Споделена история от Здраве

Аборт по желание
Някой имали предства колко струва аборта в момента?
И дали трябва да взема някакво направление ...объркана съм помогнете ми ...
На 19 години съм уча ...случайно се случи всичко вината не е моя нито на приятеля ми и двамата сме много объркани правихме секс и не е свършвал в мен ,но съм бременна :(

Коментари

1.   Aа цена нямам представа... , но мисля че трябва да идеш до личната си лекарка за направление за гинеколог или направо отиди при гинеколога с час... така ще ти обърнат май повече внимание защото все пак сме в България... не знам колко полезна бях, но... обмисли добре нещата! аборта не е хубав, но ако това дете няма бъдеще е за предпочитане! 19 годишно момиче...!

2.   На частно 150 - 250лева, а в държавните болници трябва с направление и може да ти излезе под 100 лева. А относно това, че не е свършвал в теб, преди еякулацията има предеякулативна течност и може от нея да си забременяла. Само няма да се притесняваш, не губи повече време, колкото по-рано, толкова по-леко ще мине всичко. Даже има и аборти, при които само инжектират окситоцин и предизвиква контракции. Това е най-лекият вариянт. И следващият път... презерватив или противозачатъчни.
***Кървавата роза***

3.   300-400лв.
може и без направление
Шейново примерно (ако си от София и в близост)
Отиваш, насрочваш си дата, на посочената дата отиваш, с каквото там са ти казали (нощница, бельо и т.н.) Ще ти обяснят всичко. Много са мили и въобще не те гледат като изрод.
Изчистват те и още същият следобяд си вкъщи и ревеш, свита на кълбо в кревата си.
Защото си има и доза вина!
Успех!
Приканвам те все пак да си помисли дали не искаш да родиш детето си?

4.   Да, номер 3. 19 годишна студентка ще задържи дедето, с което е забременяла "случайно".

5.   Скъпа, ето как става.
Отиваш при гинеколог, който и да е. Преглежда те и прави снимка на плода. Отиваш в клиниката, в която искаш да направиш аборта, но задължително избери някоя хубава клиника, а не просто държавна болница. Може да платиш по - скъпо, но поне ще ти го направят качествено. Струва около 250лв.
Не боли, няма от какво да се плашиш! Помоли приятеля си за съдействие, все пак... не си го правила сама...
Нека и той се поинтересува.

6.   В Шейново струва 150 лв. С избор на доктор е 250 лв. Направление не ти трябва. Абортът ПО ЖЕЛАНИЕ се плаща навсякъде, независимо дали е частна или държавна клиника. Преди това те преглеждат, правят снимка на плода (която след 24 часа е невалидна), пускат ти изследвания, задължително да си знаеш кръвната група и така. Всичко става с упойка. След 15 мин се събуждаш, полежаваш да ти помине от упойката, нахлузваш гащите и си тръгваш. Това е. Нито си първата, нито последната, която е правила аборт, което не означава, че е хубаво нещо.

7.   Аз исках направление за профилактичен преглед, не ми дадоха - нямало тази година подобно перо в бюджета на касата, само ако си болна.
Не съм чувала да има направление за АБОРТ ПО ЖЕЛАНИЕ, без здравословна причина.
Няма „не сме виновни“ - всеки, който прави секс си носи отговорността и последиците, важното е да се учим сега от грешките си и да се НАУЧИМ за в бъдеще да употребяваме кондоми. Вярвайте ми, не хапят! Има и хапчета...
Всичко е по-добре и морално, и здравословно от един аборт.

Сега станалото - станало. Отиваш направо при гинеколог, за когото си чувала, че е добър, имаш препоръки от приятелки... струвало към 250 лв. Не знам лично, ползвам кондоми + Еспапеле, ако се скъса (за 11 години 2 пъти!!!) и съм 100% здрава и гинекологично, и НИКОГА НЕ СЪМ ПРАВИЛА АБОРТ.
Хайде, успех и умната!

8.   Знаеш ли, че да направиш аборт няма никаква (основателна) причина. Ако нямаш финансовата възможност, бих казал, въобще да не си го правила, но и тя е алтернатива. По този начин нарушаваш 6-тата заповед от книгата на Закона и на Живота. Нима сама се осъждаш? Знай, че един ден ще отговаряш за постъпките, изборите и решенията си. Едва ли съм аз човекът, който да те поучава. Просто не го прави. Има Бог, и Той гледа от небесата.

Още повече, че се е случило по този странен начин показва, че не е случайно, и че това дете трябва да бъде родено.

Казах ти Истината. Пък ти прави каквото знаеш! А един ден непослушанието и невярването ти в Бога ще са свидетелство против теб. Сигурно ще бъдеш чудесна майка, а за приятелят ти, не зная, но щом си го избрала, едва ли е някакъв.. идиот.

Цеко*