Споделена история от Здраве

Циркумцизия
Здравейте!

На 35 години съм и преди седмица бях подложен на циркумцизия поради фимоза. Интервенцията мина бързо без да усетя някаква болка или неудобство. На следващият ден след контролния преглед опериращият лекар ми изписа хапчета ципрофлоксацин, гентамицинов мехлем, и калиев перманганат. Каза ми да ги пия през 12 часа а сутрин и вечер да правя баня в лек разствор от к. перманганат след което да използвам мехлема. Отпрати ме със заръка ако има усложнения да му се обадя след което се разделихме.

Въпросите ми към вас са: след като няма инфекция има ли опасност, прилагайки мехлема, някои бактерии да станат резистентни към антибиотика и да причинят инфекция? Възможно ли е да се замени с някой друг медикамент като риванол? Конците вече започнаха да падат или по скоро да се разлагат, но отокът около шева е все още голям. Има ли лекарство, което бих могъл да използвам за да спадне по-бързо? Относно болкоуспокояващите, въпреки че настоявах не ми беше изписано нищо. Ето защо в последно време прекарвам нощите си четейки книга защото при ерекция шевовете опъват доста здраво което причинява остра болка. Ако можете да ми препоръчате някакви болкоуспокояващи (без аналгин защото не действа), било за през деня, било за през ноща ще ви бъда безскрайно благодарен.

Коментари

1.   Моят съвет е да следвате указанията на доктора, а на някой не познат от интернет. Резистенстност не се развива толкова лесно. Трябва доста пъти да е изпозван даден антибиотик за да се стигне до това!

Успех!

2.   Благодаря за съвета.

4.   Относно болкоуспокойтелните Аулин на хапчета дейста доста добре, без рецепта е и има по-силно действие от аналгина. Аз лично го ползвам защото, Аналгинът не ми действа.