Споделена история от Здраве

Изгърбване
Здравейте, читатели. В този сайт влизам всеки ден, чета истории, понякога помагам и се надявам сега вие да ми помогнете.

И така аз съм на 13 години и проблема ми е, че в последните няколко години започнах да се изгърбвам. Виждам, че има много хора с такъв проблем особено мои връстници, но те не полагат някакви усилия да се оправят.
Четох на много места за изгърбването, но няма нищо, което да ми реши проблема.

Не знам какво да правя на физио терапевт ли да отида и колко ще ми струва и дали изобщо ще помогне, не знам. Благодаря предварително!

Коментари

1.   Имах подобен проблем като твоя. Не бях изгърбена, но имах гръбначно изкривяване. И твоя и моя случай не са шега работа, защото последствията могат да бъдат трагични-дори и да е малко изгърбване, с времето се усложнява, затова трябва да се вземат мерки на време.

Отначало майка ми много се паникиоса и веднага търгнахме по лекари и т.н. Препотъчаха ми да започна с лечебна гимнастика. Ходих месец-два и спрях. Горе-долу ми се оправи гръбнака, но след няколко месеца се усложниха работите-бях толкова изкривена, колкото в началото-беше много зле. Отидох на един друг доктор.
Препоръча ми фитнес, ако не искам гиманстиката.

И така вече година редовно си ходя. Трениорът отначало ми показа по-специфични упражнения, но после ми включи и други. И много съм зарибена-хем поддържам форма, хем си оправям стойката и вече, слава Богу, го нямам този проблем. Така че според мен отиди на лекар първо да видиш какво ще ти препоръча лекаря.

2.   Йога - има много упражнения за изправена стойка дори в интернет

3.   Възможно е да правиш сколиоза, но може да е и нещо друго. Отиди на ортопед, че ти каже какво е, а лечението се нарича лечебна физкултура, ако ти е интересно може да се занимаваш и със спорт след консултация с лекар отново. Струва ми се, че една от най-ефикасните системи макар лично аз просто да не съм и фен е тай чи чуан, но пак зависи от лекаря и от личните ти предпочитания. Иначе сега му е момента изпуснеш ли следващите два месеца забрави по-нататък да се оправиш.

4.   Автор : добре благодаря много на ортопед колко пари ще ми вземат и ако си от София знаеш ли къде има.

5.   Авторе, отиди на личния си лекар, той да ти даде направление. Нищо няма да ти струва тогава прегледа при ортопед.

Питай учителя си по физическо, дали си изгърбен, ако е завършил Спортната академия. Иначе, в добрите фитнес-студиа има компетентни инструктури, които могат да ти направят програма, за да се изправиш. Но първо се виж с лекар. При всички положения започни да правиш фитнес, за да заздравиш мускулите си - гръдни, коремни и гръбни - тогава няма как да не се изправиш!
Личният ти лекар ще те прати на отропед, той ще ти каже при кого.

6.   Това, което мога да добавя от мен е: спи на твърдо и плоско. Не става дума да спиш на плочките на пода, но ако леглото ти е на пружини или с много дебел и мек матрак, не спи на него повече. Ако имаш разтегателен диван, който като се разпъне е с твърда дъска отдолу, спи на него. Ако не, в краен случай на нормалното си легло тури една дъска или под матрака (ако е по-тънък), или върху матрака и сложи отгоре нещо, колкото да не ти е супер твърдо (примерно одеяло на няколко ката или нещо такова).

В началото ще те боли много, ще се будиш посред нощ и ще се чувстваш супер изкривен/а, ще се чекнеш непрекъснато и ще сменяш пози. Но след 2-3 дни ще мине и няма да ти е никакъв проблем, и тогава ще видиш как неусетно и през деня ще стоиш от само себе си по-изправено.

7.   Автор: благодаря само да питам къде мога да отида за да ми кажат какво да правя?

8.   Запиши се на стрелба с лък. аз бях супер прегърбена. ходих на какви ли не терапевти и упражнения, но така и не помогна.стрелбта те изпва като корда ;)

9.   отиди при личната ти лекарка тя ще каже какъв е проблема ти а относно това че си изгърбена от няколко години може да е прекалено късно и да имаш доста сериозни проблеми Успех

10.   АВТОР : Благодаря много :)) чувала съм че трябвало да отида на физио терапевт колко ще ми излезне и дали трябва да отида?