Споделена история от Здраве

Търся мнение от медицински работник, сестра, лекар или човек преживял подобна ситуация
Наложи ми се да ида до Бърза помощ заради главоболие, там ме пратиха да ми вземат кръв. Действието се развива в Германия, там една изключително странна сестра с пирсинг на носа и татуйровки по цялото тяло ми взе кръв. Източи за 3 отделни колбички. После не пожела да извади иглата от вената ми и се опита да ми инжектира нещо. Извади някаква бяла тубичка с нещо и се опита да я свърже с иглата във вената ми. Аз я спрях и я попитах, какво е това.. А тя ми каза, че ще ме промие малко с вода. Аз се дръпнах и й казах, че съм дошла само да дам кръв, не да ми бие нещо за което нищо не знам. Тя се ядоса и хвърли колбите ми с кръв в кофата за боклук... каза ми, че след като не давам това, значи е по-добре да си ходя в къщи. Аз излезнах и викнах моя приятел германец да я попита, какво искаше да ми сложи. Казах й също така, да ми върне кръвта. След, като се върнах с него в помещението където беше тя, тя държеше в ръцете си колбички с кръв. Не бях сигурна дали са моити и пак я попитах, тя ме попита, дали ще си ги нося вкъщи... приятелят ми я пита, какво е искала да сложи... после ми каза, че не я е разбрал, защото говорела бързо и използвала някакъв медицински термин. Ужасих се... Ще моля за мнение, ако има разтвор, който чисти иглата, за да няма съсиреци с кръв в нея. Защо ще го прави, когато е във вената ми? Изследванията ми излезнаха и бяха нормални. /ако са били моите/

Коментари

1.   Определено страдаш от хипохондрия.

4.   След вземане на кръв се маха иглата. Съмнявам се да ти слага нещо.

5.   Много добре си направила, че си я спряла. На запад взимат пари за всичко. По време на Ковида лекарите взимаха страшни пари. За смърт в болница от Ковид болниците получаваха нещо от сорта на 39 000 долара за САЩ. За хоспитализиран поне по 12 000 мисля беше. Направи си сметка дали болниците и докторите не желаеха смъртта на повече хора???

6.   Това са малки тубички/флакончета с физиологичен разтвор, може да е с хепарин. С него се промива иглата, или абоката, за да не се образуват съсиреци. Нищо страшно няма.

7.   Тя няма право да прави каквото и да е без твоето съгласие. И тази реакция е странна за мед. лице.

Днес и на мен ми взимаха кръв за да ми изследват захарта и липидите. След като свърши ми притисна мястото с памуче, за увери, че е спряло кървенето, отгоре сложи лепенка и това беше... Понеже ми правят изследвания на кръвта на 6 месеца, никога не е било по-различно.

Каква е тази бяла тубичка, с чието съдържание да ти чисти нещо си в кръвта? И защо се е разфукала и ти е хвърлила шишета та в кофата.
Направи оплакване и говорете с шефа на практиката.

Ти защо не направи оплакване, за да ти

8.   Отиди на психиатър

9.   Жена съм, по принцип не съм конфликтна. Но на тази мед. сестра съм и избила зъбите на мига...

10.   Тука докторчетата как наскачаха и си показаха рогата. Била си луда, за психиатър и пр.. Пазят си хляба. А иначе да убиват хора срещу пари могат. Да правят ненужни операции, за да източват Здравната каса - пак могат. Започнаха и да инжектират някакви експериментални препарати на хората директно в кръвта им, говорейки как това било за твое здраве и как са щели да те спасят. От какво бе? Да ни спасите от по-дълъг живот, ли?

Вече ви ходим в кабинетите и излизаме с една камара лекарства, които вместо да ни подобрят състоянието, ни го влошават. Отишли сме сравнително здрави, излизаме от вас сравнително болни. Така стоят нещата.

Станахте толкова некомпетентни, нагли и алчни, че няма докъде. Вие съвсем забравихте Хипократовата клетва, ако въобще някога сте е знаели. Убийци!

11.   №1, каква хипохондрия сънуваш, знаеш ли какво значи? Никога(над 70 год. съм), когато са ми вземали кръв, не са правили никакви "промивки", как да не се съмнява авторката, това не е хипохондрия, а будна съвест. По добре да разберат дали тази мед. сестра е действала по правилата и да си потърсят правата.

12.   №6 ти четеш ли? "После не пожела да извади иглата от вената ми и се опита да ми инжектира нещо. " Ако е било абокат, той няма да е сложен от тази сестра, а тя не пожелала да извади игла която тя е поставила, тук има разминаване. Защо е искала да промива игла, която е за еднократна употреба, или германците си ползват иглите многократно!?

13.   Най-вероятно е сложила абокат и чрез него е взела кръв, след това е промила с физиологичен разтвор (така се прави). Абоката не остава с иглата в ръката, а остава само тънка пластмасова тръбичка. Най-вероятно е трябвало да ти се вливат неща и за това с абокат. Толкоз. Стига сте писали глупости.