Споделена история от Здраве

Понякога болка в дясно долу от 1 година
Имам болка вдясно долу понякога от 1 година и не мога да преценя яйчник ли е или е към апендикса.
И отделно трябва да отслабна, но се изморявам от работа на 6 дни, и ям произволни храни. НЕ СА ТОЛКОВА ВРЕДНИ И МНОГО, НО ХОРМОНИТЕ МОЖЕ ДА МИ СЕ объркват. На изследвания всичко в норма, освен асат, който е на точна граница.
Чакам съветите ви.

Коментари

1.   Трябва да отидеш на лекар и да си направиш всички нужни изследвания:

Може да е:
-гинекологично
-апандесит
-някакъв проблем с дебелото черво или с тънките черва

Но така не може да се каже.

Но не отлагай, защото колкото по-рано се диагностицира такова нещо - толкова по-добре!

2.   Едва ли е апендикс. Ако беше той, щяха да претърпят развитие нещата, а ти описваш болката и цялостното ти състояние по един и същи начин в продължение на година.
Ако беше нещо с червата, щеше да има и други симптоми според мен, не само болка.
Аз бих заложила на нещо гинекологично. Не знам какви изследвания си правила, но ако вече си била на гинеколог, потърси второ мнение.

3.   И аз съм за второ мнение, но трябва а бъде при много добър специалист!

На моя близка на два прегледа (при уж най-добрие специлаисти в града) не й откриваха никакъв гинекологичен проблем, но когато отиде при един от най-добрите специалисти в България - проф. Славчо Томов, в болница Света Марина в Плевен, човекът веднага откри проблема!