Споделена история от Здраве

Шизофрения - степен на инвалидност
Здравейте. Въпроса ми е при шизофрения каква степен на инвалидност дават (минимум)?. И може ли да се работи с диагноза шизофрения с Телк?

Коментари

1.   По-добре е да не се сдобиваш с подобна диагноза.

2.   Бившият ми приятел е освидетелстван с 80% увреждания и взима ТЕЛК. Знам, че се е хващал на работа и по принцип познавам и други шизофреници, които работят. Не съм сигурна как стои въпроса с изкарването на медицинско, но явно има вратички.

3.   2 до 1

Ами по-добре е, но за съжаление някои нямат избор и се сдобиват с нея, и някои от тях искат да живеят добре и да работят! И предвид болното общество, в което живеем, за жалост ще стават все повече душевно болните хора. Аз съм 96 набор и толкова повредени, и то млади хора по улиците по мое детство нямаше. Ще кажете, от наркотиците е. Ако живеехме в нормален и добър свят, нямаше хората да посягат към наркотици.
Смятам коментара ти за глупав.

4.   Абе, на некой друг пускат ли му музика по радиото или е само на мен? Един мой бивш шев се опита да ме изкара луд, но когато го разкрих ме напсува на френски, което в превод на български значело "-не съм доволен от теб Иване". Това по поръчка на една, дето има сестра. Тя па иска да ме утепе щото кат беше малка и давахме да пие водка с вкус на ябълка. Не и хареса. Красавицата се оказа дзвера дет се вика. Майка й е една известна американска певица. Тя искаше обаче на мен ми се неискаше. Много е висока просто. Нема да се получи.
Абе като цело, кога се пуснеш по тая работа или свършваш у изтрезвителното или кат некоя мачка. Дейба и откачената работа.