Споделена история от Здраве

Често прилошаване
На 20 години съм и съм момиче. От 4 години насам се чувствам много зле. Почти винаги ми се вие свят и ми прилошава доста често, чувствам се отпаднала и без сили, лицето ми е жълто, често се уморявам и получавам сърцебиене. Направиха ми куп иследвания: щитовидни жлези, кръвни картини какви ли още не трудно запомнящи се имена. Изписаха ми едни капки за кръвното и валидол за успокоение. От всичко до тук никой не разбира от къде идва проблема с кръвното ту е много ниско, ту е много високо, а от цялата работа се чувствам много зле. Започва да ми пречи и на ученето. А на всичкото отгоре и главата ме боли и не спира вече от 3 - 4 дни. Какво да правя? Вече ми писна от това прилошаване и всякаш някога виждам нещо, като черни точки пред себе си. Немога вече.

Коментари

1.   Вземи си направлениеот личната лекарка за пълни изследвания и иди в София в болница "Токуда".
Валидолът винаги сваля кръвното, но коя граница - не знам.

2.   Имаш проблем със щитовидната жлеза и аз бях във същото положение. Трудно се открива, затова не ти поставят диагноза. Трябва да попаднеш на точен лекар - препоръчвам ти д-р Симова, намира се в Перник.

3.   Според мен това е паническо разстройство. Отиди на психиатър или на психотерапевт, докато проблема не се е задълбочил : )!
УСПЕХ

4.   Здрасти, и аз бях като теб, точно на тази възраст. С възрастта се пооправих - виш си теглото, да не си с под нормата?

Имаш ниско кръвно налягане и сигурно си много нервна и притеснителна. Аз ти препоръчвам да пиеш много течности - по 2 литра са минимум + да си носиш сладко в теб - може да имаш много ниска кръвна захар.

Дългосрочно решение е само спорта. Аз правя фитес, винаги, когато имам време. Влизаш в кондиция, метаболизмът се покачва и го няма прилошаването.
Иначе, много хора на тази възраст имат този проблем. Наскоро летях 9 ч. със самолет, като слезнахме, едно младо момче припадна направо.

Знам, какво е чувството -нямаш никакъв контрол. Стана ми пак и на мен в самолета, но понеже съм профи, останах седнала, изчаках да ми светне малко и отидох до напитките, където изпих 3 чаши с ябълков сок и 3 с портокалов - веднага се оправих.

Споко, не е болест, ще се оправиш, но трябва да внимаваш. Аз винаги имам вода в себе си и пия по 2-3 литра на ден. Не припадам повече и рядко ми е лошо.
А.

6.   защо лицето ми е винаги жълто на 17 години сам

7.   6, прегледай се за анемия, болести на черния дроб. Иначе - съвсем възможно е да си наследила някакъв ген от пра-пра родители от Азия. Сестра ми също е с жълта кожа, няма никаква болест. Просто у нас всеки си е оставил гените. Прабългарите са азиятци. Имало е множество набези от разни племена. Никой не си знае у нас произхода.