Споделена история от Здраве

Набавяне на витамин С и протеини
Здравейте,
прочетох това:

Разранени кожички

Ако често кожичките около ноктите ви се разраняват, това е признак за липса на витамин С, а също и за това, че организмът ви се нуждае от повече протеини. За да премахнете стърчащите кожички, в никакъв случай не ги откъсвайте, изрежете ги много внимателно с ножичка. За да предотвратите бъдещото им нараняване, винаги режете ноктите си в права линия.

Бели линии

Ако по ноктите ви се получават бели линии, значи се нуждаете от повече протеини.

И разбрах какво ми липсва...

Кажете как да си набавя витамин С и протеини, да пия ли нещо, или да ям нещо богато на тези две?

Коментари

1.   Да, в началото на зимата това е често явление. В аптеките се продават комплески от витамини - за коса, за нокти и други. Има комплекси за усилване на имунната система. Виж по етикетите кой е добър за теб или питай.

2.   Колкото и невероятно да звучи, най-много витамин С има в кивито. Но ако започнеш да приемаш твърде много, тялото ти ще го изхвърля без да го е възприело. Просто яж повече цитрусови плодове и киви. Колкто до протеините, ако не се лъжа във всеки вид месо има протеини,но аз предпочитам тези набавени от рибата и морските дарове, защото там има и наситени омега 3 мазнини, които са изключително полезни за тялото.
Лола

3.   Препоръчвам ти витамини на име Бирена мая само че си вземи от Германската бирена мая тя е най качествена а не от българската.

4.   Изкуствените витамини не е добре да се пият, защото все пак са химия. Най-добре яж лимони за витамин С и месо, риба, мляко, яйца, боб, леща, ядки, соя, кинуа и всякакви зеленчуци.
***Кървавата роза***

5.   По един фреш за закуска и пий "Калмацин Форте":)
Next

6.   Хапвай туршийка - съдържа много витамин-C. На времето са вземали големи количества на борда на корабите, които са тръгвали на дълъг път (месеци) срещу скорбут (авитаминоза-C).
Протеини има колкото искаш в млякото, сиренето и особено кашкавала (ама трябва да са истински). Ако си месоядна - и в месцето.
От това, което описваш, е възможно и витамините от група B да ти липсват в някаква степен. Едно време имаше едни малки хапченца "Неуробекс" - комплекс от витамини B (1, 6, 12, ... ) - евтини и много ефикасни. Все още може да го има по аптеките и дано не са го развалили.

7.   Тъкмо щях да се правя на разбирач и да си напиша компетентния коментар, когато видях, че Лола вече е написала моето мнение по въпроса. Браво, Лола!

8.   Лола, най-много витамин С има в Camu-Camu плодчето, в Ацеролата... и после в ШИПКАТА!
И понеже първите две са трудни за набавяне, то шипката всеки знае. От цитрусовите плодове, действително Кивито има най-много витамин С.

Иначе, авторке - не вярвам, че кожичките са заради малко витамин ц, по-скоро погледни витамин Е, както и си вземи крем за ръце. Белите „корабчета“ на ноктите никой не знае от какво са.
Хубавото на витамин С е, че се изхвърля и не се натрупва в организма, ако е в повечко. Няма проблем значи да взимаш и на таблетки витамин С, ако си толкова убедена, че това ти е проблемът.

Въздържай се от „натурални сокове“ и фрешове - първите са просто от концентрати (портокали на прах например), вторите също не бива да се консумират често - много фруктоза без баластни вещества.
Яж плодове и зеленчуци.
Внимавай с туршията, има много сол в нея.

За протеините - не ги търси в сирене и кашкавал. Сиренето е полезно, защото поне калции и т. н. ще си набавиш, кашкавалът е само мазнини. Избягвай го.
Протеини здравословно можеш да си набавиш от - киселото мляко, варена шунка, яйца (полезни са много!!! ), пилешко месо - може и с кожата, защото в нея има много цинк, важен за имунитета, немазно месо. Не яж тофу и други заместители от соев пройзход, защото соята е генно модефицирана, а и се използват химикали за извличането на протеина.
Много полезни са протеините от боба.

Храни се просто разнообразно, не се лишавай от нищо, освен от изкуствените храни с натъпкани витамини и Е-та, сладки глупости, мазни сирена и салами.

9.   8, мерси за уточнението. аз имах предвид плодовете, които стават за ядене. Шипката се приема само под формата на мармалад или на чай. С топлинната обработка обаче изчезва огромно количество витамин С. Това са и причините, поради които казах, че кивито има най-много витамин С.
Лола