Споделена история от Здраве

Въздържание при мъжа
Здравейте,

Въпросът ми е свързан със заглавието.
Би ли могло цялостно въздържание от секс и онаниране да е вредно за мъжа в дългосрочен план и това на по-късен етап той да може да има поколение. За период на въздържание говорим за месеци, а не за дни.

Благодаря на всички отговорили!

Коментари

1.   Не, нищо няма да ти стане. Аз от 2 години съм на така нареченото Нофап или Нелъскане. Кратко да опиша само чуствам се много добре, фокусиран, волеви със съмочуствие и хората около мен сигурно го усещат.

2.   Не, не е възможно. Въздържател съм от 13 години, да чукна на дърво съм жив и здрав. Ако си втълпяваш е съвсем друго.

3.   Не!

4.   Не мисля, че това е възможно...
Все пак семето се произвежда и натрупва с някаква скорост, след което става наложително да се изпразни.
Дори да планираш пълно въздържание, природата си има механизъм - започваш да сънуваш разни розови и мокри сънища и накрая изцапваш гащите и/или чаршафите.

5.   Научно доказано е, че да свършваш веднъж на три дена, намалява няколко пъти риска от рак на простата.

7.   Никакъв не е проблема.
Според теб едно време когато мъжете са правили първият секс с жена си, при липсата на леки жени, какво са правили освен да се въздържат? До колкото знаем са нямали проблем с плодовитостта в последствие. Даже мисля че една от причините в днешни дни да има толкова много мъже с проблеми в възпроизводството на качествени сперматозоиди е многото ходене по азлични жени.

8.   Най-добре е да не мастурбираш, а да правиш секс с жена! Иначе ако си между 18-40 няма как да нямаш мокри сънища!

9.   7, ако е така, както ти казваш, защо тогава са имали по 10 деца? Тогава бременността на жената е била естествения контрацептив! :)
Значи след брака е имало поне 10 години яко лупане... Те и по толкова са живели - на 40-50 са гушвали босилека...

10.   За физически проблеми - едва ли, но психически със сигурност ще имаш. Даже вече ги имаш, щом задаваш такива въпроси.

11.   7, по това "едно време" на колко са се женели знаеш ли? 17-18-20г, а жената и по-малко.

12.   11 а ти знаеш ли като се ожени на 17г, след това в повечето случаи нямат собствена стая и спят в една стая с цялото домочадие около 20 човека? А знаеш ли как мъжете ги е нямало по цяло лято са работили далеч от селото си? А знаеш ли, защо най-празнуваните български празници са гергьов ден - изпращането на мъжа да работи далеч затова правим и чевермета и димитров ден- прибирането на мъжа в дома му с това, което е изкарал през лятото. Нима мислиш летата като не се прибират при жените си са ходили по чуждо?

13.   От автора до номер 10

Кое според теб е психически проблем, че с месеци избягвам да гредам порнографски истории, нямащи нищо общо с реалността ли?

14.   Преди си направих експеримент. Издържах около 40 дни, в които не се освобождавах. Някъде към края на този период се запознах с едно момиче, кото ми говореше как усещала мъжката ми енергия и направо съм я взривявал. Така съм я бил омаял. Започнах да си я трескам редовно и въздържанието замина. Искаше да се нанася вкъщи на втория ден. Още няколко пъти я таковах и я изпратих поживо поздраво да си живее живота.