Споделена история от Здраве

Как знаем, че не сме луди?
Тези седмици имам чувството, че не съм на себе си и полудявам. Започвам да обмислям много ситуации и събития с неща, казани от мен или от други хора. Не съм способна да контролирам мислите си. Постоянно ми идват не приятни разговори с други хора или ситуации в които съм се почувствала зле. Имам чувството, че си губя ума, че не съм на себе си, че се губя хем съм тук физически хем умствено съм другаде. На 21 години съм.

Коментари

1.   Търси си приятел, запиши се на балет или нещо което харесваш, намери си работа.

2.   Обикновено човек, който се съмнява дали не е луд, е нормален. Лудите изобщо не се сещат, че са луди. Но щом не се чувстваш добре, иди на психолог и поговори с него. Той не е лекар, но може да прецени по-добре състоянието ти и да те насочи.

3.   Българите са луди, но никой от тях не го осъзнава. Само ненормален човек може да ходи с постоянно залепен за телефона нос и едва да не се блъска в дървета и хора, да кара засилен с ел тротинетка в пешеходната тълпа, да ходи остриган и брадясал с анцуг и маратонки, да си форсира мотора без гърнето в 1 през нощта, да уринира в тунелите на блокове, да не може да съзнава, че не живее сам в пустинята като е в жилищна сграда, в смъртоносна пандемия да ходи с изваден от маска нос в претъпкания хипермаркет, да се държи като маймуна. Трябва спешна намеса на органи-полицейски и медицински. За бъдещето да държавата е, което е заложено на карта в зависимост има ли намеса или не, проблемът в България е с пандемични размери.

4.   Лудият човек никога няма да предположи че е луд, следователно не си луд

5.   Не си луда, просто ти се е насъбрало малко повече

6.   Започни да се "изследваш" - напрегната ли си, стресирана ли си от нещо. Стреса играе голяма роля, може в опит да се подготвиш за евентуална неприятна ситуация в бъдещето да си развиваш негативни сценарии в главата. Отделяй си време за релакс, може да практикуваш упражнения за дишане за успокоение, медитация, опитай да се фокусираш върху настоящия момент. С времето малко по малко ще се оправиш.

7.   До 3 след като смяташ, че са луди би ли одобрила да се обявят за такива и да им плащаш инвалидни пенсии?
От тези съм, кандидатствам за две инвалидни добавки, често ходя по анцуг, когато не съм на работа, а по време на "пандемията" слагах маска много рядко само ей така, колкото да не ме глобят. За съжаление нямам другите симтоми за да кандидатствам за повече.

8.   3 до 7. Ако българските държавници също не бяха луди като останалите българи, то щяха да разположат полицаи на всеки ъгъл които да спират и глобяват лудите безобразници. И понеже лудите безобразници са страшно много, като цяло цялото население, то само от глобите би се събрал бюджет който да оправи страната. Държавниците имат интерес от това, като заедно с него лудите бъдат поставени на мястото им и има ред и спокойствие, но не го правят защото също са луди. Ще ви дам аз едни инвалидни пенсии. При Живково време бяхте много адекватни като играеше милиционарската палка по простата тиква. От това по-добро лекарство за вас брадати остригани мургаляви с анцуг и маратонки, наркомани маумоноподобни със залепени зурли за телефоните, лигави олигофрени няма.