Споделена история от Здраве

Реинфектиране със зараза
Здравейте читатели, надявам се да не сметнете темата за подходяща само за БГм*ма и да ми дадете едно рамо!

Имам ужасяващ проблем с респираторна инфекция от януари месец. Наистина съм в безисходица, всеки месец от януари 2024 съм болна по 2 седмици около цикъла с едни и същи симптоми:
*1-ва седмица: хрема, отпадналост и лека температура 37, 7 (обикновенно съм и в цикъл)
*2-ра седмица: кашлица, почти непродуктивна или с много малко секрет, но изключитвлно дразнещааа.
Всеки път личната лекарка ми слуша гърдите, пусна и кръвно изследване, по което се вижда, че нямам пневмония и нямам нужда от антибиотик. Предписа ми инхалации с кортикостероид, но и те не ми помагат особено за кашлицата.

Много ви моля, споделете има ли някой с такива симптоми и как се е излекувал, и кога ще спре това непрекъснато реинфектиране? !

Никога не съм попадала в такава ситуация. В училище или университет никога не ми се е случвало такова нещо! Моля ви дайте ми и идеи как да си укрепя имунитета?
Благодаря на всички отговорили!

Коментари

1.   Веднъж до два пъти в седмицата промивка на носа със солена вода- синусите.
Инхалация на пара от врящи евкалиптови листа- дихателни пътища.
Чай от екинацея с джинджифил- укрепване на имунната система, изчистване от храчки ако има и други полезни неща.
Проучи ги.

2.   Здравейте! Първаначално да кажа че никога не съм имал вашите проблеми, не пия лекарства, мъж съм и ако щете вярвайте не съм ходил на доктор от близо 20 години вече. Това което аз правя е дълбоко прочистване на тялото. Веднъж като се изчисти тялото започва истинския оздравителен ефект и е по-трудно впоследствие организма да се зарази ако е чист вече. Все пак не съм медицинско лице и не знам какво е вашето състояние така че просто споделям, защото може и да ви е от полза, но определено това не е за всеки а за хора които за здрави(в смисъл нямат сериозни заболявания) и имат воля да минат през това. Аз лично съм чел и чувал че с подобни диети за дълбоко прочистване на организма, както и други работи някои хора са се излекували и от болести които медицината смята за неличими като рак, диабет например. Пак повтарям не съм експерт просто споделям какво аз знам и правя. Всеки сам си решава как да се грижи за собствено си тяло и здраве.

3.   Случва ти се в дните на цикъла, защото тогава пада рязко нивото на естроген в организма и това води до спадане на имунитета. Аз съм с подобен проблем, само че на мен ми избива херпес. Почти всеки месец, точно в дните на цикъла ми излиза това чудо и вече не знам какво да правя. Единственото решение което ми дава личната лекарка е да пия ацикловир, но аз вече съм с друго хронично заболяване и не искам да взимам още медикаменти. Имам херпес от много години, но преди много рядко ми излизаше. Преди две години нещо стана и се почна всеки месец. Иначе много рядко боледувам, ама ей на, има нещо в имунната ми система дето се е променило. Пих някакви имуностимуланти (от аптеката, хранителна добавка), ама нямаше никакъв ефект. Иначе по принцип за имунната система е много важно слънцето и витамин Д и спорта също действа благоприятно. Аз всичко това го спазвам, ама ей на, няма ефект.

4.   По дяволите, пий един антибиотик и да приключва.
Антибиотиците са най - доброто измислено за човешкото здраве.

5.   Подкрепям н 2. Аз съм същата, почти 20 г не съм виждала лекар отблизо, не ми се е налагало. Първата година чистка на тялото--отвратителни неща излизат и ако не си подготвена с поне повърхностни познания, със сигурност пак ще опреш до лекар-диагноза--лекарства подтискащи симптомите, но не лечение= ставаш доживотен клиент, не пациент.
А след първата година на здравословно прочистване, следва поддръжка и превенция.
Тялото вече се и връща в "оригиналните си фабрични настройки" и се самолекува, понякога има нужда от допълнителна помощ за укрепване на имунна система или изчистване пак, но вече не така основно. Важен е и чистият черен дроб- натуралната чистачка на тялото.

Н 1

6.   Причината е вероятно от високия естроген.
Изследвай си хормоните в подходящите затова дни.
Високите нива на естраген предизвикват чести разболявания, естрогенова доминантност и т. н.

7.   Обикновено се получава при упорита инфекция, която заглъхва за известно време, но никога не се изчиства напълно. Ако се храниш пълноценно с достатъчно протеини и калории и нямаш разни недостатъчност на цинк, мед, б12, д, желязо и тн, най-вероятно работата ще опре до антибиотик. Не разчитай на личната, а намери читав УНГ, който ще ти вземе проба от гърлото или носа и ще изследва за бактерия и податливостта ѝ на антибиотици. Не приемай да ти изписват антибиотици без да е направено изследване за бактерия и на какви антибиотици се поддава. Ако доктора не направи това, значи е некадърен и търсиш друг.

8.   4 -Какви глупости пишеш? Антибиотиците трябва да се приемат възможно най-рядко. Затова са с рецепта, такива като теб да не ги приемат като бонбонки. Освен това съм чувала., че честата употреба намалява действието им. Тоест всеки път трябва по-силен и по-силен за да има ефект върху организма.

9.   ЦРП пускала ли си? Провери и вит. Д.
Ако ЦРП е високо, действително има инфекция. Не е зле и една снимка да направиш, щом няколко месеца кашляш.

10.   Авторката: Личната ми ме насочи към УНГ, защото смяташе, че кашлям от задна хрема.
УНГ лекаря ми направи ехография на синусите, но те бяха ОК. Не ми предписа антибиотик. Нямах налепи или задна хрема, от която да кашлям.
ЦРП ми пуска личната всеки път и отделно аз си направих пълна кръвна картина. Всичко е в нормата освен желязото и хемоглобина. Вит Д е на границата, но пия добавки. Като цяло от кашлицата почти не се храня и основно спя, защото тогава не кашлям.
И гърлен секрет съм си пускала също, както и за стрептококовата инфекция натривка… нищо
Имам и снимка на белите дробове, личната ги вижда чисти, но мисля да ходя и на пулмолог. Може би е бронхит или трахеит. Трябва от някъде да изкочи заека.
Ще взема под внимание и половите хормони, и ТСХ и ще ходя и тях да изследвам.
Благодаря на всички писали<3