Споделена история от Здраве

Живот без щитовидна жлеза
Искам да ви разкажа за моите неволи, пък ако някой има съвет ще съм много благодарна.
Преди 2 години си махнах щитовидната жлеза изцяло. От стрес и пукници ми откриха възли и сега съм на л тироксин до живот. С много постоянство успявам да контролирам ТСХ-то долу горе в норми. Само дето никой не ми каза, че ще си докарам ранна менопауза с всичките екстри на 44 г. Нищо не ме мори така както депресиите.

Понякога под въздействието на емоциите не вземам правилни решение и всичко си е за моя сметка. Много обичам съпруга си, ние сме втори брак, както и всичките ни 3 големи деца. Страхувам се да не го отблъсна и да не започне да ме пренебрегва. Казах му, че съм на прага на такъв проблем, но той не реагира по никакъв начин.
Той е много интелигентен и високопоставен човек. Страхувам се да не го компроментирам или изложа по някакъв начин пред обществото или семейството му.

Появиха се и старчески болежки, които се дължат на липсата на щитовидната жлеза. Вече не съм човека, който искам да бъда и се чудя как да постъпя и къде да се дена. Имам хубава работа, справям се добре, но вечно нещо ми липсва. Моля помогнете със съвет или мнение

Коментари

1.   Ако изследванията на щитовидните хормони и ТСХ са ти в ред, не би трябвало да изпитваш дискомфорт, напротив.
Всичко, което усещаш вероятно е от промените през критическата, това е вид сътресение на организма, но НЕ е началото на старостта! По-късно организмът намира начин да си произвежда по други начини женски хормони (ако живееш и се храниш както трябва) и може да останеш млада до 75, а да живееш 100, защо не.
Болестите на щитовидната жлеза не пречат човек да живее до дълбока старост, ако си приема хормоните и ги контролира периодично.

Относно ранната ти менопауза - първо не е кой знае колко ранна и второ - може да няма връзка с операцията. Средно при българката настъпва на 48 години, а има и жени, при които настъпва на 35-40, примерно защото пушат. Работата с компютър оказва почти същото влияние.

За да преодолееш депресията - трябва много движение и всеки ден глътка въздух и лъчи слънце. Това ще те накара да летиш в облаците от радост.

2.   Бих ви посъветвала да се обърнете към класически хомеопат.

3.   Здравейте! От две години съм без щитовидна жлеза, бих искала да споделя:настъпиха промени със свободното дишане. Имам усещането, че нещо стяга сърцето ми. Уморявам се бързо при физическа дейност. Моля да споделите как се справяте с тези проблеми:умората и дишането? Изследванията са добре. Не зная на какво се дължи, на липсата на жлеза или имам друг проблем!
Благодаря!