Споделена история от Здраве

Духовен въпрос
Здравейте!

Преди известно време започнах да чета библията и се отказах от много неща секс, наркотици, пиене и тн. И се чувствам много по добре и доволен от себе си, но въпроса е там, че в живота ми започнаха да се случват само кофти неща. Няма да влизам в подробности, но бях на косъм да ме одерат жив в гората, не се ебавам.

Дори още леля ми понеже цялото ми семейство са вярващи, не знам аз колко са вярващи като цяло, понеже вярата им за мен не е вяра след като гледам какво говорят и какво правят и как си използват библията и си я прииначават само, за да манипулират хората и да ги убеждават за неща в тяхна полза, както и да е той Бог накрая всеки ще осъди според заслуженото му. Nevermind

Споменах леля ми, защото като и споделих, че съм започнал да чета библията тя ми каза "Браво на теб, но сега ще видиш че много странни неща ще започнат да се случват" и реално така и стана...

WTF???

Някой преживявал ли е нещо подобно?
Наясно съм, че дявола мрази библията и вярващите и са последни дни и според мен просто е почнал с атаките, за да ме откаже от вярата ми.

Пак питам, някой преживявал ли е нещо подобно?
Случвали ли са ви се странни неща след като сте започнали да четете библията и след това?

Наясно съм, че кофти неща се случват на всички, но аз бях на няколко пъти на косъм от смъртта.

Благодаря на всички отговорили.

Peace and God bless. ✝️

Коментари

1.   Познавам бивша мутра, която биеше хора и се занимаваше с наркотици. По принцип е свестен и интелигентен човек, но попадна в лоша среда и затова стана такъв. Обаче по едно време започна лека по лека да се опомня, да чете Библията и дори се покръсти (преди това се водеше мюсюлманин). Скоро след това катастрофира и остана инвалид до ден днешен. Той обаче твърди, че Господ го е спасил, защото е можело изобщо да не е жив, а и си бил сам виновен, че е карал с превишена скорост. После си направи зала за трениране на деца с увреждания, в същото време преподава и лекции по цървките.

2.   Ами ако ти се случват такива неща, май сам си си отговорил:

"след като гледам какво говорят и какво правят и как си използват библията и си я прииначават само, за да манипулират хората и да ги убеждават за неща в тяхна полза"

3.   Религията е едно от най-лошите неща създавани от човека..

4.   Виж сега, авторе, това че четеш Библията и ако е най-вече Новият Завет - е хубаво и добро нещо!

Но това е само началото на обръщането към Бога!

Следващият етап е постепенно да се въцърковиш - в Православната църква, естествено, защото само тя е наследник на древната апостослска църква и преподава вярно Божието слово.

И на първо място да повярваш силно, от цялата си душа и сърце, в Бога и да заживееш Богоугодно - като започнеш да водиш православен църковен и духовен живот. Да посещаваш Богослуженията, да се молиш на Бога, да вършиш добри дела, да избягваш греховете и да се бориш със страстите си...

Иначе за това, което говориш, аз лично не съм забелязвал такова нещо. Имал съм някои леки изкушения - примерно в началото не можех да издържам на цялата Света Литургия, но постепенно Бог ме укрепваше все повече и повече!

Може би при теб Бог го е допуснал, за да разбереш, че без Бога си нищо, и трябва винаги да се уповаваш на Бога и да продължиш пътя си към Него - като се въцърковиш!

Поговори и с опитен православен свещеник по този въпрос!

5.   Аз съм на подобен път като теб.
Опитвам се да съм смирен и добър християнин, избягвам повечето пороци.

Обаче, осъзнавам, че отричам себе си по този начин, когато се опитвам да влезна в някаква рамка и да си мисля, че съм лош заради това или онова, което мисля или правя. Което води до негативни мисли а тези негативни мисли водят и негативни случки, които ти усещащ на гърба си. Не се опитвай да бъдеш перфектен, бъди себе си, работи над себе си. Има разлика между това да си духовен и религиозен. Ти си духовен, леля ти е религиозна. Обичай Иисус, моли го за прошка, но обичай себе си, защото той ни е създал такива.

Препоръчвам ти Луизи Хей - Излекувай живота си.

Всички сме грешници, не оставай мнението на другите да те контролира.

Амин

6.   И при мен е така. Обяснявам си го с това, че може би не сме истински вярващи, а един вид подсъзнателно вярваме за лична изгода. Може би подсъзнателно използваме вярата като търговия срещу предпазване от злини и точно затова ни се случват злини.

Нека уточня защо смятам така. Едно време давах пари на бедни, но го правех от сърце. Ставаше случайно. Примерно лежал съм в болница и там е имало съсед по легло, който не е можел да се прибере вкъщи, понеже няма пари, а е от далеч. И съм му давал. И след това ми се случиха хубави неща. Тези пари ми се върнах 1000-кратно. Буквално.

Проблемът е, че забелязах това и къде съзнателно, къде несъзнателно решавах да продължа да давам, но с идеята, че ще ми се върне. Е, тогава ми се случиха какви ли не гадости.

Има и друг момент, че Бог понякога нарочно ни праа изпитания, за да осъзнаем някои неща. Ето примерно аз пуша. Веднъж имах доброкачествен тумор. Вероятно е било, за да се опомня и да откажа цигарите. Аз обаче не ги спрях. Втори път се опяви същия тумор, аз пак не се опоминх. Трети път ми се появи този път на коляното, така че да не мога да ходя два месеца и да съм на легло, за да мина през ада, но поне е доброкачествен. Аз се поизплаших и започнах да сънувам кошмари, че имам и рак на белия дроб. Няколко нощи вече не мога да спя от кошмари. И сега вече ми секна желанието за пушене. Вярно, че само от два дни не пуша, но и нямам желание, което никога не се е случвало. Нещо, което беше немислимо преди.

Та искам да ти кажа, че може би понякога като ни се случват гадости, всъщност така се предпазваме от по-големи бели.

7.   Сексът е важен за организма, защо трябва да не правиш секс. Човек трябва да е добър, ама има неща, които са прекарани.

8.   И създаде човека бог по свой образ и подобие...

9.   Живота на вярващия не е лек, особено, когато сме нови във вярата и нямаме твърда основа от познания за душевното и връзка с Бог. "Моите хора погиват поради липса на знание" казва Бог, духовна борба срещу началства и власти всеки ден. Залогът е голям - става дума за спасението нашата душа. От това как ще изживеем живота си тук на земята, определя къде ще е душата ни в отвъдното. Плъттта ни дърпа към старите ни покварни навици и нечисти мисли, докато душата иска да се извиси и да бъде като Исус. Няма да е лесно, трънлив е пътя на християнина, но винаги под крилото на Бог, с четене на божието слово, пост и молитва, живота ни ще е смислен и тегобите ще са поносими.

12.   В началото винаги има атаки. Всички духовни битки, които ти предстои да водиш ти се случват, за да станеш по-силен във вярата. Случвало се е преди година да си мисля, че едно изпитание е тежко, а в момента да не го приемам за изпитание. Ти вече имаш и по-голяма чувствителност към греха, което означава, че грехът го приемаш по-тежко и го виждаш по-лесно.

13.   В библията не пише да се отказваме от секс :)))

Зарежи библията, има много по-полезни за хората книги. Да си вярващ, смирен, добър и т. н. не значи да си религиозен, овчедушен или фанатизиран. Мисли сам. Обичай живота, така нереченият бог е навсякъде. Ние сме бог. :)))

14.   Нали знаеш, "Прекален светец и Богу не е драг! ". Май си станал фанатик, а това никак, ама никак не е добре. Четеш Библията, супер, стараеш се да си добър, но не прекалявай, че накрая вместо добър човек, ще станеш побъркан. Така, че съветът ми е остави Библията за валко, обади се на приятели, излез на разходка, радвай се на живота и спри да вярваш на всичко буквално. Библията е писана от хора! Да, вярващи, но хора.

15.   Не знам как си представяш нещата и какво очакваш. Не ти ли идва на ума, че ако така всеки вярващ си оправяше живота и спираха да му се случват неприятности, то целият свят щеше да вярва и никой нямаше да си помисля да не вярва. Също като ученето - ако прилежността и шестиците водеха до уреден и доволен живот, всички щяха да учат и нямаше да има двойкаджии. Само че доста често успехите в училище се разминават с успехите по-късно.