Споделена история от Здраве

Сенки под очите..
Здравейте. (:
Още от 11 годишна ( сега съм на 14 ) имам огромни сенки под очите. Казвали са ми, че са от недоспиване, но аз много добре си се доспивам и въобще не се чуствам изморена или нещо от сорта.. Писна ми все да ползвам ония боклуци фон-дьо-тени, пудри, коректори и т.н.
Моля ви, кажете ми има ли начин да се премахнат, защото ако случайно не съм 1,2 дена без да се намацам то аз изглеждам като някакъв призрак.. Моля ви, помогнете ми!

Коментари

1.   Аз имам също такива сенки. Всяка сутрин си ги закривам с коректор. Казвали са ми че при здравословен живот изчезват. Също така трябвало да изчезнат ( най-важното) при редовно правене на яога дишания и упражнения. При мен още не са изчезнали, не че правя упражненията редовно, но се надявам при тев да се случи. Късмет и надявам се да съм ти помогнала! :)

2.   Може да е наследствено! Пробвай да си слагаш суров, настърган картоф всаяка вечер преди лягане, това помага, казвам го от опит! И естествено грим!

3.   Ходи и си прегледай бъбреците! Тъмните сенки под очите се появяват когато има някакъв проблем с бъбреците. Непременно посети НЕФРОЛОГ.

4.   Съгласна съм с номер 3. имах същия проблем, бяха ми дали някакви лекарства и позачезнаха. от известно време пак ми се появиха наистина, но този път знам от какво е - недоспиване. :)

5.   Ако проблема не ти е свързан с бъбреците, очите или друг здравословен проблем, обърни внимание на следните неща.
1) добре е да спиш на висока твърда възглавница
2)Пий повече чиста вода, но два часа преди лягане не се наливай.
3)Ако пушиш спри.
4)Преди лягане може да си слагаш крем против сенки.
5)Всяка вечер трябва да си почистваш очите със специален дегримьор.