Споделена история от Здраве

Тежка депресия...
Здравеите, казвам се Петър, на 21 години съм! Пиша ви защото съм изпаднал в много дълбока дупка. Колкото и налудничево да звучи всичко започна след едно ходене в дискотека или по скоро след ходене до тоалетната в една дискотека... в коридора, на която има навсякъде огледала, там когато се огледах в едно огледало видях освен анфаса си и тила си, които се отрязяваше от огледало зад мен преполагам... Това отражение беше някак странно главата ми беше със странна форма, продълговата, челиостта ми също, изобщо мн. страннен образ видях... и страшно се депресирах от това, веднага си тръгнах от дискотеката и се прибрах в нас, огледах и анфаса и тила си в огледалата в нас образа ми беше нормален и различен от този от дискотеката.

Oт тогава постоянно гледам тила си, снимам задната част на главата си след, което си казвам всичко е нормално нищо ми няма, но след като изляза навън образа от огледалото в дискотеката изкача в съзнанието ми, когато някои ме погледне отзад се притеснявам... когато някои ме погледне мисля, че е заради дефект някакъв... не знам какво ми става преди това всичко беше нормално... мисля че полудявам.

Всеки с, които споделя казва ''ти си бил пиян'', ''там огледалата са криви'', ''нищо ти няма, стига глупости'', но аз не мога да се оправя... не бях пил нищо, а огледалото срещу мен беше нормално, което ме кара да мисля че и това зад мен е било

Коментари

1.   То така става като взимаш наркотици. Някой друг път като си надрусан в огледалото може да видиш, че и пишка ти виси от челото. Аман от тъпи наркомани.

2.   няма как да си сигурен че огледалото в дискотеката било нормално... самото огледало в нас ме изкривява защото има дефект посредата.. това не може да ме накара да се чувствам по грозна или по дефектна.. всичко е до самочувствие... какъвто и да си.. ти си човек.. имаш си своите качества.. недей да се подаваш на такива самонавиванки.. ти си си ти и това си е.. грозен.. кьопав какъвто и да си.. ти си си ти и това не те прави по малко от другите... повярвай в себе си...

3.   Абе ако никой досега не ти се е подигравал за това, значи е незабележимо или изобщо не съществува

4.   Не съм наркоман!!! От 10 години играх футбол, сигурно и от толкова няма ден в които да не съм спортувал, не пуша цигари... никога не съм, наскоро опитах алкохол за първи път...! Просто след тая случка... всичко се развали... никога не съм бил така....

5.   И моя образ в огледалото е странен. Просто не се вглеждай много. Някои огледала са криви. Аз бях изпаднала в ужас, когато в едно огледало изглеждах дебела, а по принцип не съм. Изобщо в днешно време и в огледалото да нямаш вяра.

6.   И аз също имам такъв проблем! НА всяко едно огледало изглеждам различна, на едни се харесвам, на други не, и се чудя кое е истината и дори започнах да се оглеждам на стъкла прозрачни, и там същото, пак различно в лицето става въпрос, а после и на гардероба, хора, много е лошо, става ми зле от това... Дори и на снимки е така, и с фотоапаратите, направо вече не зная коя съм... Единия образ е много хубав, а другия не, едното показва хубаво, другото не, и направо не зная...
Даже ме е срам да не подвеждам хората, като аз не зная кой е истинския образ, честно. Чудя се вече в кое огледало да гледам... Много ми е тъжно...

7.   Не знам, луда работа! Ако бях прочел коментарите ви преди да ми се случи това сигурно щяха да ми се сторят глупави.... Самоче аз наистина имам пролблем със психиката! Аз в което и огледало да се погледна се харевам! Само в описаното по горе видях този доста странне образ и сега не ми излиза от главата!