Споделена история от Здраве

Какво ми става
Здравейте!

Преди обед съм на училище и следобед съм на работа. От известно време почнах да пия успокоителни, защото имаме нови колеги възложиха ми повече отговорности да ги обучавам, а с тях не се разбирам, постоянно ми казват, че съм по-малка и не съм им давала акъл как да си вършат работата, все пак са по-големи, а аз съм много по-малка от тях и накрая за несвършената работа мен ме обвиняват и чесно казано ми идва повече напрежението. Със старите колеги много добре се разбираме, с едната колежка само като се погледнем и знаем какво мислим.
Допълнителни почнах и шофьорските курсове и буквално нямам никакво свободно време. Разделих се с приятелят ми, защото усещах, че не съм си на мястото, а и нямах време за него. Само вечер след работа излизахме и то за няколко часа. Оставяла съм у тях, но наистина накрая започнах много да се ядосвам с него. Той опитваше да си налага мнението, уж да ми помогне, за да ми е по-лесно, но така ме напрягаше още повече и така загубих чувствата към него. И реших, че по-добре е да се разделя с него, беше тежко и за двамата, но е по-добре според мен.
Отначало започнах много да забравям или да съм разсеяна, не мога да се концентрирам. Но от последно време нещо ми става, постоянно ми се гади, вие ми се свят, боли ме главата или корема, или и двете (не съм бременна) или постоянно се притеснявам за нещо. Отвътре усещам някакво напрежение и то огромно. Врата като почне да ме боли, все едно съм дигнала кръвно и след това идва някакво чувство, че не мога да дишам, не ми достига въздух. На 18 години съм, спя по няколко часа на ден някъде от 4 до 6 часа. Чувствам се постоянно отпаднала, няма значение дали е сутрин или вечер нямам никакво желание за нищо, просто искам да минава по-бързо времето и да се прибера. Няколко пъти не съм ходила на училище уж да се наспя, но уви като се събудя се чувствам все едно, че някой ме е бил с бухалката цяла вечер. Не знам какво ми става, взимала съм си отпуск уж да си почина, но пак усещам огромно напрежение. Допълнително вкъщи нещата не са цветя и рози, но това е отделна тема.
Ще съм Ви много благодарна, ако ми кажете от какво се получава всичкото това и ми дадете някакъв съвет как да махна това напрежение или поне по-малко да го усещам.

Коментари

1.   С две думи, казваш че си се натоварила с много задачи и се чувстваш изморена. Какво очакваш от нас? Да ти кажем как да продължиш с тия задачи и да се наспиваш? Ами някои хора просто физически не издържат на такова натоварване. Не е до воля. Организма не издържа.
Съвета ми е - разтовари се. Нямаш друг вариант. И си създай положителни емоции на мястото на натоварването. Това да се разделиш с гаджето е лошо според мен, но ти си знаеш.
Ако продължиш така, евентуално може да изпаднеш в нервна криза (проявява се по много начини) и това е в най-добрия вариант. В лошия може да отключиш друго заболяване. Пази си нервите, щото веднъж като ги счупиш, няма оправия. Те са по-важни от парите които ще вземеш на работа.

2.   Момиче, ама ти вярно ли не се досещаш сама, че е от стрес и преумора.

3.   Недей да пиеш успокоителни, защото се привиква към тях!

Хапвай повече плодове и зеленчуци - естествените витамини, също и мед!

Живееш много стресово - и това е причината да се чувстваш зле!

А от духовна гледна точка ще ти кажа следното: когато човек се чувства неудовлетворен духовно и чувства, че нещо му липсва - това обичайно означава, че за душата му има проблем!

А душата е духовна и се нуждае от своята духовна храна - връзката с Бога!

Затова, моят съвет е: да се обърнеш към Бога и да се въцърковиш в Православната църква!

4.   От нерви и преумора е най-вероятно, успокой темпото. Дай си почивка. Най-добре ако има как спри работата и само учи.
Ако пак се чувстваш зле си направи кръвни изследвания, на щитовидната жлеза и посети лекар.

5.   Какви точно успокоителни пиеш? Някои водят до абстиненция!

6.   Ами смени работата. Не ти ли идва на ума?

7.   Разбирам те, моето ежедневие е същото. Работа, училище, изпити... Сутрин като изляза и се прибирам вечер. Отделно в личен план стрес. Постоянно се чувствах преуморена, но все си казвам, че преувеличавам и ми няма нищо. И така до една вечер, в която на път към нас ми прилоша. Взех да се чувствам още по-изтощена. Оказа се, че развивам анемия... Мога да те посъветвам да намалиш темпото. Дай си няколко дни почивка и ако неразположението ти продължава се прегледай. От преумора и стрес може много да си навредиш. Не чакай последния момент. Здравето ти е на първо място. Всичко друго може да чака. Успех!

8.   Намери си нова работа.

9.   Нямаш ли си приятел или мъж - да се помпате и да сваляте напрежението?
Аз след такова нещо поне спя като къпана..