишаваш от възможността да ти помогне когато наистина имаш нужда. Приема на упсарин ц, те затсрашава най-много с асма, може да натовари доста тежко черен дроб и бъбреци.
На твое място бих увеличил тренировките и намалил прием на каквито и да е лекарства!

3.   По- добре магнезий.

4.   Рискуваш странични реакции - най-често са свързани със стомаха, но може и да си навредиш на бъбреците. Можеш да го вземаш преди тичане, ако има някакъв риск от инфаркт...

Трябва да се храниш добре преди и след тренировка, няма да имаш проблеми с възстановяването - приемай между 1 и 2 грама белтъчини на килограм с храната.

Няма как да минеш без мускулни трески и прочие след тренировка, освен ако не си на една аптека стероидни лекарства (които са още по-опасни) като културистите.

5.   Опасно е защото аспиринът разрежда кръвта, а може да причини и язва. Сигурно ти е рано за инсулти, но винаги има шанс да пострадаш някъде.

Другият проблем е, че аспиринът пречи на ползотворния здравен ефект на упражненията и развитието на мускулите, защото процесът действа посредством оксидация и възпаление. Тоест, все едно нищо не си направил, ако след тренировката пиеш аспирин или какъвто и да е силен антиоксидант.

Накратко: глупаво е.